Web Tekno Haber

Türk Telekom Fatura Kesim Tarihi Değiştirme Nasıl Yapılır?

10.04.2021
928
Türk Telekom Fatura Kesim Tarihi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom fatura kesim tarihi değiştirme işlemi yaparak ödemelerinizi kontrol altına almanız mümkün. Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak veya online işlemler üzerinden Türk Telekom fatura kesim tarihi değiştirme işlemi yapmak mümkün.

Türk Telekom Fatura Bilgisi Nasıl Öğrenilir?

Türk Telekom faturalı hat kullanıcılarının ay ay kullanım bilgilerini sorgulayarak öğrenmeleri mümkün. Türk Telekom faturalı hat kullanıcılarının fatura bilgisi sorgulamak için yapılması gereken adımlar şu şekildedir:

 • Türk Telekom faturalı hattınızın aktif olduğu cihazınız üzerinden büyük harfler ile “ FATURA ” yazıp 5555’e ücretsiz olarak SMS gönderebilirsiniz. Bu işlem sonrasında Türk Telekom fatura bilginiz tarafınıza iletilir.
 • Türk Telekom faturalı hattınızın aktif olduğu cihazınız üzerinden *100# ‘yi tuşlayınız. Bu işlem sonrasında Türk Telekom hattınızın son döneme ait fatura bilgilerinizi, faturanızın son ödeme tarihini ve geçmiş dönemlerde ödenmemiş borç bakiyeniz varsa o bilgilerin listelenmesini sağlayabilirsiniz.
 • Türk Telekom fatura bilgisi servisi sadece faturalı hat kullanıcıları için geçerli bir hizmettir.
 • Türk Telekom fatura bilgisi servisi için alınan bilgi mesajları 1,52 TL üzerinden ücretlendirilir.
 • Türk Telekom fatura bilgisi servisine Türk Telekom resmi internet sitesi üzerinden ulaşmak mümkün.

Türk Telekom Fatura Kesim Tarihi Nedir?

turk telekom fatura kesim tarihi nedir

Türk Telekom fatura kesim tarihi; Türk Telekom faturalı hat kullanıcılarının aylık kullanımlarının faturalanması sonucu borç bakiyesinin kullanıcılara yansıtılmasıdır. Türk Telekom fatura son ödeme tarihleri resmi tatiller ve hafta sonlarına göre değişim gösterir.

Türk Telekom son ödeme tarihleri Aralık 2020 tarihinden itibaren şu şekildedir:

 • Her ayın 7. günü olan fatura son ödeme tarihi her ayın 8. günü olarak düzenlenir.
 • Her ayın 16. günü olan fatura son ödeme tarihi her ayın 8. günü olarak düzenlenir.
 • Her ayın 18. günü olan fatura son ödeme tarihi her ayın 12. günü olarak düzenlenir.
 • Her ayın 22. günü olan fatura son ödeme tarihi her ayın 16. günü olarak düzenlenir.

Türk Telekom son ödeme tarihi Ocak 2020 tarihinden itibaren her ayın 1. günü olarak düzenlenir.

Ayrıca Vodafone fatura kesim tarihi bilgilerine bakabilirsiniz.

Türk Telekom Fatura Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir?

Türk Telekom faturalı hat kullanıcılarının fatura kesim tarihlerini değiştirmeleri mümkün. Türk Telekom fatura kesim tarihi değiştirmek için yapılması gereken adımlar şu şekildedir:

 • Türk Telekom fatura kesim tarihini değiştirmek için size en yakın Türk Telekom mağazasına gidebilirsiniz. Türk Telekom personeline fatura kesim tarihinizi değiştirmek istediğinizi belirterek işlem başlatabilirsiniz. Fatura değişim işlemini sadece fatura hat sahibi yapabilir. Bu yüzden kimliğinizi onaylamanız istenir.
 • Türk Telekom fatura kesim tarihinizi değiştirmek için Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak müşteri temsilciniz üzerinden işlem başlatabilirsiniz. Türk Telekom müşteri hizmetlerine 444 1 444 hattı üzerinden ulaşmak mümkün. Bu işlem için de kimlik doğrulamanız gerekeceği için kişisel sorulara doğru cevap vermelisiniz.
 • Türk Telekom fatura kesim tarihi değiştirmek için Türk Telekom “online işlemler” uygulaması üzerinden işlem başlatabilirsiniz.

Bu uygulamaya giriş yaptığınız zaman bireysel hat ve kurumsal hatlarınız için ayrı ayrı menüler oluşturulmuştur.

Size göre olanı seçerek “mobil” seçeneği üzerinden devam etmelisiniz. Açılan sayfada “faturalarım” menüsünden “fatura detayları” alt menüsünü seçerek işleminize devam edebilirsiniz.

Türk Telekom “online işlemler” mobil uygulamasını uygulama mağazaları üzerinden erişerek telefonunuza indirip kurabilirsiniz.

Türk Telekom Faturasının Ödenmediği Durumlarda Ne Olur?

