WebTeknoHaber | Turkcell Vodafone Türk Telekom Bedava İnternet

Turkcell Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

20.03.2020
834
Turkcell Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

Turkcell ödemeli arama yapmak için telefonlarınızdan yıldız 135 yıldız yapın ve aramak istediğiniz numarayı tuşlayın. Numarayı yazdıktan sonra numara sonuna kare ekleyin ve arama tuşuna basın. Böylece Turkcell ödemeli arama işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Bu işlemi bakiyeniz yetersiz olduğu zaman yapabilirsiniz. TL bakiyesi biten Turkcell abonelerinin imdadına Turkcell Ödemeli Ara yetişiyor. Bu servis sayesinde çaldırıp kapatma devri sona erdi. Aramalarınızı ödemeli arama üzerinden gerçekleştirin, bırakın ödemeleri karşı taraf yapsın! Hem de bu uygulama Kuzey Kıbrıs Turkcell abonesi olan sevdiklerinizin sizi araması için de geçerli olacak.

Turkcell Ödemeli Arama Servisinden Yurt Dışında da Faydalanabilir miyim?

Turkcell Ödemeli Arama servisinden yurt dışında faydalanmak mümkündür. Bu servis hem yurt içi hem de yurt dışı aramaları için geçerlidir. Ancak talep alan abonenin yurt içinde olması gerekir. Yani siz yurt dışında herhangi bir ülkeden Turkcell ödemeli arama gönderebilirsiniz. Ancak karşı tarafta sizi aramasını istediğiniz kişinin yurt içinde olması zorunludur. Her iki abonenin de yurt dışında olması halinde bu servisten faydalanmak mümkün olmaz. Eğer hazır kart abonesi iseniz ve bakiyeniz kalmadıysa, ödemeli ara yaparak görüşme başlatmanız mümkündür. Ancak başkabir aboneden size arama gelmesi mümkün olmaz.

Turkcell Haftalık 4 GB Bedava İnternet Dağıtıyor! Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Turkcell Ödemeli Arama Servisinden Faydalanırken Günlük Limit Var mıdır?

turkcell odemeli arama servisi kullanimi

turkcell odemeli arama limiti

Turkcell Ödemeli Arama servisinden faydalanırken günlük limit vardır. Bunun sebebi Ödemeli Arama sisteminin suistimale açık olmasından kaynaklanmaktadır. Aşırı talep yaratılmaması adına limit getirilmiştir. Böylece gerçekten Ödemeli Ara hizmetine ihtiyaç duyan vatandaşlara da daha iyi hizmet verilmiş olur. Aşağıdaki durumların geçerli olması halinde, kişiler eğer 2 kere ödemeli arama talebinde bulunursa, daha fazla servisten faydalanmak mümkün olmayacaktır:

  • Karşı tarafın meşgul olduğu zaman talepte bulunulması,
  • Karşı tarafın kabul etmediği talepte bulunulması,
  • Karşı tarafın kabul ettiği ancak, talepte bulunan kişinin telefonunu kapalı tutması halinde aynı gün içinde 2den fazla kişilerin bu servisten faydalanmaları mümkün değildir.

Eğer kişiler bu durumlarla karşılaşmazlarsa, diledikleri kadar karşı tarafa limit olmaksızın ödemeli arama gönderebilirler.

Turkcell Ödemeli Arama Servisini Nasıl İptal Edebilirim?

Turkcell Ödemeli Arama servisini iptal etmek isteyen kişiler, iptal işleminin gerçekleştiği andan itibaren artık herhangi bir numaradan ödemeli arama almazlar. Ödemeli arama talebi almak istemeyen kişilerin iptal etmesi gerekebilir. Bunu yapmak için abonelerin Turkcell mağazalarına gelmesi yeterli olur. Müşteriler dilerseler Turkcell çağrı merkezini arayarak da Ödemeli Ara taleplerini iptal edebilirler. Dileyen müşteriler Ödemeli Ara servisini SMS ile de iptal edebilirler. Bunu yapmak için Ödemeli Kapat IC yazın ve mesajı 2222’ye gönderin. İptal işleminden sonra dileyen aboneler yeniden servisten faydalanmak için aboneliklerini açtırabilirler. Bunu SMS kullanarak yapmak isteyen müşterilerin Ödemeli Aç IC yazıp mesajı 2222’ye göndermeleri yeterli olur.

Turkcell Ödemeli Arama Servisinde İstemediğim Numaraları Engelleyebilir miyim?

Turkcell Ödemeli Arama servisinde istenmeyen numaraların engellenmesi mümkündür. Eğer sürekli belli numaralardan arama talebi alıyor ve bundan rahatsızlık duyuyorsanız Turkcell çağrı merkezini arayarak talebinizi dile getirebilirsiniz. Dilerseniz sık sık ödemeli arama talebi aldığınız kişilerin aramalarını kendinize direk yönlendirebilirsiniz. Böylece karşı taraf size ödemeli arama gönderdiği zaman kısa bir anons sonrasında hemen bağlantı yapabilirsiniz.

Turkcell Ödemeli Arama Servisi Kullanım Detayları Nelerdir?

