Web Tekno Haber

Türk Telekom Dönüşen Tarife Kampanyası

Türk Telekom Dönüşen Tarife Kampanyası

Türk Telekom Dönüşen Tarife Kampanyası paketteki SMSlerin GB’a dönüştüğü bir kampanyadır. Türk Telekom Dönüşen Tarife Kampanyası kapsamında 2 GB, 4 GB, 6 GB, 8 GB ve 10 GB internet barındıran paketler vardır. Bu paketlerde sabit olarak 1.000 SMS ve 1.000 dakika bulunur. İsteyen pakette SMS hakkını SMS olarak kullanmaya devam edebilir. İsteyen de SMS hakkını internete dönüştürebilir. 1.000 SMS 1 GB internete denk gelecek şekilde dönüşüm yapılır. Numarasını yeni taşıyan, yeni hat alan veya mevcut faturasız Türk Telekom müşterilerinin yararlanabilecekleri bir tarifedir. 30 günde bir yenilenen paketlerdir. SMS veya müşteri hizmetleri aracılığı ile tarifeye geçiş yapabilmek mümkündür.

Türk Telekom Dönüşen Tarife Kampanyası Nedir?

turk telekom tarife

Dönüşen tarife kampanyası, SMSlerin GBlara dönüştürüldüğü bir kampanyadır. SMS kullanımı az olan ve paketindeki interneti de yeterli görmeyenler, dönüşen tarife kampanyası ile SMSleri internete dönüştürebilirler. Bu kampanyadan yararlanabilmek için dönüşen tarife kampanyasındaki paketlerden birine geçiş yaptıktan sonra ilk 3 gün içerisinde 100’den fazla SMS harcanmamış olması gereklidir. SMS’ten dönüştürülen 1 GB internetin bitiş süresi de paketteki diğer kullanımlar ile aynıdır. Dönüştürme işlemi yapıldıktan sonra internete dönüştürülmüş SMSler tekrar SMS’e dönüştürülemez. Ancak paket yenilendikten sonra hatta yeniden SMS yüklenir.

Ayrıca Türk Telekom fatura kesim tarihi değiştirme bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Türk Telekom Dönüşen Tarife Kampanyası Geçerlilik Detayları Nelerdir?

Türk Telekom dönüşen paketler tarife detayları aşağıdaki gibidir:

 • Mevcut Türk Telekom müşterileri gibi yeni hat alan ya da numara taşıyanlar da bu tarife kampanyasından yararlanabilirler. Son 30 gün içerisinde yeni hat alan veya numarasını taşıyanlar, mevcut müşterilere göre daha uygun fiyatlarla kampanyadan yararlanabilir.
 • 1 aylık süreçte dönüşen tarife paketlerinden birden fazla alabilmek mümkündür. Paketin yenilenme tarihi ise son alınan paketin tarihinden itibaren 30 gün olacak şekilde ayarlanır.
 • 30 gün geçerlilik süresi bulunan pakette bu süre dolduğunda kalan kullanım hakları silinir ve bir sonraki döneme devretmez.
 • Otomatik yenilenen bir pakettir. Paketin yenilenme zamanında hattında yeterli bakiyesi olmayanlar, paketin tekrar yenilenmesi için 29 gün içerisinde hatta bakiye yüklenmesi gereklidir.
 • Daha önce Türk Telekom mobil numarası olmasına karşın şu an farklı bir operatöre ait olan ve bu kampanya kapsamında tekrar Türk Telekom’a geçiş yaptırılacak numaraların bu geçişler arasında minimum 90 günleri olmalıdır.
 • Dönüşen tarife kampanyası kapsamında yapılan paketlerin üçüncü şahıslara transfer edilmesine izin verilmez.
 • Mobil Ofis, Faturasız Bayi, Katlayan, Standart, BIMCELL, POCELL, PTTCELL ve Teknosa Mobil tarifeleri dışında kalan bireysel faturasız tarifelerle taraftar hattı bulunanlar bu kampanyadan yararlanabilirler.
 • Tarife kapsamındaki kullanım hakları sadece yurt içinde geçerlidir.
 • Dönüşen tarife kampanyasına kayıt olanlar aynı zamanda 4.5G servisinin kullanımının açılmasını da onaylamış sayılırlar.
 • Türk Telekom paketlerin içeriğinde ve fiyatlarında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Türk Telekom Dönüşen Tarife Kampanyası Seçenekleri Nelerdir?

Türk Telekom dönüştüren paketler şunlardır:

 • Dönüşen 2 GB
 • Dönüşen 4 GB
 • Dönüşen 6 GB
 • Dönüşen 8 GB
 • Dönüşen 10 GB

Türk Telekom Dönüşen 2 GB Paket Bilgisi Nedir?

Dönüşen 2 GB; 2 GB internet, 1.000 dakika ve 1.000 SMS paket içeriğine sahiptir. 1.000 SMS 1 GB internete dönüştürülebildiği için paket 3 GB internet ve her yöne 1.000 dakika olarak da kullanılabilir. Paket ücreti aylık 35 TL’dir. Yeni hat alıp ya da numara taşıyıp bu tarifeye geçiş yapanlar için aylık tutar 30 TL olarak belirlenmiştir. Tarifeye geçiş yapmak ve SMSleri internete dönüştürmek için yapılacaklar şöyledir:

 • Telefonun mesaj bölümüne DONUSEN 2GB yazıp 5555’e gönderildiğinde Dönüşen 2 GB tarifesine geçiş yapılmış olur.
 • Tarife kapsamında bulunan 1.000 SMS’i 1 GB internete dönüştürmek için mesaj kısmına DONUSTUR yazıp mesajın 5555’e gönderilmesi yeterlidir.

