Web Tekno Haber

Turkcell Beni Kim Aramış Nasıl Öğrenirim?

06.03.2020
1.269
Turkcell Beni Kim Aramış Nasıl Öğrenirim?

Turkcell kimin aradığını öğrenmek için sorgulama yapmak istediğiniz numarayı başında 0 olmadan yazın ve mesajı 2222’ye gönderin. Göndereceğiniz her mesaj başına ücretlendirilirsiniz. Turkcell Beni Kim Aramış servisi sayesinde artık hiçbir arayanı kaçırmayacaksınız. Telefonunuz kapalı olsa bile, sizi kimin ne zaman, kaç kere aradığını öğrenebileceksiniz. Dilerseniz mesaj yazmadan, telefonlarınızdan 11832 hatlı numarayı arayarak da numaranın kime ait olduğunu öğrenmeniz mümkündür.

Turkcell Beni Kim Aramış Servisini Kimler Kullanabilir?

Turkcell Beni Kim Aramış servisini kullanabilen kişiler SMS alıp gönderecek telefona sahip olan Turkcell kullanıcılarıdır. Bireysel Turkcell Rahat tarifede bulunan kişilerin tarifeden faydalanmaları mümkün değildir. Turkcell Beni Kim Aramış servis ile beraber 7585 servisini kullanabilirsiniz. Yönlendirme menüsü sayesinde hattınızın istediğiniz durumunu yönlendirme yapabilirsiniz. Yönlendirmeyi tüm aramalar, cevapsız, meşgul için yapabilirsiniz. Eğer tüm aramalar için yönlendirme yaparsanız sizi arayanlar telefonunuz açık olsa da kapalı anonsunu dinlemiş olurlar. Cevapsız durumu için yönlendirme yapmanız halinde sizi arayan kişiler telefonunuza cevap vermemiz halinde kapalı anonsunu duyarlar. Hangi yönlendirme durumunu uyguladığınız fark etmeksizin anlık olarak detay bilgisi telefonunuza mesaj olarak gönderilir. 7585’e yaptığınız yönlendirmeler için ücret ödemeniz gerekmez.

Ayrıca Turkcell evde internet paketleri en uygun kampanyalar ile ilgili bilgileri inceleyebilirsiniz.

Turkcell Beni Kim Aramış Servisini Nasıl İptal Edebilirim?

turkcell beni kim aramis servis iptali

turkcell beni kim aramis servisi

Turkcell Beni Kim Aramış servisini iptal etmek için telefonlarınızın mesaj kısmına gelin ve IPTAL KIM yazın. Ardından mesajı 2200’a gönderin. Dilerseniz servisi iptal etmek için Dijital Operatör Uygulamasını da kullanabilirsiniz. Dijtal Operatör uygulamasını Google Play ya da Apple Store üzerinden indirebilirsiniz. Uygulamayı indirmek tamamen ücretsizdir. Uygulamayı kullanmak için de herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Uygulamayı indirdikten sonra, numaranız ile giriş yapın. Daha sonra ayarlarım bölümüne girin. Buradan çağrı ayarlarım bölümüne giriş yapın. Son olarak servisi kapatın. Böylece iptal işleminiz gerçekleşmiş olacak.

Turkcell Şimdi Ara

Turkcell Şimdi Ara servisi kullanan kişilerin aradıkları kişinin meşgul olması halinde konuşmak için müsait oldukları zaman bilgilendirme mesajı alırsınız. Abone olmak isteyen kişilerin telefonlarından mesaj kısmına gelip simdi ara yazmaları ve mesajlarını 2200’a göndermeleri yeterli olur. Servis ücreti aylık alınmaktadır. Aylık ücretin içine KDV ve ÖİV vergileri dahil edilmiştir. Başvuru yapmak için gönderdiğiniz SMS’ler ücretsizdir. Servise abone olduktan sonra servis aradığınız kişinin meşgul olması halinde otomatik olarak devreye girecektir. Eğer aradığınız kişi çağrı bekletme servisini kullanıyorsa kişinin aranması halinde şimdi ara servisinden bilgilendirme gelmez.

Turkcell Şimdi Ara Servisinden Kimler Yararlanabilir?

Turkcell Şimdi Ara servisinden faydalanacak kişilerin Bireysel Turkcell Rahat tarifede bulunan müşteriler olmaması gerekmektedir. Bunun dışında bütün Turkcell müşterilerinin Turkcell Şimdi Ara servisinden faydalanması mümkündür. Abonelik her ay yenilenir. Servis kapsamında tanımlanan hizmetten yalnızca yurt içinde faydalanmak mümkündür.

Turkcell Şimdi Ara Servisi Nasıl İptal Edilir?

Turkcell Şimdi Ara servisinin iptal edilmesi için bulunduğunuz yerden SMS göndermeniz yeterli olur. Bunun için iptal şimdi ara yazdıktan sonra 2200’a mesaj atabilirsiniz. Eğer numara taşıma, ödeme tipi değişikliği, borç nedeni ile hat kapama, devir ya da numara değişikliği durumlarından bir tanesi söz konusu olursa, kişilerin abonelikleri otomatik olarak iptal olacaktır. İptal işlemi yapmanız halinde, dönem sonuna kadar servis faydalarından yararlanmaya devam edersiniz.