Turkcell Ödemeli Arama servisinde kullanım detayları başında kişileri ödemeli arama kodunu tuşlamaları ile görüşmenin hemen başlamaması gelir. Arama başlamasından önce sistem istediğinizi karşı tarafa götürür. Aranılan kişinin aramayı kabul etmesi halinde telefonunuz çalar ve görüşmeniz başlamış olur. Onay alınana kadar kişi telefonunda herhangi bir ses sinyali duymaz. Ancak kişi telefon ekranına baktığı zaman yazılı bilgilendirme mesajı görür. Ödemeli aramanın yanıtlanması halinde ödemeli ara anonsu duyarsınız. Sinyal sesi ile birlikte çağrı kurulur. Aramanın kabul edilmemesi halinde çağrı sonlandırılır. TL bakiyesi o an biten hazır kart sahiplerinin de servisten faydalanarak görüşme başlatması mümkündür.

Turkcell Up Call Plus ile Sizi Arayanlardan Haberdar Olun

turkcell up call avantajlari

turkcell up call nedir

Turkcell Up Call Plus ile arayanlardan haberdar olmanız mümkündür. Bu uygulama, meşgul olmanız ya da hattınıza ulaşılmaması halinde size kimin sizi ne zaman, kaç kere aradığını gösterecektir. Bu servis sayesinde arayıp ulaşamadığınız kişilerin uygun olduğu zaman uygunluk bilgisini öğrenebilirsiniz. Servise abone olup, size abonelik mesajı gelir gelmez bu servisi kullanmaya başlayabilirsiniz. Servis her ay yenilenir. Servisi iptal etmeniz halinde servis artık yenilenmez. Servisin yenilenmesine 3 gün kala tarafınıza, servisin yenileneceğine dair mesaj gönderilir. Ay içinde birden fazla abonelik yapılması mümkün değildir. Bir kere abonelik yapılabilir.

Turkcell Up Call Plus Servisinden Kimler Faydalanabilir?

Turkcell Up Call Plus servisinden faydalanabilecek kişiler bütün faturalı ve faturasız Turkcell kullanıcılarıdır. Aboneliğin başlaması ile birlikte servis bildirimleri SMS ile gelir. Up Call kullanıcısı olmanız halinde bildirimleri ayrıca uygulama üzerinden alırsınız. Eğer dilerseniz SMS ile de bilgilendirme almanız mümkün olur. Bunun için Up Call uygulamasına giriş yapın. Ardından ayarlar sekmesine tıklayın. Ayarlar bölümünden hepsi seçeneğini seçin. Bu sayede aynı anda hem SMS hem de uygulama bildirimlerini almanız mümkün olur.

Turkcell Hediye Havuzu Bedava İnternet Nasıl Alınır? Yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Turkcell Up Call Plus Servisini Nasıl İptal Edebilirim?

Turkcell Up Call Plus servisini iptal etmek için SMS gönderilmesi yeterli olur. Telefonlarınızın mesaj kısmına gelin, İptal Up Call Plus yazın ve mesajı 2200’a gönderin. Kullanımın iptal olması halinde tarafınıza iptal SMS’i gönderilir. İptal talebinin alındığı zaman, dönem sonuna kadar servisten faydalanmaya devam edebilirsiniz. Eğer numara değişikliği ya da ödeme tipi değişikliği yaparsanız aboneliğiniz devam edecektir. Devir ve hat değişikliği durumlarında abonelik devam eder. Servisi data hattınız ile birlikte kullanmanız mümkün değildir. Turkcell Up Call servisinden faydalandığınız zaman aynı anda başka servislerden faydalanmanız mümkündür. Ancak aşağıdaki servislerin Turkcell Up Call servisi ile birlikte alınması mümkün değildir:

  • Kim Arıyor servisi,
  • Kim Aramış servisi,
  • Şimdi Ara servisi,
  • Cep Açık servisi.

Turkcell Up Call Plus ile Turkcell Up Call Arasında Farklar Nelerdir?

Turkcell Up Call Plus ile Turkcell Up Call farkları bulunur. Up Call plus servisinden faydalanmanız halinde, sizi hangi numaranın, ne zaman ve kaç kere aradığını öğrenmeniz mümkün olur. Ayrıca arayıp ulaşamadığınız numara olması halinde kişilerin ne zaman ulaşılabilir olduğuna dair bir bilgilendirme SMS’i alırsınız. Bütün bu özelliklerden faydalanmak için Turkcell abonelerinin Turkcell Up Call Plus abonesi olması gerekmektedir. Turkcell Up Call uygulaması ise arayanların ismini, rehberinize kayıtlı olmamasına rağmen öğrenmenize olanak sağlar. Ancak bu uygulamadan faydalanmanız için karşı tarafın numarasının veri tabanda kayıtlı olması gerekir.

Up Call servisinden faydalanmanız halinde bütün aramalarınızı tek bir ekran üzerinden kolayca yönetmeniz mümkün olur. Arama kayıtlarınızdan yalnızca cevapsız çağrıları ya da başarılı olanları görüntüleme devri geride kaldı. Artık bütün arayanlar konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunları yapabilmek için Up Call servis uygulamasının bildirimlerini ya da SMS bildirimlerini bulunduğunuz yerden akıllı telefon ile takip etmeniz yeterli olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayımlanan içeriklerin tamamı webteknohaber.net'e aittir. İzinsiz kopyalanması halinde hakkınızda yasal işlem başlatılır.