Web Tekno Haber

2020 Türk Telekom Faturalı ve Faturasız Hatlara Hediye İnternet Paketleri

2020 Türk Telekom Faturalı ve Faturasız Hatlara Hediye İnternet Paketleri

Türk Telekom’un sunduğu hediye internet paketleri, kişilerin farklı koşullara uyum sağladığı takdirde verilen hediye internetlerdir. Türk Telekom hediye internet paketleri kişilerin Türk Telekom tarafından belirlenen koşullara uyması gerekse de bazı kampanyalarda herhangi bir koşul talep etmeden de kişilere internet hediyesi verilebilmektedir. Bu kampanyalar genellikle kişilerin yalnızca bir kere faydalanabileceği şekilde düzenlenmektedir. Ayrıca kişilerin kampanyalardan kazandıkları hediye internet paketleri başka hatlara da transfer edilememektedir. Bu sebeple de kampanyalar kişilere özel sunulur ve yalnızca hat sahipleri tarafından kullanılır. Türk Telekom’un hazırladığı herhangi bir paketten faydalanmak isteyen kişilerin kesinlikle Türk Telekom müşterisi olması gerekmektedir. Türk Telekom abonesi olmayan kişiler Türk Telekom’un hazırladığı hiçbir paketten faydalanamamaktadır. Türk Telekom’un müşterileri için hazırladığı hediye internet paketleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • 30 Günlük 1 GB Ramazan Kampanyası,
  • ArayanıBil Plus Hediye 1 GB İnternet Kampanyası,
  • 5G 30 GB Hediye İnternet Kampanyası,
  • Sil Süpür Kampanyası,
  • Milli Eğitim Bakanlığı EBA Kampanyası,
  • Siri ile Lira Paylaş’an Herkese 500 MB! Kampanyası,
  • Hediye İnternet Gönder 1 GB Kazan Kampanyası.

30 Günlük 1 GB Ramazan Kampanyası

turk telekom ramazan kampanyasi

turk telekom ramazan firsatlari

30 Günlük 1 GB Ramazan kampanyası, Bakanlık tarafından Ramazan ayı için özel şekilde hazırlanan bu paketten faydalanmak isteyen kişilerin 24 Nisan 2020 ile 23 Mayıs 2020 tarihleri arasında katılım göstermesi gerekmektedir. Ayrıca 30 Günlük 1 GB Ramazan kampanyası kişilerin yalnızca tek bir yararlanabileceği şekilde hazırlanmıştır. Bu paketten bir defa yararlanan kişilere tekrar internet hediye edilmemektedir. Ayrıca kişilerin kendilerine hediye edilen bu paketi bir başka hatta transfer etmesi de mümkün değildir. Bunun sebebi, Bakanlığın bu kampanyayı tüm internet kullanıcıları sunmasıdır. Kişilerin hattına tanımlanan hediye internet paketini geçerli süre içerisinde kullanmaması halinde kalan kullanım hakkı bir sonraki aya transfer edilememektedir. Kampanyadan artan kullanım hakkı kalıcı olarak silinmektedir. Faturalı hat sahibi kişilerin hatlarına tanımlanan hediye 1 GB internet kampanyasından ne kadar kaldığını öğrenmek için KALAN ya da İNTERNET yazıp 5555’e SMS göndermeleri gerekmektedir. Ön ödemeli hatta sahip olan kişilerin ise KALAN HEDİYE 1 GB yazarak 5555’e SMS göndermesi gerekmektedir.

Türk Telekom Ramazan Ayı 1 GB Bedava İnternet Hediyesi 2020 yazımızdan inceleyebilirsiniz.

ArayanıBil Plus Hediye 1 GB İnternet Kampanyası

ArayanıBil Plus Hediye 1 GB İnternet kampanyası, ArayanıBil Plus servisine abone olan kişiler işin Türk Telekom tarafından hazırlanan bir kampanyadır. ArayanıBil Plus üyeliği, kişinin telefonuna ulaşamayan kişilerin hat sahibine SMS yolu ile bilgilendirilmesi hizmetidir. Türk Telekom hattına sahip olan kişilerin ArayanıBil Plus servisine aylık abone alması durumunda haftalık 1 GB internet hediye edilmektedir. Bu hizmetten faydalanmak isteyen kişilerin PLUS yazıp 7065’e SMS göndermeleri gerekmektedir. ArayanıBil Plus üyeliğinin aylık ücreti 3,49 TL’dir. Ayrıca kişilerin aboneliğini iptal ettirmemesi durumunda ücret düzenli bir şekilde kişiden tahsil edilmeye devam edilecektir. Kişilerin Türk Telekom hediye internet paketi seçeneklerinden biri olan bu kampanyada, ArayanıBil Plus üyeliğini 6 aylık gerçekleştiren kişilere ise aylık 1 GB internet hediye edilmektedir. Bu hizmetten faydalanmak isteyen kişilerin PLUS yazarak 7066’ya SMS göndermeleri gerekmektedir. Türk Telekom’un kampanya içerisinde sunduğu hediyeler tek bir seferliktir ve bir sonraki döneme aktarılmamaktadır. ArayanıBil Plus hizmetinin 6 aylık ücreti ise 17,49 TL’dir. Diğer ArayanıBil Plus üyeliğinde olduğu gibi kişilerin aboneliklerini iptal etmemeleri durumunda ödeme düzenli bir biçimde tahsil edilmeye devam edecektir.

