Web Tekno Haber

Türk Telekom Beni Kim Aramış Nasıl Öğrenirim?

11.03.2020
1.662
Türk Telekom Beni Kim Aramış Nasıl Öğrenirim?

Türk Telekom kimin aradığını öğrenmek için SMS gönderebilirsiniz. Türk Telekom Beni Kim Aramış servisini aktif hale getirmek için telefonunuzun SMS kısmına gelin. Ardından açık yazın ve mesajı 5555’e gönderin. Mesajınız işleme alınır ve Arayanı Bil servisinin aktif hale getirildiğine dair tarafınıza onay mesajı gönderilir. Arayanı Bil servisi sayesinde sizin kimi, kaç kere, ne zaman aradığını öğrenebilirsiniz. Telefonunuz kapalı iken ya da telefonunuz açık olsa bile telefonun çekmediği zamanlarda sizi arayanları kaçırma derdi geçmişte kaldı! Bu servisi kullanan abonelerin karşı tarafı araması ve ulaşamaması halinde, karşı taraf arama için müsait olduğunda aboneye bilgilendirme mesajı gönderilir.

Türk Telekom Arayanı Bil Beni Kim Aramış Servisi ile Sesli Mesajlar Nasıl Dinlenilir?

Türk Telekom Beni Kim Aramış Arayanı Bil servisine bırakılan sesli mesajları dinlemek için telefonlarınızda ücretsiz olarak 888’i aramanız gerekiyor. Arayanı Bil servisinin iki şekilde kullanılması mümkündür. İlk durum telefonun ulaşılamayan halde olmasıdır. Eğer servisiniz aktifse, telefonunuzun kapalı ya da ulaşılamaz olduğu durumlarda servis devreye girer. Telefonunuzu açar açmaz sizi kimin, kaç kere ve ne zaman aradığına dair bilgilendirme mesajı alırsınız. Karşı tarafında da aynı servisten faydalanması halinde, onlara da ulaşılabilir olduğunuza dair bilgilendirme mesajı gönderilir.

Servisin ikinci kullanıldığı durum “her durum için Arayanı Bil” olarak bilinir. Bu durum telefonunuzun açık olmasına rağmen rahatsız edilmek istemediğiniz zamanlar içindir. Bu servisi aktif etmeniz halinde telefonunuz açık olsa bile çağrı almak istemediğinizi belirttiğiniz için sizi arayan kişiler “aranılan aboneye ulaşılamıyor” anonsunu dinlerler.

Türk Telekom müşteri hizmetlerine direk bağlanma hızlı erişim numarası bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Türk Telekom Arayanı Bil Beni Kim Aramış Servisine Nasıl Katılabilirim?

turk telekom arayani bil beni kim aramis

turk telekom arayani bil nasil kullanilir

Türk Telekom Beni Kim Aramış Arayanı Bil servisine katılmak isterseniz telefonlarınızın mesaj kısmına gelip Açık yazın ve mesajı 5555’e gönderin. Eğer katılım mesajı attıktan sonra numara değişikliği yaparsanız, Arayanı Bil servis aboneliği sonlanır. Numara değişikliği yapan abonelerin servise yeniden abone olmaları gerekir. Yeni abonelik için yeni ücret ödenmesi gerekir. Dilerseniz servise katılmak için Türk Telekom Online İşlemler uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde işleminizi 7 gün 24 saat ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Aktivasyon işleminizi gerçekleştirmek için telefonlarınızdan 100 kareyi tuşlayabilirsiniz. Eğer Arayanı Bil servisini her durum için aktifleştirmek isterseniz telefonlarınızın mesaj kısmına geldikten sonra Açık yazın ve mesajı 5555’e gönderin. Daha sonra sırası ile şu tuşlamaları yapın: **21*05559477070#

Türk Telekom Arayanı Bil Beni Kim Aramış Servisini Nasıl İptal Edebilirim?

Türk Telekom Beni Kim Aramış Arayanı Bil servisini iptal ettirmek için SMS göndermeniz yeterli olur. Bunun için ARAYANI BIL IPTAL yazdıktan sonra mesajı 5555’e gönderin. Arayanı Bil Sesli Mesaj Merkezine gönderilen mesajları dinlemek için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Aynı şekilde iptal mesajı göndermek de ücretsizdir. Abonelik ücretinin içine KDV  ve ÖİV vergileri dahildir.

Türk Telekom Arayanı Bil Plus

Türk Telekom Arayanı Bil Plus Türk Telekom operatör servislerinden bir tanesidir. Eğer sizi arayan numara rehberinizde yoksa, Arayanı Bil Plus servisi sayesinde sizi kimin aradığını öğrenebilirsiniz. Hem de bunu öğrenmek için tek bir SMS göndermeniz yeterli olacak. Servisten faydalanan kişilerin kimi onları ne zaman, kaç kere aradıklarını bilmeleri mümkün olacak. Arayanı Bil Plus servisi sayesinde buna ek olarak kişilerin onları arayan kişilerin ad ve soyadlarını öğrenmeleri de mümkün olacak. Bu servis RA Telekom ve İletişim Hiz. Tic. Ltd. Şti. ile yapılan iş birliği kapsamında sunulur. Kişilerin ad ve soyad bilgilerinin öğrenilmesi için, RA Telekom rehberinde kayıtlı olması gerekir. Bu şekilde kayıtlı olan kişiler için hat sahibinin ad ve soyad mesajı gönderilir.

