Web Tekno Haber

Türk Telekom Hayat Eve Sığar İnternet Kampanyası!

07.11.2020
673
Türk Telekom Hayat Eve Sığar İnternet Kampanyası!

Türk Telekom Hayat Eve Sığar İnternet Fırsatı, tüm dünyayı etkisi altına alan ve tüm dünyanın sonuna kadar mücadele verdiği korona virüs salgını sebebiyle Türk Telekom’dan abonelerini düşündü ve aboneleri için yepyeni bir kampanya başlattı. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yeni yaşam düzeni içerisinde “Kontrollü Sosyal Hayat” uygulamasına geçişmeleri için kolaylık sağlamak adına T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Türk Telekom aboneleri ile ücretsiz olarak paylaşılan uygulama sunuma çıkmıştır. Türk Telekom aboneleri, Hayat Eve Sığar mobil uygulamasını cep telefonlarına ücretsiz bir şekilde indirebilecek ve Türk Telekom Hayat Eve Sığar mobil uygulamasını ücretsiz bir şekilde kullanabileceklerdir. Hayat Eve Sığar mobil uygulaması Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanmış olan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının korona virüs salgını kapsamında korona virüs ile ilgili bilgilendirme, doğru davranışlara yönlendirme, olası bir korona virüs hastalığına yakalanıldığında yapılması gerekenleri öğretme, yaşanabilecek olan salgın hastalıklara karşı oluşabilecek olan riskleri olabildiğince düşük seviyelere indirme ve korona virüs salgınının yayılmasını mümkün olduğunca en aza indirme amacı güden bir mobil uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır.

Türk Telekom Hayat Eve Sığar Uygulamasına Nasıl Kayıt Olunur?

turk telekom hayat eve sigar uygulamasi kayit

Türk Telekom Hayat Eve Sığar Uygulaması için yapılması gerekenler oldukça kısa ve basittir. Adım adım yapılması gerekenler şunlardır:

 • Hayat Eve Sığar (HES) mobil uygulaması öncelikle cep telefonuna ilgili uygulama mağazasından indirilir.
 • İndirilen Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasında cep numarası girilerek telefon doğrulaması yapılır.
 • Daha sonra Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması tarafından sorulan sorular tek tek doğruluğuna dikkat edilerek cevaplanır.

Yukarıda bahsedilen üç adımın doğru bir şekilde yapılmasından sonra Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasına kayıt işlemi sağlanmış olmaktadır.

Türk Telekom’dan Oyun Severlere Bol Hediyeli Fiber İnternet bilgilerine de bakabilirsiniz.

Türk Telekom Hayat Eve Sığar Uygulaması İle Nelere Ulaşım Sağlanır?

Türk Telekom Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması aracılığı ile elde edilebilecek bilgiler şunlardır:

 • Kişinin olası bir korona virüs hastalığına yakalanmasından sonra neler yapması gerektiğini gösteren bilgiler,
 • Olası bir karantina süresinin ne zaman başladığı ve ne zaman bitiyor olduğunu gösteren bir çizelge,
 • İkamet edilen konumun korona virüs yoğunluk haritası,
 • Türkiye’de, evde izolasyonda bulunan veya enfekte olan kişilerin bulunduğu riskli, risksiz veya orta riskli olarak bilinen il ve ilçe haritası,
 • Harita sayesinde eczane, market, metro gibi ihtiyaçların en yakın olduğu konuma ulaşım sağlama.

Türk Telekom Hayat Eve Sığar Uygulamasından Faydalanma Yolları Nelerdir?

Türk Telekom Hayat Eve Sığar uygulamasının sağladığı faydalar toplum için oldukça işe yarar ve toplumdaki rolün daha çok kolaylaşmasını sağlayan şeylerdir. Türk Telekom Hayat Eve Sığar internet kampanyasından yararlanma hakkı 19.10.2020 tarihinden itibaren sağlanmaya başlanmıştır. Faturalı hatta sahip olan veya faturasız hatta sahip olan bütün aboneler Hayat Eve Sığar (HES) mobil uygulamasından yararlanabilmektedir. Türk Telekom abonesi olan kişiler, en baştan bir kayıt sürecine girmek zorunda değildir. Uygulamada ailem bölümü bulunmaktadır. Ailem bölümü ile merak edilen ve takip etmek istenilen yakınlar ve akrabaları bu bölüme ekleyerek, karşı taraftan ilgili bireyin uygulamayı yüklemesinden sonra isteğe onay vermesinin ardından, konum bilgilerine erişim sağlanabilir, takip ederek bulundukları bölgenin risk durumunu incelenebilir.

Türk Telekom Hayat Eve Sığar Uygulamasının Geçerlilik Detayları Nelerdir?

Türk Telekom Hayat Eve Sığar mobil uygulamasının sunduğu geçerlilik süresi 19.10.2020 tarihinden 31.12.2020 tarihine kadardır. Korona virüs salgınına dikkat çekmek ve insanların evde kalmasını sağlamak açısından Türk Telekom, operatör isminde küçük bir değişiklik yaparak, cep telefonlarındaki şebeke ismini “HAYATEVESIGAR” olarak değiştirmiştir. Bu şekilde birçok abonesinin farkındalığa ortak olmasını amaçlamıştır.

Türk Telekom Hayat Eve Sığar Uygulamasının Kapsamı Nelerdir?

turk telekom hayat eve sigar uygulamasi kapsami

Türk Telekom Hayat Eve Sığar mobil uygulamasının içine aldığı maddeler şunlar olarak karşımıza çıkmaktadır:

 • Kampanyadan bütün faturalı ve faturasız hatta sahip aboneler faydalanabilir.
 • Kampanya kapsamında, tüm Türk Telekom aboneleri Hayat Eve Sığar mobil uygulaması ile yapılan kullanımlar için ücretsiz olarak cepten internet erişimine otomatik olarak sahip olacaklar.
 • Kampanya kapsamında sunulan hizmetten yararlanabilmek için, abonelerin ayrıca kayıt olunmasına gerek yoktur.
 • Kampanya kapsamında sunulan hizmet başka bir kişiye devredilemez.
 • Kampanya kapsamında sunulan hizmet başka bir kişi ile paylaşılamaz.
 • Türk Telekom abonesinin yararlandığı farklı bir paketi olması durumunda, Hayat Eve Sığar mobil uygulaması ile sağlanan Hayat Eve Sığar İnternet Kampanyası kapsamında sunulan ücretsiz internet hakkı cepten internet hakkı ile değiştirilmektedir.
 • Kampanyanın geçerli olduğu süre zarfında hat iptali yapan, hattın iptal edilmesine sebebiyet veren, numarasını diğer operatörlere taşıyan, aboneler için sunulan kampanya sona ermektedir.
 • Türk Telekom abonelerine sunulan Hayat Eve Sığar İnternet Kampanyası sadece yurt içi kullanımları için geçerlidir.
 • Türk Telekom Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş ile kampanya süresi ve kurgusunda meydana gelen değişiklik hakkı saklıdır.

Türk Telekom Hayat Eve Sığar Uygulaması İçin Belirlenen Ücret Ne Kadardır?

Türk Telekom Hayat Eve Sığar mobil uygulaması için belirtilen kullanım ücreti yoktur. Türk Telekom aracılığıyla abonelere sunulan mobil uygulama tamamen ücretsizdir.

Türk Telekom 50 TL Yükle 5 GB Hediye İnternet Kazan! Ayrıntılarına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Şebeke İsminin HAYATEVESIGAR Olarak Değişmesi İçin Neler Gereklidir?

HAYATEVESIGAR şebeke ismi için gereken tek koşul Türk Telekom abonesi olmaktır. Eğer Türk Telekom müşterisi olunduğu halde şebeke isminde bir değişiklik meydana gelmemiş ise, kullanılan telefonda uçak modu açıp kapatılmalıdır. Bu şekilde yapıldığı taktirde şebeke ismi anında HAYATEVESIGAR olarak değişecektir. Eğer hala şebeke isminde bir değişiklik meydana gelmemiş ise, bu durumda kullanılan cep telefonunu kapatıp tekrar açmak gerekmektedir. Bu sayede şebeke ismi HAYATEVESIGAR şeklinde değişme gösterecektir.

Türk Telekom Şebeke İsmini Neden HAYATEVESIGAR Yapmıştır?

Türk Telekom ile HAYATEVESIGAR şebeke ismi, Türk Telekom abonelerinin birazda olsa bilinçlenmesi adına yapılmış bir adımdır. Türk Telekom bu sayede, abonelerine az da olsa evde kalmaları için bir teşvik sağlamayı amaçlamıştır. Türk Telekom, bir abonenin bile bilinçlenmesi toplum için çok iyi bir olay olacağı düşüncesindedir. Daha önce “İşlemlerinizi evden yaparak sosyal mesafeyi koruyun.” çağrısıyla abonelerine seslenen Türk Telekom, bu çağrıdan sonra HAYATEVESIGAR şeklinde şebeke ismini değiştirme kararı almıştır. Tüm Türkiye’de korona virüs vaka sayılarının arttığı şu günlerde Türk Telekom şebeke adı aracılığıyla abonelerine çağrıda bulunmaktadır. Aynı zamanda Türk Telekom Hayat Eve Sığar mobil uygulamasının ücretsiz olarak abonelere sunulmasıyla, aboneler adına oldukça kolaylık sağlanmakta ve korunmaları için her türlü yardımın ve bilgilendirilmenin Türk Telekom ile de yapılması amaçlanmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayımlanan içeriklerin tamamı webteknohaber.net'e aittir. İzinsiz kopyalanması halinde hakkınızda yasal işlem başlatılır.