Turkcell Mesaj Üssü

Turkcell Mesaj Üssü servisine ücretsiz olarak abone olabilirsiniz. Dilerseniz kendi isminiz ile dilerseniz de firma adına toplu SMS göndermeniz mümkün olur. Bu servis, toplu mesajlaşma hizmeti vermektedir. Bu servis sayesinde gönderim raporlama, Turkcell zengin içerikli mesaj gönderimi, Toplu SMS gönderimi, mesaj başlığı talebi, paket satın alma, toplu mesajlaşma üyeliği gibi işlemleri de tek bir yerden yapma fırsatına erişmiş olacaksınız. Mesaj üssü aboneliği için herhangi bir ücret ödenmez ve kişilerin hattına abone olur olmaz 50 SMS deneme hakkı yüklenir. Kişilerin kullanıma devam etmek için kredi kartı ile mesaj üssü paketini satın almaları gerekir. Ücretlerin içine bütün vergiler dahil edilmiştir.

Turkcell Mesaj Üssü Servisine Nasıl Abone Olunur?

Turkcell Mesaj Üssü servisine abone olmak için başvuru SMS’i gönderilmesi gerekmez. Kişilerin Turkcell resmi internet sitesi üzerinden Mesaj Üssü linkini tıklayarak ücretsiz olarak servise abone olmaları mümkündür. Tüm bireysel ve kurumsal Turkcell abonelerinin Mesaj Üssünden faydalanmaları mümkündür. Mesaj Üssü aboneliğinin sabit bir ücreti olmadığı için, dilediğiniz zaman mesaj üssü paketini kullanabilir ve mesaj üssü paketini satın alabilirsiniz. Yani servis aboneliğinin yenilenme durumu söz konusu değildir.

Turkcell Mesaj Üssü Servisi Nasıl İptal Edilir?

turkcell mesaj ussu servisi

turkcell mesaj ussu servis iptali

Turkcell Mesaj Üssü servisinin iptal edilmesi söz konusu değildir. Çünkü servisin abonelik durumu söz konusu değildir. Kişiler diledikleri zaman uygulamayı kullanmayı bırakabilirler. Mesaj üssüne abone olduğunuz hattın aktif olması halinde servisten faydalanmaya devam edebilirsiniz. Aşağıdaki durumlardan bir tanesinin söz konusu olması halinde, mesaj üssü servisinden faydalanmaya devam edemezsiniz:

 • Kendi isteğinizle hat kapama,
 • Numara değişikliği yapılması,
 • Borç nedeniyle hattın kapanması,
 • Numaranın devir edilmesi,
 • Numara taşıma,
 • Faturasız hatta geçiş.

Eğer servisi iptal ederseniz, iptal yapıldığı andan itibaren Mesaj Üssüne giriş yapmak mümkün olmaz.

Turkcell Akıllı Faks

Turkcell Akıllı Faks sayesinde telefonunuzu kullanarak faks göndermeniz mümkün olacak. Yapmanız gereken tek şey, göndermeniz gereken evrağın fotoğrafını çekmek ve Bip üzerinden göndermek istediğiniz yere göndermek! Bu işlemleri dilekçeler, talimatlar, belgeler, evraklar ve dilediğiniz diğer her şey için yapabilirsiniz. Bunları yapabilmek için Bip uygulamasının telefonunuzda yüklü olması gerekir. Bip’iniz henüz yoksa Google Play ya da App Store üzerinden uygulamayı anında telefonunuza indirebilirsiniz. Bu uygulama hem yurt içine hem de yurt dışına faks göndermenizi mümkün kılar.

Turkcell müşteri hizmetlerine direk bağlanma hızlı erişim numarası hakkında merak edilenlere de bakabilirsiniz.

Turkcell Akıllı Faks Uygulamasından Kimler Faydalanabilir?

Turkcell Akıllı Faks uygulamasından faydalanacak kişiler bütün bireysel ve kurumsal hatta sahip olan Turkcell müşterileridir. Abonelikle kullanılan bir servis olmadığı için aboneliğin her ay yenilenmesi söz konusu değildir. Servis yurt dışında da geçerlidir. Kullanım başına bir servistir. Bu nedenle servisin iptal edilmesi de söz konusu değildir. Kişiler diledikleri zaman bu uygulamayı iptal edebilirler. Turkcell hattı olmayan kişilerin bu uygulamadan faydalanmaları mümkün değildir. Aynı anda dilediğiniz diğer servislerden de faydalanabilirsiniz. Uygulama kapsamında faks gönderimi yapılmayan bazı ülkeler bulunur. Bu ülkelerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • Cezayir,
 • Doğu Timor,
 • Azerbeycan,
 • Bulgaristan,
 • Tunus,
 • Somali,
 • Monako,
 • Grönland,
 • Honduras,
 • Estonya,
 • Fiji,
 • Küba,
 • Libya,
 • Gabon,
 • Somali Demokratik Cumhuriyeti.

Turkcell AskerCell

Turkcell AskerCell uygulaması ile askerde cep telefonu ile serbestçe konuşabilirsiniz. Mehmetçik hasreti bitsin diye Turkcell Türkiye’yi Asker Cell ile buluşturdu. Kışlalarda Turkcell Askercell haricinde hat kullanılması Genelkurmay Başkanlığı tarafından yasaklanmıştır. Genelkurmay Başkanlığı 2015 senesinde kriterleri yayınlamıştır. Yayınlanan kriterlere uyan tek operatör Turkcell’dir. Hem erler hem de erbaşlar bu fırsattan faydalanabilirler. Bu sayede kışlalarda askerler sevdikleri ile hem mesajlaşıp hem de konuşabilecekler. Eğer numaranızı Askercell’e taşırsanız, yeni hat ücreti ödemeyeceksiniz. Askerlik bitiminde hattı kullanmaya devam edersiniz. Aynı şekilde Turkcell Beni Kim Aramış servisinden de faydalanarak askerler onları kimin aradıklarını öğrenebilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayımlanan içeriklerin tamamı webteknohaber.net'e aittir. İzinsiz kopyalanması halinde hakkınızda yasal işlem başlatılır.