Şimdi Ara servisi sayesinde aranılan numaranın kapalı olması halinde kişi telefonunu açar açmaz size kişinin ulaşılabilir olduğuna dair SMS bilgisi gelecektir. Arayanı Bil Plus servisinizin aktif olduğu durumlarda, telefonunuz kapalı ise bile, karşı taraf size mesaj bırakabilir. Size bırakılan sesli mesajları 888 numarasını ücretsiz olarak arayarak dinleyebilirsiniz.

Türk Telekom Arayanı Bil Plus Servisine Nasıl Kayıt Olabilirim?

turk telekom arayani bil plus

turk telekom arayani bil plus nedir

Türk Telekom Arayanı Bil Plus servisine kayıt olmak için telefonlarınızdan SMS göndermeniz yeterlidir. Bunun için telefonlarınızın mesaj kısmına geldikten sonra plus yazın ve mesajınızı 7065’e gönderin. Eğer bu servisten daha uygun fiyattan abone olmak isterseniz 6 aylık abone olabilirsiniz. 6 aylık abone olmak için, abonelik mesajınızı Plus yazıp 7066’ya göndermeniz gerekmektedir.

SMS ile servise kayıt olmak istemiyorsanız, servisi aktifleştirmek için 444 1 444 hatlı numarayı arayabilirsiniz. Bir kere abone olduğunuz zaman Arayanı Bil Plus servisi otomatik yenileme yapmadan önce ve yaptıktan sonra aboneleri bilgilendirecektir. Eğer halen kullanım süresinin devam etmesine rağmen servis aboneliği iptal edilirse, ücret iadesi yapılmayacaktır. Arayanı Bil Plus sesli mesaj merkezine sesli mesaj bırakılması halinde, aboneler kendi şebeke içi arama ücreti ile ücretlendirilecektir. Kişiler bırakılan mesajları dinlemek için ek ücret ödemezler.

Türk Telekom Arayanı Bil Plus Servisine Aboneliğimi Nasıl İptal Edebilirim?

Türk Telekom Arayanı Bil Plus servisine aboneliğin iptal edilmesi için telefonlarınızdan 444 1 444 hatlı numarayı arayabilir ve talebinizi iletebilirsiniz. Dilerseniz telefonlarınızın mesaj kısmına gelip, iptal yazdıktan sonra 7070’e de kısa mesaj gönderebilirsiniz. Her şekilde iptal işlemini ücretsiz olarak gerçekleştirmiş olacaksınız.

Türk Telekom bedava internet hilesi hakkında ayrıntılara da yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Türk Telekom 11855 Mobil Bilinmeyen Numaralar

Türk Telekom 11855 Mobil Bilinmeyen Numaralar uygulaması sayesinde sizi arayan TT mobil numaralarının kime ait olduğunu öğrenmeniz mümkündür. Bu servisi kullanarak numarasını öğrenmek istediğiniz kişilere de ulaşabilirsiniz. Siz de bu servisin bir parçası olmak için Bilinmeyen Numaralar Rehberi’ne numaranızı kayıt ederek, kişilerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Sizi hangi Türk Telekom numarasının aradığını öğrenmek için telefonlarınızdan 11855’i aramanız yeterli olur. Dilerseniz aramanızı isme ya da şehre göre yapabilirsiniz.

Türk Telekom 11855 Mobil Bilinmeyen Numaralar Servisinden Nasıl Faydalanabilirim?

Türk Telekom 11855 Mobil Bilinmeyen Numaralar servisinden faydalanmak isterseniz 11855 hatlı numaraya SMS gönderebilirsiniz. Eğer isme göre arama yapıyorsanız aratmak istediğiniz kişinin adını ve soyadını yazın. İsim ve soy ismini yazarken aralarında boşluk bırakın. Mesajı 11855’e SMS olarak gönderin. Eğer numaraya göre arama yapmak isterseniz numarayı başında 0 olmadan yazın. Ardından mesajı 11855’e gönderin. Dilerseniz hem isim hem de şehre göre arama yapabilirsiniz. Bunun için aralarında boşluk olacak şekilde isim soyisim ve şehir yazın. Daha sonra sorgulama yapılmasını istediğiniz şehri yazmanız gerekir. Yani örnek mesaj “AD SOYAD SİVAS” şeklinde görülecektir.

Eğer kendi numaranızı rehbere kayıt etmek isterseniz kayıt yazın ve mesajı 11855’e gönderin. Bu şekilde sizin numaranız da sorgulamaya açılır. Türk Telekom Beni Kim Aramış servisinde numaranızın kayıtlı olmasını istemiyorsanız iptal edebilirsiniz. Bunun için iptal yazın mesajı 11855’e gönderin. Artık numaranız daha fazla sistemde kayıtlı görünmeyecektir. İşlemlerinizin tümünü Türk Telekom Online işlemler servisi üzerinden hiçbir ücret ödemeden kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Servis abonelik mesajları da tamamen ücretsizdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayımlanan içeriklerin tamamı webteknohaber.net'e aittir. İzinsiz kopyalanması halinde hakkınızda yasal işlem başlatılır.