Web Tekno Haber

Türk Telekom Selfycard ile Bedava İnternet Veriyor

Türk Telekom Selfycard ile Bedava İnternet Veriyor

Türk Telekom’un Selfycard ile verdiği hediye internet, sadece Selfy’lilerin yararlanabileceği bir özelliktir. Türk Telekom Selfy aboneleri kendilerine özel Selfycard çıkarabilir ve birçok avantaja katılma şansı elde eder. Ayrıca bir hafta için geçerli olan 5 GB bedava internet de kazanılır. Türk Telekom Selfycard ile gençler istedikleri gibi alışveriş yapabilsinler ve hediye internet kazanabilsinler diye oluşturulmuştur.

Türk Telekom Selfy ve Selfycard Nedir?

turk telekom selfy nedir

Türk Telekom Selfy, Türk Telekom’un yaratmış olduğu gençlik dünyasıdır. 26 yaş altı gençler için hazırlanan bu dünyada türlü kampanyalar, avantajlar, hediyeler ve çok daha ucuz fiyatlar ile kullanılabilecek tarifeler mevcuttur. Türk Telekom Selfy’li olabilmek için 26 yaşının altında olmak şartı bulunur. 25 yaş ve altı kendi hattına sahip kişiler Selfy’li olmak için SELFY yazarak 4545’e ücretsiz kısa mesaj gönderebilirler. 25 yaş ve altı kişi fakat hattı anne veya babasının üzerine olan kişiler ise T.C. Kimlik numaralarını yazarak 4545’e ücretsiz kısa mesaj gönderebilir.

Türk Telekom Selfycard, Selfy’lilere özel ön ödemeli bir karttır. Aboneler kartlarına yükledikleri bakiye kadar harcama yapabilir. Kredi Kartı / Banka Kartı’nın geçtiği her yerde güvenle işlem yapabilme özgürlüğüne sahiptirler. Kart yurt içi ve yurt dışı kullanımlarına uygundur. Yaş sınırı ise 12 – 26’dır.

Türk Telekom Paketim Bana Özel Olsun Diyenlere Paketmatik İnternet! Bilgilerine de yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Selfycard Nasıl kullanılır?

Selfycard kullanımı, Türk Telekom Selfy aboneleri için oldukça kolaydır. Abone öncelikle kartı almalıdır. Kişi kendine en yakın Türk Telekom Bayi, D&R mağazaları ve dr.com.tr‘den Selfycard’ı alır. Ardından sahip olduğu kartın bilgilerini Selfy mobil uygulamasında “Kart Ekle” alanına girmelidir. Bu işlem ile birlikte abone artık Selfycard’ına bakiye yüklemesi yaparak kartı kullanmaya başlayabilir. Kartı kullandıkça hediyeler ve indirimler kazanılabilir ve kart aktive edildiğinde bedava internet alınabilir.

Haftalık 5 GB Hediyesi Almak

Selfycard ile 5 GB hediyesini almak için sahip olunan Selfycard, Selfy mobil uygulamasına eklenmelidir. Ardından kart aktive olacak hem alışverişe açılacaktır hem de bir hafta geçerli 5 GB bedava internet abonenin hattına yüklenecektir. Bu hediyeyi bir abone yalnızca bir kere alabilir.

Havale ve EFT Yolu ile Selfycard’a Para Yüklemek

Havale ve EFT üzerinden Selfycard’a para yüklemek için önce dikkat edilmesi ve Türk Telekom’un kural olarak koyduğu maddeleri yerine getirmek gereklidir. Abone bu işlemleri göz önünden bulundurmadan Selfycard ile havale ve EFT yapmamalıdır. Dikkat edilmesi gereken hususlar:

 • Selfy uygulaması üzerinden yüklenebilir tutar kontrol edilmelidir. Yüklemek istenen tutar, aylık yüklenebilir tutar olan 750 TL’nin üzerinde ise yükleme işlemi başarısız olacak ve para geri iade edilecektir.
 • Başarısız yükleme işlemi, hafta içi mesai saatleri içerisinde gerçekleşmiş ise gün sonu, mesai saatleri dışında gerçekleşmiş ise sonraki gün sonu ve hafta sonu gerçekleşmiş ise takip eden haftanın ilk iş günü sonunda abonenin hesabına iade edilecektir.
 • Selfycard’a ilk yüklemede 750 TL’ye kadar para yükleme işlemi yapılabilir. İlk yüklemeden sonraki yüklemeler için kartın Selfycard uygulamasından kişiselleştirilmesi / hesaba eklenmesi gerekir. Kişiselleştirilmeyen / hesaba eklenmeyen kartlara 2. Kez yükleme yapılmaz.

Bu uyarıları okuyan ve dikkate alan abonelerin kartlarına havale veya EFT yapabilmeleri için izleyecek oldukları işlem adımları aşağıdaki gibidir:

 • Abone çalıştığı bankanın mobil uygulamasına veya internet şubesine giriş yapmalıdır.
 • Abonenin Akbank hesabı var ise havale ile diğer bankalarda hesapları var ise EFT ile para transferi menüsüne girmelidir.
 • IBAN numarası alanına: TR 36 0004 6007 8988 8000 0693 61 ve açıklama alanına yalnızca aktif kullanılan sanal ya da fiziksel kartın arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işlemi tamamlamalıdır.
 • EFT için (Akbank’tan başka bir bankadan gönderim yapılıyor ise) alıcı ismine İNİNAL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA HİZMETLERİ A.Ş. yazılmalıdır.
 • 15 dakika içerisinde bakiye abonenin kartına yüklenecektir.