Türk Telekom faturalı hat sahipleri ay ay fatura kullanım borçlarını ödemek durumundadır. Türk Telekom faturalı hatların fatura borçları fatura kesim tarihlerinden sonra ödenmemesi durumlarında oluşabilecek durumlar şu şekildedir:

 • Türk Telekom faturaları son ödeme tarihinden sonra ödenmez ise faize biner. Faturanın son ödeme tarihinden 1 hafta geçene kadar ödenmemesi durumlarında geçen her gün için %0.033 oranında faiz uygulanırken %1.16 oranında da aylık faiz tutarı oluşturulur. Türk Telekom faturalı hat kullanıcıları böyle durumlarda gecikme zammı ile fatura borçlarını ödemek durumundadır.
 • Fatura ödemelerinde 1 haftalık gecikme durumlarında hatlarda herhangi bir kısıtlama yapılmaz. Fatura borcundan 1 hafta sonra faturalı hatlarda kısıtlamaya gidilir. Bu durumda faturalı hatlar dışarıya arama yapamaz ve SMS gönderemez.
 • 1 haftalık gecikme süresinden sonra faturalı hat kullanıcılarına 3 gün ek süre verilir. Bu 3 günlük süre içerisinde borç ödenmez ise Türk Telekom faturalı hatlar geçici olarak servis dışı bırakılır. Hat, gelecek olan aramalara kapatılarak ulaşılmaz hale gelir.
 • Türk Telekom faturalı hat kullanıcısının hattı borç sebebi ile kapandığı zaman 31,90 TL tutarında hat açma kapama bedeli ödemeleri gerekir.

Türk Telekom Faturaları Taksitlendirilebilir Mi?

Türk Telekom faturalı hat kullanıcıları fatura borçlarını ödeyemedikleri durumlarda taksitlendirme yöntemini kullanmaları mümkün. Türk Telekom fatura borçlarının taksitlenmesi için hat borçları yüksek olan kişiler Türk Telekom müşteri hizmetleri ile iletişime geçilerek size göre bir taksitlendirme yöntemi oluşturulur.

Borcunuzu taksitlendirme yöntemi ile ödemediğiniz durumlarda icra yolu ile tarafınızdan tahsil edilmesi mümkün.

Türk Telekom Faturaları İçin Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Türk Telekom faturalı hat sahibi kullanıcıları ay ay ödemek durumunda oldukları fatura borçlarını otomatik ödeme talimatı ile ödemeleri mümkün. Türk Telekom faturaları için otomatik ödeme talimatı vermek için yapılması gerekenler şu şekildedir:

 • Türk Telekom “online işlemler” mobil uygulaması üzerinden otomatik ödeme talimatı vermek mümkün. Online işlemler mobil uygulaması cihazınızda yüklü değil ise uygulama mağazaları üzerinden indirip kurulum yapabilirsiniz.
 • Online işlemler uygulamasına giriş yapıldıktan sonra “ayarlar” menüsü üzerinden “otomatik fatura ödemesi” seçeneğini seçiniz.
 • Bu kısımda kart bilgilerinizi doğru bir şekilde tanımladıktan sonra Türk Telekom faturanız otomatik ödemeye alınarak ay ay ödenir.
 • Türk Telekom resmi internet sitesi üzerinden faturalarım sekmesine girerek de otomatik ödeme talimatı vermek mümkün.
 • Otomatik ödemeyi oluşturmak istediğiniz kartınızın bağlı olduğu banka ile iletişime geçerek Türk Telekom faturalı hattınızın borçlarını otomatik ödeme ile ödemeniz mümkün.

Türk Telekom Faturalı Hatta Nasıl Geçiş Yapılır?

turk telekom faturali hatta nasil gecis yapilir

Türk Telekom faturasız hat kullanıcılarını Türk Telekom faturalı hatta geçiş yapma hakları vardır. Türk Telekom faturalı hatta geçişlerde avantajlı tarife imkânları ile kullanımlar mümkün. Türk Telekom faturalı hatta geçiş yapmak için takip edilmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • Size en yakın Türk Telekom mağazasına giderek faturalı hat kullanıcısı olmak için başvuru yapmak mümkün. Bu işlem için kimliğinizin yanınızda olması gerekir.
 • Türk Telekom faturasız hat kullanıcısı olarak Türk Telekom faturalı hatta geçmek için online işlemler platformu üzerinden başvuru yapmanız gerekir.
 • Türk Telekom faturasız hat kullanıcısı olarak Türk Telekom faturalı hatta geçiş yapmak için 444 1 444 numaralı Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak müşteri temsilciniz ile iletişime geçmeniz sonucu gerekli işlemler başlatılır.
 • Türk Telekom faturasız hat kullanıcıları Türk Telekom faturalı hatta geçmek için Türk Telekom müşteri hizmetlerine faks göndererek geçiş işlemi başlatmak mümkün.

Turkcell fatura kesim tarihi ayrıntılarına da bakabilirsiniz.

Türk Telekom Faturalı Hat Nasıl İptal Edilir?

Türk Telekom faturalı hat kullanıcılarının faturalı hatlarını iptal etme hakları vardır. Türk Telekom faturalı hattı iptal etmek için uygulanması gereken adımlar şu şekildedir:

 • Türk Telekom faturalı hattı iptal etmek için Türk Telekom müşteri hizmetlerinin 444 1 444 numaralı hattı üzerinden ön başvuru yapılabilir.
 • Türk Telekom faturalı hat iptali için Türk Telekom “online işlemler” uygulaması üzerinden fatura iptali için ön başvuru yapılabilir.
 • Türk Telekom faturalı hat iptali için 0 212 478 68 98 telefon numarasına faks göndererek iptal başvurusunda bulunabilirsiniz.

Türk Telekom fatura kesim tarihini kendi isteğinize göre ayarlayıp, otomatik ödeme talimatı üzerinden faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Bu şekilde Türk Telekom faturalı hattınızı problem yaşamadan kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayımlanan içeriklerin tamamı webteknohaber.net'e aittir. İzinsiz kopyalanması halinde hakkınızda yasal işlem başlatılır.