Türk Telekom Dönüşen 4 GB Tarife İçeriği Nedir?

Dönüşen 4 GB; 4 GB internet, her yöne 1.000 dakika ve 1.000 SMS içeriğine sahip olan bir pakettir. Paket için aylık 40 TL ücret talep edilir. Türk Telekom faturasız mobil tarifelerinde olanların Dönüşen 4 GB paketine geçiş yapmak ve SMS haklarını internete dönüştürmek için yapmaları gereken aşağıda açıklanmıştır:

 • SMS bölümüne DONUSEN 4GB yazdıktan sonra mesaj 5555’e gönderilmelidir. Türk Telekom Dönüşen Tarife Kampanyası otomatik olarak başlatılmış olur.
 • DONUSTUR yazıp 5555’e SMS atıldığında, paket içeriğindeki 1.000 SMS 1 GB internete dönüşür ve paketteki internet miktarı 5 GB’a çıkar.

Türk Telekom Dönüşen 6 GB Paketinin İçeriği Nedir?

Dönüşen 6 GB; cepten 6 GB internet, her yöne 1.000 dakika ve 1.000 SMS’in olduğu Türk Telekom paketlerinden biridir. Aylık ücreti 48 TL’dir. Dönüşen 6 GB tarifesini kullanabilmek için bilinmesi gerekenler aşağıda verilmiştir:

 • Telefonun mesaj kısmına DONUSEN 6GB yazıp 5555’e gönderildiğinde, anında Dönüşen 6 GB paketinden yararlanılmaya başlanabilir.
 • DONUSTUR yazıp 5555’e gönderildiğinde, paket kapsamındaki 1.000 SMS 1 GB internete dönüştürülerek kullanılabilir. 6 GB internet bulunduran pakette toplamda 7 GB internet ve 1.000 SMS olur.

Türk Telekom Dönüşen 8 GB Tarifesinin Detayları Nelerdir?

Dönüşen 8 GB; 8 GB internet, 1.000 dakika ve 1.000 SMS olacak şekilde planlanmış bir pakettir. Paket ücreti olarak ayda 55 TL kesilir. Dönüşen 8 GB tarifesini kullanırken bilinmesi gerekenler aşağıda belirtilmiştir:

 • DONUSEN 8GB yazıp 5555’e gönderildiğinde Dönüşen 8 GB tarifesine abonelik başlatılmış olur.
 • Tarifedeki SMSleri kullanmayacağını düşünenler, SMSleri internete dönüştürmek için telefonun mesaj bölümüne DONUSTUR yazıp 5555’e göndermelidir. Böylece tarifenin içeriği 9 GB cepten internet ve her yöne 1.000 dakika olur.

Türk Telekom Dönüşen 10 GB Paketine Nasıl Geçiş Yapılır?

Dönüşen 10 GB; 10 GB internet, 1.000 dakika ve 1.000 SMS barındıran Türk Telekom faturasız mobil tarifesidir. Aylık 65 TL ödeme ile pakete sahip olabilmek mümkündür. Yeni hat alan veya numara taşıyanlar için bu ücret 50 TL’ye düşer. Dönüşen 10 GB kullanmaya başlamak ve paketi ihtiyaç doğrultusunda şekillendirmek için bilinmesi gereken detaylar şu şekildedir:

 • Telefonun mesaj kısmına DONUSEN 10GB yazıp 5555’e gönderildiğinde, o gün ile beraber Dönüşen 10 GB paket aboneliği başlamış olur.
 • Paket içeriğindeki 1.000 SMS’in 1 GB internete dönüştürülmesi için DONUSTUR yazıp 5555’e SMS atılması gereklidir. Paketin yeni hali 11 GB internet ve 1.000 dakika olur.

Türk Telekom yeni prime 20 tarifesi bilgilerine de bakabilirsiniz.

Türk Telekom Dönüşen Tarife Kampanyası Kalan Sorgulaması Nasıl Yapılır?

turk telekom tarife

Dönüşen paket kalan sorgulaması yapmak için telefonun mesaj kısmına KALAN DONUSEN yazılması ve ardından hangi paket kullanılıyorsa onun internet miktarı yazılıp mesajın 5555’e gönderilmesi gereklidir. Dönüşen 10 GB için örnek vermek gerekir ise; KALAN DONUSEN 10GB yazıp 5555’e gönderilerek paket içeriğinde kalanların bilgisi alınabilir.

Türk Telekom Dönüşen Tarife Kampanyası Paket İptali Nasıl Yapılır?

Dönüşen tarife iptali, SMS aracılığı ile yapılabilir. Telefonun mesaj bölümüne IPTAL DONUSEN yazıp paketin internet miktarı eklenmeli ve mesaj 5555’e gönderilmelidir. Dönüşen 6 GB için örneklendirmek gerekir ise; IPTAL DONUSEN 6GB mesajı 5555’e gönderildiğinde Türk Telekom Dönüşen Tarife Kampanyası iptal edilmiş olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayımlanan içeriklerin tamamı webteknohaber.net'e aittir. İzinsiz kopyalanması halinde hakkınızda yasal işlem başlatılır.