WebTeknoHaber | Turkcell Vodafone Türk Telekom Bedava İnternet

Instagram Hesap Silme

25.05.2019
488
Instagram Hesap Silme

Instagram Hesap Silme

Genelde sosyal medya gibi ağları kullanan kişiler, belli bir zaman sonra Instagram hesaplarını silme kararı alırlar. Ancak bu işlem nasıl yapılır? Dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Detaylar yazımızda…

Instagram Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Çağımızın en büyük yenilikleri arasında bulunan internet, her geçen gün yenilenerek karşımıza çıkıyor.  Internet ortamında kişilerin en fazla vakit geçirdiği alanların başında sosyal medya geliyor. Bu sosyal ağların arasında en fazla tercih edilenlerden bir tanesi de Instagram olmaktadır.  

İnsanlar artık bu gibi ağların kendilerini memnun etmemesi üzerine hesaplarını silmek için çaba harcamaya başlıyorlar. Genellikle yoğun olarak fotoğraf paylaşma niteliği taşıyan en meşhur sosyal ağlardan biri olan Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek mümkün mü?

Instagram Hesap Silme

Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

Öncelikle sosyal medya hesabınızı ortadan kaldırmadan paylaşmış olduğunuz fotoğraflarınızı saklamak istemeniz doğaldır. Ancak resimlerinizi yedek almayı asla ihmal etmeyin. Instagram hesabınızı silmek için ilgili bağlantıya gidin. Daha sonra karşınıza çıkan bağlantıda hesabınız açık değil ise; açmanız gerekiyor. Ardından yeniden üste yer alan bağlantıya gitmeniz gerekiyor. Bir sonraki adımda ise; ‘’gitmeden önce lütfen bize nedenini söyle’’ kısmının yan tarafında bulunan kutucuktan, hesabınızı niye silmek istediğinizi seçin.

Instagram Hesabını Kalıcı Olarak Silme İşlemi

Instagram’da hesap silme sebebinizi seçmenizin ardından asıl hesabınızı sileceğiniz bölüm karşınıza çıkacak. Bu alanda ilk olarak şifrenizi boş kutucuğa girin. Sonra kırmızı renkte olan Hesabımı Kalıcı Olarak Kapat yazılı butonu seçin.

Bütün bu işlemleri yaptıysanız eğer, Instagram hesabınız silinmiş durumda olacaktır. Fakat unutulmaması gereken en önemli şey sildiğiniz ad ile yeniden hesap açma şansınız olmayacaktır.

Instagram, kullanıcı politikalarında herhangi bir değişiklik yapmazsa aynı kullanıcı ismiyle yeni bir hesap açmanız mümkün olmayacaktır. Bununla birlikte Instagram hesabınızı kaldırmadan fotoğraflarınızı kaydetmeyi unutmayın.  Hesabınızı tamamıyla silmeden, belli bir süreliğine geçici şekilde kapatma ya da diğer bir ifade ile dondurma işlemini de yapmanız mümkün. Ancak kararınızda bir değişiklik yaşanırsa, tekrardan aktif hale getirebilirsiniz.

Bilgisayardan Instagram Hesabı Silme İşlemi

Bilgisayar üzerinden Instagram hesabını silmek sanıldığı kadar da zor değildir. Instagram’da verilen link adresinden aynı şekilde hesap silme işlemine girin. Karşınıza çıkan pencerede hesabını neden siliyorsun? Sorusuna ilgili cevabı verin. Devam etmek için lütfen şifreni yeniden gir bölümüne şifrenizi tekrardan yazdıktan sonra hesabımı kalıcı olarak sil butonuna tıklayın. Gelen uyarıda tamam seçeneğine tuşlayın, bu şekilde silinmiş olacaktır.

Instagram Hesap Silme

Instagram Hesabınızı Kapattıktan Sonra Yine Aynı Hesap İsmini Kullanma

Sosyal medya lideri arasında bulunan Instagram, oluşturmuş olduğu kurallar bütününde değişikliğe gitmezse, aynı kullanıcı ismiyle hesap açamazsınız. Dahası Instagram’ı silmeden önce kesinlikle fotoğraflarınızı yedeklemeniz gerekiyor. Instagram hesabınızı tamamen ortadan kaldırmadan farklı yolları da deneme şansınız bulunuyor. Bunların arasında dondurma ya da geçici olarak kapatma alternatifleri de yer alıyor. Instagram hesabınızı kapatma fikriniz değişirse, tekrardan Instagram’a girebilmeniz mümkündür ve yeniden Instagram’ınız aktif olarak çalışmaya devam eder.

Hesabınızın yanında sadece resimlerinizi değil aynı zamanda kullanıcı ismi, yorumlar, size ait olan tüm bilgilerin de tamamen silinecek olduğunu sakın unutmayın.  Ancak bu işlemleri gerçekleştirmeden önce mutlaka iyi düşünmeniz gerekir. Nedeni ise; kişiler hesaplarını sildikten sonra pişmanlık yaşamaktadırlar. Fakat, artık yeniden geri dönüş mümkün olmuyor. O yüzden hesap açmak ne kadar kolay olsa da kapatmak bir o kadar zordur. Diğer bir ihtimalle yeni bir ad oluşturarak yeniden Instagram hesabı açabilirsiniz. Dünya genelinde önemli bir kitle Instagram’ı aktif olarak kullanmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayımlanan içeriklerin tamamı webteknohaber.net'e aittir. İzinsiz kopyalanması halinde hakkınızda yasal işlem başlatılır.