4.5G 30 GB Hediye İnternet Kampanyası

4.5G 30 GB Hediye İnternet kampanyası, 3G hattını Türk Telekom bayilerine getirerek 4.5G hat ile değiştiren müşteriler için hazırlanan bir pakettir. Kişilerin bu kampanyadan yararlanabilmesi için yapması gereken tek şey 3G sim kartlarını Türk Telekom şubelerinden 4.5G sim kartıyla değiştirmesidir. Bu işlem için hat sahibi olan kişilerden herhangi bir ücret de talep edilmemektedir. Bu işlemin ardından kişilere 1 ay boyunca kullanabilecekleri 30 GB internet hediye edilmektedir. Fakat kişilerin 30 GB interneti 1 ay içinde kullanmadıkları takdirde kalan kullanımlar bir sonraki aya transfer edilmemektedir. Kalan kullanımlar kalıcı olarak silinmektedir. Ayrıca Türk Telekom’un 3G hattını kişiler şubelerden yalnızca tek bir defa değiştirebilmektedir ve bu kampanya da yalnızca bir kere kullanılabilmektedir. Kişilerin kartlarını değiştirdikten sonra 4.5G 30GB yazarak 5555’e SMS göndermeleri gerekmektedir.

Sil Süpür Kampanyası

turk telekom sil supur kampanya

turk telekom sil supur firsatlari

Sil Süpür Kampanyası, Türk Telekom tarafından kendi müşterileri için haftalık hediyeler sunmak adına hazırladığı bir sistemdir. Bu kampanya, Türk Telekom müşterilerinin haftada bir kez katılabildiği bir kampanyadır ve her ay yenilenmektedir. Türk Telekom hediye internet paketi kazanmanın bir diğer yolu Türk Telekom müşterilerinin uygulamaları indirerek haftalık olarak bu kampanyaya katılım göstererek faydalanmasıdır. Kişilerin bu kampanyadan faydalanabilmesi için hattını 4.5G olarak değiştirmesi gerekmektedir. Türk Telekom’un 3G hattını kullanan kişiler bu hizmetten faydalanamamaktadır. Türk Telekom abonesi kişiler, uygulamaya girerek Sil Süpür bölümüne tıklayarak kampanyalardan faydalanabilmektedir. Kişiler haftada bir kez ekranda yer alan sisli kısmı karalayarak haftalık hediyelerine ulaşabilmektedir. Sil Süpür kampanyasından, internet, konuşma, SMS gibi sürpriz hediyeler verilmektedir. Ayrıca bu hizmetten faydalanmak isteyen Türk Telekom müşterilerinin herhangi bir katılım ücreti ödemeleri de gerekmemektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı EBA Kampanyası

Milli Eğitim Bakanlığı EBA Kampanyası, pandemik hastalıklar sebebi ile evden eğitim görmek zorunda kalan öğrencilerin EBA sitesine rahatlıkla girebilmesi adına verilen internet hediyesidir. Bu internet hediyesi için kişilerin herhangi bir başvuruda bulunması gerekmemektedir. Kişilerin hattına bu internet hediyesi otomatik bir biçimde tanımlanmaktadır. Fakat tanımlanan 8 GB hediye internet yalnızca EBA sitesinde kullanıma açıktır. Hediyelerin suiistimal edilmemesi adına bu önlem alınmaktadır. Kişiler Türk Telekom mobil uygulamasını kullanarak kalan kullanım haklarını görebilmektedir.

2020 Türk Telekom Bedava İnternet Veren Paketleri yazımızı da okuyabilirsiniz.

Siri ile Lira Paylaş’an Herkese 500 MB! Kampanyası

Siri ile Lira Paylaş’an Herkese 500 MB! Kampanyası, iOS işletim sistemine sahip olan telefon kullanan kişiler için hazırladığı bir kampanyadır. Bu kampanyadan faydalanmak isteyen kişilerin rehberinde bulunan herhangi bir kişiye lira gönderirken Siri’ye komut vermesi gerekmektedir. Lira gönderme işlemini Siri yardımı ile yapan kişiler 500 MB internet kazanmaktadır. Türk Telekom’un müşterilerine hediye ettiği bu 500 MB internet yalnızca aynı gün için kullanılabilmektedir ve bir sonraki Siri ile yapılan TL gönderme işlemlerinde kampanya geçerliliğini kaybetmektedir. Ayrıca kişilerin hattına tanımlanan 500 MB interneti bitirmemesi durumunda kalan kullanımlar bir sonraki güne transfer edilmemektedir.

Hediye İnternet Gönder 1 GB Kazan Kampanyası

Hediye İnternet Gönder 1 GB Kazan Kampanyası, Türk Telekom abonelerinin diğer hat sahiplerine internet gönderirken 1 GB internet kazandıran bir kampanyadır. Bu kampanyadan faydalanmak isteyen kişilerin karşı kullanıcıya 1 GB ile 4 GB arasında internet göndermesi gerekmektedir. Böylelikle internet gönderen kişiler herhangi bir başvuruda bulunmadan 1 GB internet kazanmaktadır. Kişiler karşı tarafa gönderdikleri GB ücretlerini öderken aynı zamanda 1 TL de transfer ücreti ödemektedir. Kişilerin yaptıkları transferlerin kullanım süreleri 1 aydır ve bir sonraki ay otomatik olarak yenilenmemektedir. Türk Telekom hediye internet paketi seçeneklerinden bir tanesi olan bu kampanyadan yararlanmak isteyen kişilerin işlemlerini 22 Ekim 2019 ile 30 Haziran 2020 tarihlerine kadar tamamlamaları gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ismail dedi ki:

    Hediye

Yasal Uyarı: Sitemizde yayımlanan içeriklerin tamamı webteknohaber.net'e aittir. İzinsiz kopyalanması halinde hakkınızda yasal işlem başlatılır.