Bunların dışında Türk Telekom Selfycard’a normal yollar ile para yüklemek isteyen aboneler; Migros Pratik işlem noktalarından, Teknosa ve Vatan Bilgisayar’dan, PTTMatik’lerden, Nkolay ve Pratik İşlem noktalarından, Şok Market’lerden bakiye yüklemesi yapabilirler.

Selfycard’ın Aylık Servis ve Kullanım Ücreti

Türk Telekom Selfycard’ın servis ve kullanım ücretleri her ay 2 TL şeklindedir. İçinde para olmayan kartlardan aylık servis ve kullanım ücreti alınmaz, geçmiş aylara ait servis ve kullanım ücreti tahsil edilmez ve kart eksi bakiyeye düşmez. Örneğin; Türk Telekom Selfycard abonesinin kartında son 3 ay boyunca hiç para yok ise ve abone dördüncü ayında kartına para yüklerse yalnızca dördüncü aya ait aylık servis ve kullanım ücreti alınır. Diğer üç aydan alınmaz.

Selfycard Şifre Öğrenme ve Şifre Değiştirme

turk telekom selfycard firsatlari

Türk Telekom Selfycard şifresi kartın ön yüzündeki 16 haneli kart numarasının son dört rakamıdır. Yani kullanıma açılan ve yeni alınan kartın numarasının son dört hanesi kartın ilk kullanımda şifresi olacaktır. Aboneler kartın şifresini PTT Matik’lerden veya mobil uygulama üzerinden değiştirebilirler. Şifresini 3 kere hatalı giren abonelerin kartları bloke olur. Selfycard’ı tekrar kullanıma açtırmak için Türk Telekom Müşteri Hizmetlerini arayabilirler.

Türk Telekom Dopdolu İnternet Kampanyası’na Başvur Anında 1 GB Kazan hakkında detaylar yazımızdadır.

Hediye 1 GB Kampanyası

Türk Telekom Selfy bedava 1 GB kampanyadan faturasız Dopdolu 1GB, Dopdolu 2GB, Dopdolu 3GB paketleri hattında aktif olarak tanımlı olan Selfy’liler yararlanabilir. Kampanya detayları ve katılım şu şekildedir:

 • Kampanyaya katılmak için DOPDOLU HEDIYE yazıp 4545’e ücretsiz SMS göndermek gerekir. SMS ile gönderim yapmak istemeyen Türk Telekom Selfy aboneleri Müşteri Hizmetlerini arayarak da kampanyaya katılım sağlayabilir. Kampanyaya katılım ise tamamen ücretsizdir. SMS gönderim de ücretsizdir.
 • Kampanya kapsamında bedava hediye 1 GB internetten yararlanmak için gerekli şartları yerine getirmek gerekir.
 • İlk şart; SMS göndermeden önceki son 48 saat içerisinde tek seferde 30 TL veya üzeri TL yüklemiş olmak.
 • İkinci şart; SMS gönderdikten sonra takip eden 30 gün içerisinde tek seferde 30 TL veya üzeri TL yüklemek.
 • Kampanya dönemi boyunca her ay yapılan tek seferde yapılacak 30 TL ve üzeri yüklemelerde ilgili faydalar, tekrar SMS ile başvurma gerekmeden otomatik olarak yenilenir. Tek seferde 30 TL ve üzeri TL yüklemesi yapılmazsa faydalar yenilenmez.

Selfy’den Anlık Mesajlaşma Kampanyası

Türk Telekom Selfy anlık mesajlaşma avantajı hem yurt içi hem yurt dışı Whatsapp ve Turkcell BiP uygulaması üzerinden ücretsiz mesajlaşmayı içerir. Faturalı e faturasız hatlar için geçerli olan bu kampanyanın detayları aşağıdaki gibidir:

 • Kampanyadan yararlanmak için Türk Telekom Selfy abonesi olmak gerekir. Selfy’li olmak için ise 25 yaş ve altı yaşlarda olmak gerekiyor.
 • Hali hazırda zaten Türk Telekom Selfy aboneleri faturalı veya faturasız hatlarından ANLIK MESAJLASMA yazıp 4545’e SMS gönder. Talebi değerlendirilen müşteriler en kısa sürede SMS ile bilgilendirilir. Aboneler kampanyaya SMS ile kayıt olabilecekleri gibi, müşteri hizmetlerini arayarak da taleplerini iletebilirler.
 • Faturasız hat sahipleri, kampanyadan faydalanmak için 30 günde bir, tek seferde en az 25 TL yükleme yapmaları gerekir.
 • Faturalı hat sahipleri ise kampanyadan faydalanmak için 1GB ve üzeri internet içeren her şey dahil (ses, SMS, data faydası içeren) faturalı bir tarifeye kayıtlı olmaları gerekir.

Türk Telekom Selfy Kampanyaları ve Türk Telekom Selfycard avantajlarından yararlanmak için 25 yaş ve altı abonelerin Selfy’li olmaları gerekir. Detaylı bilgi Türk Telekom Selfy web sitesinde yer almaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayımlanan içeriklerin tamamı webteknohaber.net'e aittir. İzinsiz kopyalanması halinde hakkınızda yasal işlem başlatılır.