Web Tekno Haber

Turkcell Çocuk Paketleri ile Çocuklar Artık Daha Güvende!

Turkcell Çocuk Paketleri ile Çocuklar Artık Daha Güvende!

Turkcell çocuk paketleri, çocukların internet kullanımı esnasında internet ortamının onlar için uygun olmayan zararlı içeriklerinden korunması amacı ile Turkcell tarafından geliştirilmiş olan bir hizmettir. Bu hizmet sayesinde çocuklar internet kullanımları esnasında, onlar için belirlenmiş olan çerçeve içerisinde gezinti yapabilecek, böylelikle daha güvende olacaklardır.

Turkcell’in 7-15 yaş arası çocuklar için özel olarak geliştirmiş olduğu Çocuk Paketleri hizmeti zengin bir içeriğe sahiptir. Geliştirilmiş olan her paket, ebeveynlerin çocukları için güven ile tercih edebileceği içeriğe sahiptir. Bu paketlerin içerisinde çocukların kendi kullanımlarını yönetebilecekleri ekranlar bulunmaktadır. Bu sayede hem çocuklar isteklerini özgürce gerçekleştirebilecek hem de ebeveynler güvenli internet kullanımı sayesinde kendilerini daha rahat hissedeceklerdir.

Turkcell Çocuk Paketleri hizmetinden, Turkcell’den yeni hat alan ya da mevcut hattını Turkcell’e taşımış olan faturalı ya da faturasız bütün hat kullanıcıları yararlanabilmektedirler.

Turkcell Çocuk Midi Paket

Turkcell Çocuk Midi Paket, Turkcell’in 7 ile 15 yaş arasında yer alan çocukların internet ve telefon kullanımlarının güvenli bir hale dönüştürülmesi amacı ile geliştirilmiş olan bir pakettir. Turkcell Çocuk Midi Paket içeriğinde sunulan hizmetler şu şekildedir:

 • 5 GB internet
 • Instagram, Twitter ve Youtube Kids’te kullanılabilecek olan 2 GB internet
 • Her yöne 500 DK
 • Her yöne 1000 SMS
 • Ücretsiz Dergilik Midi aboneliği
 • Dergilik kullanımına özel 5 GB internet
 • BİP kullanımına özel sınırsız internet

Yukarıda belirtilmiş olan Turkcell Çocuk Midi Paket içeriği hizmetlerinden yararlanabilmek için paketin kullanımını gerçekleştirecek olan çocuğun belirtilen yaş aralığında olması gerekmektedir. Ayrıca hattı açtıracak olan kişinin çocuğun annesi ya da çocuğun babası olması gerekmektedir.

Turkcell Çocuk Midi Paketi için T.C. üzerinden kayıt açılmaktadır. Bu neden ile bir kişi bir kereliğe mahsus olarak paketi satın alabilmektedir.

Midi Paket karşılığında ödenecek olan tutar aylık olarak tahsil edilmekte ve bedeli de 36,90 TL’dir. Paket taahhüt süresi bulunmamaktadır.

Turkcell Pasaj’da Worldpuan Kazan Kampanyası bilgilerine de bakabilirsiniz.

Turkcell Çocuk Maksi Paket

Turkcell Çocuk Maksi Paket

Turkcell Çocuk Midi Paket, Turkcell’in 7 ile 15 yaş arasında yer alan çocukların internet ve telefon kullanımlarının güvenli bir hale dönüştürülmesi amacı ile geliştirilmiş olan bir diğer pakettir. Turkcell Çocuk Maksi Paket içeriğinde sunulan hizmetler şu şekildedir:

 • 10 GB internet
 • Instagram, Twitter ve Youtube Kids’te kullanılabilecek olan 2 GB internet
 • Her yöne 500 DK
 • Her yöne 1000 SMS
 • Ücretsiz Dergilik Midi aboneliği
 • Dergilik kullanımına özel 5 GB internet
 • BİP kullanımına özel sınırsız internet

Yukarıda belirtilmiş olan Turkcell Çocuk Maksi Paket içeriği hizmetlerinden yararlanabilmek için paketin kullanımını gerçekleştirecek olan çocuğun belirtilen yaş aralığında olması gerekmektedir. Ayrıca hattı açtıracak olan kişinin çocuğun annesi ya da çocuğun babası olması gerekmektedir.

Turkcell Çocuk Maksi Paketi için T.C. üzerinden kayıt açılmaktadır. Bu neden ile bir kişi bir kereliğe mahsus olarak paketi satın alabilmektedir.

Midi Paket karşılığında ödenecek olan tutar aylık olarak tahsil edilmekte ve bedeli de 46,90 TL’dir. Paket taahhüt süresi bulunmamaktadır.

Turkcell Çocuk Paketlerinin Avantajları

Turkcell Çocuk Paketleri kullanımının sağladığı avantajlar ve özellikleri şu şekildedir:

1. Güvenli İnternet Hizmeti

Turkcell Çocuk Paketleri kapsamında sunulan güvenli internet hizmeti, 22 Kasım 2011 tarihinden itibaren ücretsiz olarak kullanılabilen bir hizmettir. Bu hizmetten yararlanılmak istendiği takdirde paket içerisinde “Aile Profili” ve “Çocuk Profili” olmak üzere iki ana profil oluşturulmaktadır.

Paket içerisinde yer alan çocuk profilinde; ödev, eğitim, e-devlet, bankacılık uygulamaları, e-posta, resmi siteler, eğitim kurumları, tatil ve özer şirketler görüntülenebilmektedir.

Paket içerisinde yer alan aile profilinde çocuk profilinde ki içeriklere ek olarak; forum siteleri, arkadaşlık siteleri, sosyal medya ve oyun kategorileri de görüntülenebilmektedir.

2. Çağrı Denetleme Hizmeti

Turkcell Çocuk Paketleri kapsamında sunulan çağrı denetleme hizmeti sayesinde 7 ile 15 yaş aralığında yer alan çocukların yabancı numaralar tarafından aranması engellenerek, çocuğun daha güvenli bir telefon kullanımı gerçekleştirmesi sağlanabilmektedir. Turkcell bünyesinde sunulan bu hizmet karşılığında herhangi bir ücret ödeme zorunluluğu bulunmaktadır.

3. Konum İzleme Hizmeti

Turkcell Çocuk Paketleri kapsamında sunulan konum izleme hizmeti, Turkcell hizmetlerinden bir diğeri olan BİP aracılığı ile 7 ile 15 yaş arasında yer alan çocukların bulundukları yerlerin konumunun, ebeveynleri tarafından izlenmesine ve bu sayede çocukların güvenliğinin sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Turkcell bünyesinde sunulan bu hizmet karşılığında herhangi bir ücret ödeme zorunluluğu bulunmaktadır.

4. Reklam Engelleme Hizmeti

Turkcell Çocuk Paketleri kapsamında sunulan reklam engelle hizmeti, çocukların internet kullanımı esnasında karşılaşabilecekleri uygunsuz reklam içeriklerinin kaldırılmasını sağlayan bir hizmettir. Bu hizmetin kullanılması durumunda 7 ile 15 yaş arasında yer alan çocuklar, onların görmesine uygun olmayan içeriklere sahip olan reklamları göremezler. Bu hizmetin oluşturulmasında kullanılan yazılım sayesinde, internet siteleri ya da diğer uygulamalar hizmetin varlığını tespit edemedikleri için “reklamları engelleyen bir uygulama kullanıyorsunuz” uyarası veremez. Bu özelliği ile hizmet, çocukların üzerinde ebeveynleri tarafında baskı kurulduğu hissini yaratmaz.

Reklam engelleme hizmeti hem mobil uygulama reklamlarına karşı hem de internet tarayıcılarında var olan reklamlara karşı etkilidir. Uygulamanın varlığı sayesinde kullanılan cihazda reklam görüntülenmediği için cihazların şarjı daha çok dayanmakta bu da hem güvenliğin hem de tasarrufun sağlanmasına yardımcı olmaktadır.

Turkcell Çocuk Paketleri kapsamında sunulan reklam engelleme hizmeti, kullanımının onaylanmasını takip eden ilk 3 ay ücretsizdir.

5. Zaman Yönetimi Hizmeti

Turkcell Çocuk Paketleri kapsamında sunulan zaman yönetimi hizmeti sayesinde, ebeveynler kendi telefonları aracılığı ile çocuklarının telefon kullanımını ve internet kullanımını yönetebilmektedirler.

Ebeveynler zaman yönetimi hizmeti aracılığı ile çocuklarının, internet ortamında ve telefon kullanımında kendi belirledikleri zaman aralığı içerisinde hareket edebilmelerini sağlayacaklardır.

Turkcell Bir Tıkla Ayırt, Mağazan Al 5 GB İnternet Kazan yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Turkcell Çocuk Paketleri İçerikleri Nelerdir?

Turkcell Çocuk Paketleri İçerikleri Nelerdir?

Turkcell Çocuk Paketlerinin içeriği oldukça kapsamlı bir şekilde oluşturulmuştur. Çocuk Paketlerinin içerisinde, Youtube Kids ve sosyal medyanın faydalı içerikleri yer almaktadır. Ayrıca paket içerisinde, Turkcell’in bir diğer hizmeti olan Dergilik’te kullanılmak üzere 5 GB internet paketi yer almaktadır. Dergilik aracılığı ile yüzlerce dergi ve gazeteye erişim sağlamak mümkündür.

Turkcell Çocuk Paketlerine Ek Paket Alınabilir Mi?

Turkcell Çocuk Paketlerine ek paket almak mümkündür. Çocukların ihtiyaçları, yaşadıkları ortama, okul hayatlarına, yaşlarına, cinsiyetlerine ve diğer faktörlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu neden il Turkcell, çocukların kullanımı için geliştirmiş olduğu paketleri en yalın hali ile bırakmış ve ek paket alımına izin vermiştir.

Turkcell Çocuk Paketlerinde Paket Aşımı Yapılabilir Mi?

Turkcell Çocuk Paketlerinde paket aşımı yapmak mümkün değildir. Paket içerisinde yer alan içerik imkanlarının tüketilmesi halinde paket kullanımı direkt olarak durur ve ek bir masrafa yol açmadan kendini kullanıma kapatır.

Turkcell Çocuk Paketlerinden Cayma Bedeli Alınır Mı?

Turkcell Çocuk Paketi cayma bedeli, içermemektedir. Turkcell Mini Çocuk Paketi ve Turkcell Maksi Çocuk Paketi alımlarında kullanıcılardan belirli bir taahhüt sözü alınmamaktadır. Bu neden ile paketten ayrılmak gibi bir durum söz konusu olmadığı için kullanıcıların paket alımını bırakmaları halinde, faturalarına cayma bedeli yansıtılmaz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayımlanan içeriklerin tamamı webteknohaber.net'e aittir. İzinsiz kopyalanması halinde hakkınızda yasal işlem başlatılır.