Far Cry 5 İnceleme

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 11:36

Oyun severlerin uzun bir zamandır sabırsızlıkla beklediği Far Cry 5 nihayet piyasaya sürüldü. Ubisoft’un yapımcılığını üstlendiği oyunu, sizler için mercek altına alıyoruz.

Far Cry 5 Fiyatı

Far Cry 5, oynamaya başladığınızda diğer oyunlardan farklı olduğunu hemen anlayabileceksiniz. Oyun tarikat, siyaset ve din gibi hassas konuları ele alıyor. Hikayenin işleyişi ve sürükleyiciliği inanılmaz. Ubisoft birçok detayı öyle güzel işlemiş ki adeta sanat eseri oluşturmuş diyebiliriz. Far Cry 5’in fiyatları ise şu şekilde:

PC – Steam: 209 lira

Playstation 4: 269 lira

Xbox One: 269 lira

Oyunun Hikayesini Oluşturan Eden’s Gate Nedir?

Oyun, Amerika Birleşik Devletleri’nin Hope Country ismindeki kasabasında geçiyor. Oyunun hikayesi kasabada yer alan Project at Eden’s Gate tarikatı üzerine kurulu. Cennetin Kapısı anlamına gelen Eden’s Gate, inançlarına karşı gelen insanlara uyguladığı baskı ve işkencelerle tanınıyor.

Genelde savaş oyunlarında, iyi donatılmış gruplara ya da askerlere karşı üstünlük mücadelesi verilirdi. Fakat Far Cry 5 burada da farkını göstererek, düşman olarak karşınıza fanatik bir grup çıkartıyor. Eden’s Gate tarikatı, Hope Country’nin her tarafını kuşatmış. Tarikat Joseph Seed ve kardeşleri tarafından yönlendiriliyor. Kardeşlerden Jacob Seed, askeri faaliyetlerden sorumlu. Faith Seed tarikatın en çok görünen yüzü, diğer kardeş John Seed ise avukat…

Oyunun kurgusu gerçekten mükemmel ancak en dikkat çekici özelliği ise elbette ki grafikleri… Dunia Engine ve ekibi, kariyerinin en iyi işini çıkartmış diyebiliriz.

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir