Airdrop İle Bitcoin Kazanma

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 10:09

Bitcoin ve altcoinler her geçen gün popülaritesini artıran, yatırım ve kazanç alanına dönüşen bir para teknolojisi haline geldi. Bu durumda birçok insan bu alanda kazım (mining), alım satım borsası, yatırım gibi şekillerde kazanç sağlamaya çalışmakta. Bir de bu kadar fazla bilinmeyen bir kripto para kazanma yöntemi de mevcut. Airdrop ile ücretsiz bitcoin almak ve değerlenince satmak olarak özetleyebileceğimiz bu modelden bahsedelim.

Öncelikle Airdrop nedir? Piyasaya yeni sürülecek olan kripto paraların insanlar tarafından tanınması ve yaygınlaşması amacıyla adeta reklam vazifesi gören bir sistemdir. Şirketler kripto paralarını sınırlı miktarda ücretsiz dağıtma kararı alıyor. Bu sayede bu kripto paraya sahip olanlar değerlenmesi için bir nevi reklam yapıyor. Kripto para dünyasında bildiğiniz üzere ne kadar çok satın alım olursa o kripto para o kadar değerli olmaktadır. Bu ilk sınırlı sayıdaki ücretsiz dağıtımdaki amaç da bir yönüyle budur diyebiliriz. Söz konusu bir coinin Airdrop formunu doldurarak ücretsiz coin almaya hak kazanıyorsunuz. Bazı coinlerde bulunan referal link sistemiyle başkasına doldurtmuş olduğunuz bir Airdrop formu ile o kazanırken siz de komisyon alıyorsunuz. Bu şekilde coinleriniz hesabınızda birikiyor.

Ancak bilinmesi gereken nokta şu ki bu coinler henüz borsaya girmiş, piyasada kullanılan coinler değil. Zaten amaç da burada. Borsaya girmeden tanıtımı yapılıyor ve şirket kripto para borsaları ile anlaşma sağlayabilir ve borsaya sokabilirse cebinizdeki ücretsiz coininiz yasal olarak değer kazanıyor. Bu şekilde önce airdrop ile tanıtımı yapılmış ve şu an borsaya geçerek ciddi değer kazanmış coinler piyasada mevcuttur.

Nasıl Kazanılır?

Airdrop ile ilgili gelişmeleri en iyi bulabileceğiniz mecra Twitter’dır. Bu durumda Twitter’da arama kısmına #Airdrop yazdığınız zaman karşınıza airdropta tanıtımı yapılan güncel coin linkleri gelecektir. Bu inklerden karşınıza formlar çıkacak. Bu formlar genelde İngilizce olmaktadır, Google Translate yardımıyla çevirerek formu doldurun. Her coin formu sizden farklı şeyler yapmanızı isteyebilir, örneğin söz konusu coin’i twitter hesabınızla retweet yapmanız gibi.

Ayrıca direkt linkine tıklayıp hesabınızla kaydolabileceğiniz kripto para tanıtım linkleri genelde Telegram kripto para grupları aracılığıyla paylaşılmaktadır. Burada paylaşılan linkler refferal linklerdir. Yani birinin kendine özel olan linkiyle kaydolduğunuzda siz ücretsiz coin kazanırken linkine tıkladığınız kişi de sizin sayenizde coin kazanmış olur. Bu telegram gruplarında kripto para tanıtım linklerine ulaşarak kaydolabilir ücretsiz coin bonusu alabilirsiniz.

Sonrası coininizi takip edip borsaya girip girmediğine bakmak. Bunun için acele etmeyin belki 1-2 ay, belki de 6-8 ay girmeyebilir. Her coinin borsaya girme garantisi de yoktur.

Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Airdrop dağıtım süreci round round ilerlemektedir. Ortalama 7 round sürebilen bu süreçte coin dağıtım roundları sona ermeden Telegram grubundan çıkmayın. Yine aynı şekilde bonus coinlerinizi farklı cüzdanlara aktarmayın.

Bir diğer tavsiye de borsaya girdiğinde hemen satmayın. Coinin durumuna bakın araştırın. Eğer değerlenme olasılığı yüksekse ve coin şirketi farklı platformlarla anlaşmalar yapmaya çalışıyorsa bu durumda bir süre daha değerlenmesini beklemenizi tavsiye ederim. Ardından buradaki coininizi farklı cüzdanınıza aktarabilirsiniz, dilerseniz ripple veya etherium gibi diğer yükselmesi olası olan altcoinlere dönüştürüp değerlenmesini bekleyebilirsiniz.

Airdrop ile siz de sıfır sermayeyle kripto para yatırımı yapabilirsiniz. Fazla zaman ve emeğinizi almayacak bu yöntemle sabır ve düzenli katılımlar yaparak ciddi miktarlarda kazançlara ulaşabilmeniz mümkün olacaktır. Her yatırımda olduğu gibi airdrop kripto para yatırımında da tüm süreçlerde sabretmeniz ve güncel piyasayı takip etmeniz avantajınıza olacaktır.
Kazançlı günler dileğiyle…

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir