Web Tekno Haber

Türk Telekom Mobil Ödeme ile Turkpin İndirim Fırsatı!

08.03.2021
493
Türk Telekom Mobil Ödeme ile Turkpin İndirim Fırsatı!

Mobil Ödeme ile Turkpin online oyun satış sitesi hesabına para yüklendiğinde indirimli ödeme hakkı tanınır. Bilgisayar başında saatlerini geçiren ve oyun oynamayı çok seven kişiler için hazırlanan bu kampanya ile istenilen oyunlar uygun fiyata ödeme ile alınabilir. Türk Telekom mobil ödeme ile Turkpin sitesinden yapılan oyun alışverişli faturalı ya da faturasız tüm hatlara sahip olan kişiler içindir.

Mobil ödeme yapabilmek için cep telefonu hattının ödeme işlemlerine açık olması gerekir. Hat mobil ödeme kullanımı için kapalı ise yapılması gereken işlem “MOBILODEME KAYIT” yazıp 5555’e kısa mesaj göndermek olur. Kısa mesaj ile bulunan talepten sonra hat mobil ödemeye açılır. Turkpin oyun satış web sitesinde bulunan hesap kısmına Türk Telekom’un sunduğu mobil ödeme ile bakiye yüklemek kolay kale gelir.

Türk Telekom Mobil Ödeme Nasıl Açılır?

Mobil ödeme özelliği ile internet üzerinden alışveriş gibi işlemleri gerçekleştirmek daha kolay hale gelir. Türk Telekom mobil ödeme özelliğinin açılması için üç farklı yöntem bulunur. Bu üç farklı yöntem aşağıdaki gibi listelenmiştir:

 • Kısa mesaj yolu ile mobil ödemenin açılması
 • Müşteri hizmetleri aracılığıyla mobil ödemenin açılması
 • İnternet sitesi üzerinden mobil ödemenin açılması

Türk Telekom hattına yeni sahip olan müşteriler için mobil ödeme limiti 40 TL olur. Belirlenen tutar üzerinde bir harcama yapılması ilk 6 ay içerisinde mümkün olmaz. Faturasız hat sahibi olan kişiler için ise limit 500 TL tutarında belirlenir. Mobil ödeme aktivasyonu gerçekleştirilirken cep telefonuna şifre geleceğinden cep telefonunun yanında bulunması işlemin gerçekleşmesi için gerekir.

CarrefourSA her çarşamba bi sepet internet kampanyası bilgilerine de bakabilirsiniz.

Türk Telekom SMS Yolu ile Mobil Ödeme Nasıl Açılır?

SMS ile mobil ödeme açma işlemi sadece kısa mesaj gönderip herhangi bir kişisel veri paylaşma durumu olmadığı için internet ağına çok güvenmeyen kişiler tarafından tercih edilir. Mobil ödeme sistemini hattında aktif yapmak isteyen Türk Telekom müşterilerinin yazacağı kısa mesaj şu şekildedir:

 • “MOBILODEME KAYIT” yazıp 5555’e kısa mesaj gönderilir.

Türk Telekom İnternet Sitesinden Mobil Ödeme Nasıl Açılır?

İnternet sitesinden mobil ödeme yapmak her işini internetten halleden müşterilerin en çok tercih ettiği yöntemdir. Bu yöntem ile mobil ödemenin aktifleşmesi için Türk Telekom’un resmi adresine müşterinin abonelik bilgileri ile giriş yapılır. Mobil ödeme yetki açma menüsü etkinleştirildiğinde bu özellik kişinin hattına tanımlanmış olur. Farklı bir numaranın mobil ödeme özelliği aktifleştirilmek istenirse ancak o numara girildiğinde işlem gerçekleştirilir.

Turkpin Oyun Satış Sitesinde Bulunan Oyunlar Nelerdir?

turkpin oyun satis sitesinde bulunan oyunlar

Turkpin’de bulunan oyun sayısı günden güne artış gösterir. Bilgisayar başında oyun için vakit geçiren kişi çoktur. Özellikle küçük yaştakiler tarafından oyunlara çok rağbet vardır. Turkpin oyun satış sitesinde yer alan ve en çok satan oyunların listesi şu şekildedir:

 • Valorant
 • Fortnite
 • Free Fire
 • Knight Online
 • Metin2
 • Razer Gold
 • PUBG Mobile
 • League Of Legends

Yüzlerce oyun bulunduran bu siteye üye olunduğunda zaman zaman oyunlarda indirim seçenekleri olur. Bakiye kısmına ödeme yapılarak oyun alımı yapılır. Türk Telekom mobil ödeme ile Turkpin sitesinin bakiyesine yükleme yapılabilir. Türk Telekom mobil ödeme sistemlerini tercih eden kişilere ödeme esnasında indirim uygular. Bu yüzden oyun bağımlısı olan kişiler ya da istediği oyunu almak isteyenler hattını Türk Telekom’a taşımak ister.

Tük Telekom Müşteri Hizmetleri Mobil Ödeme Nasıl Açılır?

Müşteri hizmetleri mobil ödeme yetkisinin aktifleşmesi için tercih edilen son yöntemdir. Genellikle mobil ödemenin açılıp açılmadığından emin olmak isteyen kişiler en kesin yöntem olarak müşteri hizmetlerini görür. Müşteri hizmetlerine ulaşmak için aranacak telefon numarası “444 1 444” olur. Müşteri hizmetleri yoğun olduğu zaman bağlanmak zor olur. Uzun süre beklemek istemeyen kişiler müşteri hizmetlerine bağlanmak için yapılacak yöntemleri tercih eder.

Tük Telekom Müşteri Hizmetleri Mobil Ödeme Nasıl Kapatılır?

Mobil ödeme kapatma işlemi de açma işlemleri gibi farklı yöntemler içerir. Mobil ödeme sistemi faturalılar için dönem sonu faturasına ek bedel olarak yansıması ile işlem sürecini kapsayan son dönem faturası üzerinden ödenerek gerçekleşir. Türk Telekom ile hat üzerinden online ödeme gerçekleştirmek isteyen faturasız hat sahiplerinin ödemeleri ise bakiyelerinden tahsis edilir. Müşteri hizmetleri ile mobil ödeme kapatma işlemi “444 1 500” telefon numarasından gerçekleşir.

Müşteri hizmetleri numarası ile ister temsilciye bağlanılır isterse de “Servisler” bölümüne yönlendirme işlemi gerçekleştirilir. Servisler bölümünden mobil ödemeyi kapatmak için “Servisler>Mobil Ödeme>Kapat adımları takip edilerek işlem başarı ile sonuçlanır. İnternet sitesinden mobil ödemenin kapatılması için de “Online İşlemler” menüsü tercih edilir. Online işlemlerde de yönlendirilen adımlar ile kolayca kapatma işlemi yapılır.

Kısa mesaj yolu ile de Türk Telekom mobil ödeme özelliği kapatılır. Mobil ödeme için yazılacak mesaj şu şekildedir:

 • “MOBILODEME IPTAL” yazıp 5555’e gönderilir.

Tük Telekom Müşteri Hizmetlerine Direkt Nasıl Bağlanır?

Müşteri hizmetlerine bağlanmak bazı zamanlar uzun bekleme gerektirir. Türk Telekom müşterilerine bu hizmet ile operatör aracılığı ile 24 saat destek sağlar. Teknoloji geliştikçe şubeye gidip halledilen işlemlerin neredeyse hepsi internet ve telefon ile halledilir. Müşteri hizmetleri Türk Telekom içinde her alanda hizmet verir.

Operatöre bağlanan kişi mobil müşterisi ise cep telefonundan 1 rakamı tuşlanır. Sabit internet işlemi için 2 rakamı, ev telefonu için 3 rakamı ve Tivibu için 4 rakamı tuşlanarak ilgili hizmet birimi bağlanır. Operatöre bağlanan kişiler müşteri olduğu ürün ile ilgili gerekli müşteri hizmetlerine bağlanır. Türk Telekom müşteri hizmetlerine bağlanmak için sesli yanıt sistemi de kullanılabilir.

Türk Telekom Mobil Ödeme ile Yapılan Alışveriş Tutarı Nasıl Ödenir?

turk telekom mobil odeme ile alisveris

Mobil ödeme ile alışveriş yapıldığı takdirde Türk Telekom faturasız hatta sahip kişilerden TL bakiyesi olarak, Türk Telekom faturalı hatta sahip kişilerden ise mobil fatura aracılığı ile kesinti yapılır. Fatura döneminin son ödeme tarihine kadar yapılan alışveriş tutarının ödenmesi gerekir. Mobil ödeme ile yapılan alışverişlerde fiyatlar Özel İletişim Vergisi’ne tabi tutulmaz.

Türk Telekom Mobil Ödeme ile Yapılan Harcamalar Taksit Şeklinde Ödenir Mi?

Mobil ödemede taksit seçeneği ödemeler için geçerli değildir. Türk Telekom mobil ödeme ile yapılan harcamanın ücretleri takip eden fatura dönemindeki mobil faturayı yansıtır. Mobil ödeme ile yapılan alışverişler herhangi bir taksit işlemine tabi tutulamaz.

İş Bankası İşCep kullanıcılarına ücretsiz Türk Telekom Wifi bilgilerine de bakabilirsiniz.

Türk Telekom Online İşlemler Uygulaması Nedir?

Online işlemler platformu Türk Telekom’un sunduğu hizmetlerden biridir. Günümüzde her şeyin internete bağlı olarak halledilmesiyle beraber cep telefonu ve internet ile ilgili işler de online sisteme dönüş sağlar. Mobil ve web uygulaması bulunan “Online İşlemler” abonelerin en çok kullandığı bir işlem kanalıdır. İndirilme sayısı 47 milyona ulaşan uygulama son yıllara göre %32 artış gösterir.

Son zamanlarda yaşanan olağanüstü durumun da bu artışa etkisi oldukça fazladır. Şubeye gitmek istemeyen kişiler evde internet sitesi ya da cep telefonuna indirdiği mobil uygulamasıyla tercih ettiği işlemi yapabilir. Online işlemler internet sitesi üzerinden oyun sitelerine bakiye bile yüklenebilir. Türk Telekom mobil ödeme ile Turkpin sitesine yapılan ödeme bunun bir örneğidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayımlanan içeriklerin tamamı webteknohaber.net'e aittir. İzinsiz kopyalanması halinde hakkınızda yasal işlem başlatılır.