İnstagram Regram Özelliği Geliyor !

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 12:15

İnstagram günümüzde en popüler sosyal medya mecralarından biridir. Her gün milyonlarca fotoğrafın yüklendiği İnstagramda insanlar yalnızca kendi fotoğraflarını değil bir manzara fotoğrafı ya da bir anın fotoğrafını durum olarak paylaşabilmektedir. Ancak Twitter’da olduğu gibi İnstagram’da retweet tarzında bir başkasının gönderisini direkt olarak paylaşamıyorsunuz. İşte bu noktada İnstagram bir yeniliğe giderek Regram özelliğini getirmeyi planlıyor.

Şu an için bu durum İnstagram’da başkası tarafından paylaşılmış bir gönderinin öncelikle ekran görüntüsünü alma ardından bu görüntüyü kırpıp o şekilde paylaşma işlemiyle yapılmaktadır. Yeni gelen Regram özelliğiyle bu zahmetli durum ortadan kalkacak ve kendi sayfanızda gönderiyi tek tuşla paylaşma ile durum kolaylaşacak.

Regram Nedir?

İnstagrama yakında gelecek olan bir güncelleme sonrasında “Regram” adlı bir buton yer alacak. Paylaşılan gönderilerin üzerinde yer alacak olan bu buton ile herkese açık şekilde paylaşılmış bir gönderiyi kendi hikayenizde direkt olarak paylaşabileceksiniz. Ayrıca Regram butonuyla bir gönderinizin paylaşılmasını istemiyorsanız bu durumda ayarlar kısmından gönderinizin paylaşılabilmesini engelleyebileceksiniz. Şu an için güncellemenin ne zaman geleceği hakkında net bir tarih açıklaması yapılmadı ancak bir sonraki güncellemede “Regram” butonunu göreceğimiz söyleniyor.

Regram İle Kitlelere Ulaşma

İnstagrama yeni gelecek olan Regram butonu ne işe yarayacak şeklinde soracak olursanız bir diğer avantajından da bahsedebiliriz. İnstagramda açmış olduğunuz paravan (ek hesaplar) ile takibe takip çalışması yaparak ek hesaplarınızın kitlesini artırdığınız zaman bu ek hesaplarınızda bulunan takipçilerinizi ana hesabınıza aktarmanız kolay olacak. Örneğin ana hesabınızdan takibe takip yaparak binlerce insanı takip etmek istemiyorsunuz ama insanların sizi takip etmesini istiyorsunuz. İşte bu durumda Regram özelliğini kullanabileceksiniz. Ana hesabınızda paylaştığınız gönderileri ek hesabınızdan Regram butonuyla oradaki takipçilere duyurabilecek ve ana hesabınıza takipçi çekebileceksiniz. Bu yöntem yalnızca Twitter’da sıklıkla yapılıyordu ancak yeni gelen “Regram” özelliği sayesinde İnstagram’da da rahatlıkla yapılabilecektir.

Ayrıca Regram butonu sayesinde diğer benzer hedef kitleye sahip olduğunuz sayfalarla karşılıklı reklam yaparken onların en beğendiğiniz gönderisini Regram özelliğiyle kendi profilinizde paylaşabilir onlar da sizin gönderinizi hızlıca paylaşabilecektir. Böylelikle karşılıklı reklam yapmanın zahmetinden de kurtaracak gibi görünüyor.

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir