Web Tekno Haber

BİMcell Dost 5 GB Nedir, Nasıl Yapılır?

BİMcell Dost 5 GB Nedir, Nasıl Yapılır?

BİMcell Dost 5 GB; BİMcell’lilerle sınırsız konuşma hakkına ek olarak her yöne 750 dakika, yurt içi her yöne 750 SMS ve 5 GB hediye cepten internet sunar. BİMcell Dost 5 GB paketini 4551’e ücretsiz SMS göndererek hattınıza tanımlayabilirsiniz.

BİMcell Dost 5 GB Nedir?

BİMcell Dost 5 GB; BİMcell tarafından, kullanıcıları için hazırlanan karma bir pakettir. BİMcell Dost 5 GB paketi ile iletişim ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz. BİMcell’in bu avantajlı paketi ile BİMcell’lilerle sınırsız konuşma hakkınız vardır.

BİMcell Dost 5 GB Nasıl Yapılır?

bimcell dost 5 gb nasil yapilir

Avantajlı BİMcell Dost 5 GB paketini yapmak için takip edilmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • SMS yöntemi ile BİMcell Dost 5 GB paketini hattınıza tanımlayabilirsiniz. Büyük harfler ile DOST 5GB yazıp 4551’e ücretsiz SMS göndermeniz sonucu paket başvurusunda bulunabilirsiniz.
 • İnternet sitesi üzerinden BİMcell Dost 5 GB paketi almak için bimcell.com adresi üzerinden başvuru talebi oluşturabilirsiniz.
 • BİMcell müşteri hizmetlerini arayarak veya *120#’yi tuşlayarak BİMcell Dost 5 GB paketini hattınıza tanımlayabilirsiniz.

BİMcell 5 GB paketi için bu adımlardan biri ile başvuru başlatmanız sonucu tarafınıza iletilecek bilgilendirme mesajı ile paket kullanımlarınıza başlayabilirsiniz.

BİMcell Dost 5 GB Paketinin Özellikleri Nelerdir?

BİMcell Dost 5 GB avantajlı paketin detayları şu şekildedir:

 • BİMcell Dost 5 GB paketi kapsamında abonelere BİMcell’liler ile grup içi sınırsız konuşma hizmeti sunulur. BİMcell’liler ile yapılacak görüntülü konuşmalarda grup içi kullanım sürenizden düşülür.
 • BİMcell Dost 5 GB paketi kapsamında kullanıcılara 750 dakika sunulur. Bu dakikalar yurt içi kullanımlarda geçerlidir.
 • 750 dakika hakları; şebeke içi, ev, iş, diğer operatörler, 444’lü aramalar, 1xy yapısındaki özel servis numaraları, görüntülü görüşmeler ve TT Mobil ile anlaşmalı sabit telefon hizmeti veren işletmeciler ile iletişim kurulması için geçerlidir.
 • 750 dakika hakkınız ile yarışma servislerini, sohbet hatlarını, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları, ve 1xy yapısındaki özel servis numaraları dışındaki diğer özel servis numaralarını, KKTC dahil yurtdışı numaralarını, faks hatları, data ve WAP aramalarını gerçekleştiremezsiniz.
 • BİMcell Dost 5 GB paketi kapsamında size yurt içinde geçerli her yöne 750 SMS hakkı sunulur. Paket kapsamında sunulan SMS hakları ile yurt dışı, KKTC, katma değerli servis ve özel numara servis numaralarının gönderilerinde geçerli değildir.
 • BİMcell Dost 5 GB paketinin kullanım süresi 30 gündür. Paket kapsamında size sunulan kullanımlarınız 30 gün içerisinde bitmez ise devretmez, hattınızdan silinir.
 • BİMcell Dost 5 GB paketi hattınızda yeterli bakiye olması durumunda otomatik olarak yenilenir. Kullanımlarınız paket süresinden önce biter ise ek paket almanız gerekir. 30 günden önce paketi yenileyemezsiniz.
 • BİMcell Dost 5 GB paketi kapsamında hattınıza tanımlanan haklar başka bir hatta transfer edilemez.
 • BİMcell Dost 5 GB paket ücretlendirmelerinde firmanın değişiklik yapma hakkı vardır.
 • BİMcell Dost 5 GB paket kapsamında hattınıza tanımlanacak hakların miktarlarında firma, değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Ayrıca BİMcell 30 GB internet hilesi bilgilerini inceleyebilirsiniz.

BİMcell Dost 5 GB Paketinin İptal Olacağı Durumlar Nelerdir?

BİMcell Dost 5 GB avantajlı paketi, bazı durumlarda otomatik olarak iptal edilir. BİMcell Dost 5 GB paketinin iptal olacağı hususlar şu şekildedir:

 • BİMcell Dost 5 GB avantajlı paketinizin kullanımları paket bitiş tarihinizden önce bitmiş ise BİMcell Dost 5 GB paketini hattınızdan iptal ederek yeni başvuru oluşturabilirsiniz.
 • BİMcell Dost 5 GB paketinizin kullanım süresi dolmuş ve hattınızda yeterli bakiye olmadığı için yenilenmemiş ise takip eden 29 gün sonrasında BİMcell Dost 5 GB paket aboneliği hattınızdan silinir.
 • BİMcell Dost 5 GB paket aboneliğiniz her ne sebeple olursa olsun iptal edildiği zaman bilgilendirme mesajı tarafınıza iletilir.

BİMcell Dost 5 GB Paketi Kapsamında Yaşanacak Paket Aşım Ücretlendirmesi Nasıl Olur?

BİMcell Dost 5 GB paketi kapsamında size sunulan haklar kullanımlarınızın yoğunluğuna göre 30 gün dolmadan bitebilir. Paket haklarınızın zamanından önce bitmesi sonucu kullanımlarınız paket aşımları üzerinden ücretlendirilir. BİMcell Dost 5 GB paketi kapsamında gerçekleşecek olan paket aşım ücretlendirmesi şu şekildedir:

 • BİMcell Dost 5 GB paketi kapsamında dakikalarınızın erken bitmesi sonucu ses için ücretlendirme periyodu 6 saniye olarak düzenlenirken ücretlendirmeler 6 saniye için 1,50 kuruş üzerinden hesaplanır.
 • BİMcell Dost 5 GB paketi kapsamında size sunulan 5 GB internet hakkınız 30 gün öncesinde biter ise data kullanımlarınız paket aşımına tabii olur. Data kullanımlar için ücretlendirme periyodu 1 KB üzerinden 0,005 kuruş olarak hesaplanır.
 • BİMcell Dost 5 GB paketi kapsamında sunulan kullanımlarınızı zamanından önce bitirmeniz durumunda hattınızda tanımlı ek paket varsa kullanımlar ek paket üzerinden temin edilir. Ek paketiniz yoksa paket aşım ücretlendirmeleri tarafınıza yansıtılır.

BİMcell Dost 5 GB Paketi Nasıl İptal Edilir?

bimcell dost 5 gb paketi

BİMcell Dost 5 GB avantajlı paketini hattınıza tanımladıktan sonra aboneliğinizi iptal etme hakkınız bulunur. BİMcell Dost 5 GB paketinizi iptal etmek için yapılması gereken şu şekildedir:

 • BİMcell Dost 5 GB paketinizi SMS yöntemi ile iptal etmek için büyük harfler ile “IPTAL DOST 5GB” yazıp 4551’e ücretsiz SMS göndermeniz sonucu BİMcell Dost 5 GB paket aboneliğiniz hattınızdan silinir.

BİMcell Dost 5 GB Paket Kapsamında Kalan Kullanımlar Nasıl Sorgulanır?

BİMcell Dost 5 GB paketi kapsamında size sunulan kullanım haklarınız 30 gün geçerlidir. Kullanımlarınız 30 gün öncesinde biter ise ve hattınızda tanımlı ek bir paketiniz de bulunmuyorsa paket aşım ücretlendirmeleri üzerinden hattınızın TL bakiyesinden düşülür. Paket aşım ücreti ödememek için kullanımlarınızı takip edebilirsiniz. BİMcell Dost 5 GB paketinden kalan kullanımlarınızı sorgulamak için yapılması gereken şu şekildedir:

 • SMS yöntemi ile BİMcell paket kullanımlarınızı sorgulamak mümkün. BİMcell Dost 5 GB paketi kapsamında hattınızda ne kadar kullanım hakkınız kaldığını sorgulamak için büyük harfler ile KALAN yazıp bir boşluk bırakarak DOST 5GB yazdıktan sonra 4551’e ücretsiz olarak SMS göndermeniz gerekir.
 • Gönderilen SMS sonrasında tarafınıza BİMcell Dost 5 GB paketi kapsamında ne kadar kullanım hakkınızın kaldığı bilgisi bilgilendirme mesajı ile size iletilir.

BİMcell Dost 5 GB Paketinin İçeriği Nedir?

BİMcell Dost 5 GB avantajlı paket BİMcell tarafından kullanıcıları için özel olarak hazırlanmıştır. Çeşitli yollar ile hattınıza tanımlayabileceğiniz bu paket kullanımları bir sonraki aya devretmez. Size sunulan haklar sadece yurt içi kullanımlarınızda geçerlidir.

BİMcell Dost 5 GB avantajlı paket kapsamında abonelerin kullanımına sunulacak olan haklar şu şekildedir:

 • Paket kapsamında tüm operatörler ile geçerli her yöne 750 dakika konuşma hakkı sunulur.
 • BİMcell Dost 5 GB paketi kapsamında abonelere; yurt içi kullanımlarınızda geçerli, aylık 5 GB cepten internet hakkı sunulur.
 • BİMcell Dost 5 GB avantajlı paket kapsamında abonelere; tüm operatörler ile geçerli 750 adet SMS kullanım hakkı sunulur.
 • BİMcell Dost 5 GB avantajlı paket kapsamında grup içi sınırsız olarak konuşma hakkı sunulur. Grup içi konuşma tüm BİMcell abonelerini kapsamaktadır.

BİMcell Dost 5 GB avantajlı paketi hattınıza tanımlamak için kısa mesaj yöntemini kullanabilirsiniz. BİMcell Dost 5 GB paketi 29 TL karşılığında hattınıza tanımlanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayımlanan içeriklerin tamamı webteknohaber.net'e aittir. İzinsiz kopyalanması halinde hakkınızda yasal işlem başlatılır.