Web Tekno Haber

Turkcell Öğrenciler İçin 3 GB Bedava İnternet Nasıl Aktif Edilir?

Turkcell Öğrenciler İçin 3 GB Bedava İnternet Nasıl Aktif Edilir?

Turkcell öğrenciler için 3 GB internet kampanyası ile öğrencilerin derslerde ve ödevlerde internetten bedava yararlanmalarına yardımcı olunmaktadır. Turkcell öğrenciler için 3 GB bedava internet hizmetinden yararlanmak isteyen müşteriler öncelikle BİP uygulamasına katılmalıdır.

Turkcell Öğrenciler İçin 3 GB Bedava İnternet Aktifleştirme

Aşağıda Turkcell öğrenciler için 3 GB bedava internet paketinin nasıl aktifleştirilmesi gerektiği en ince ayrıntısına kadar açılanmaktadır:

 • Öncelikle aktifleştirme işleminin yapılması için “eba.gov.tr” internet adresine giriş yapılması gerekir.
 • Daha sonra BİP uygulamasının cep telefonlarına indirilmesi gerekir.
 • Uygulamanın indirilmesinden sonra sayfada yer alan “EBA” kanalının takip edilmesi gerekir.
 • İstenilen işlemlerin yapılmasından sonra cep telefonlarınıza aktifleştirmenin yapıldığına dair bilgilendirme mesajı gelecektir.
 • Bunun sonucunda Turkcell 3 GB bedava internetinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca Turkcell Sabit İnternet Alana 2 GB Mobil Bedava İnternet hakkında bilgilere de bakabilirsiniz.

Turkcell Öğrenciler İçin 3 GB Bedava İnternet Kampanyası

turkcell ogrenci internet

turkcell ogrenci bedava internet

Aşağıda Turkcell öğrenciler için 3 GB bedava internetin kullanılmasında izlenecek yollar detaylı olarak anlatılmaktadır:

 • Öncelikle cep telefonlarına BİP uygulamasının indirilip kurulması gerekir.
 • Daha sonra BİP uygulaması üzerinden “Keşfet” menüsüne tıklanması gerekir.
 • Ardından arama çubuğu üzerinden “EBA” yazılarak sayfanın takip edilmesi gerekir.
 • Bu işlemden sonra ekranda yer alan mesaj kısmına “Hemen Kazan” yazılıp gönderilmesi gerekir.
 • Adımların yapılmasından sonra öğrencilerin hatlarına 3 GB bedava internet yüklenecektir. Buna dair bilgilendirme mesajı gelir.

Turkcell Öğrenciler İçin 3 GB Bedava İnternet Hakkında Detaylar

Aşağıda Turkcell öğrenciler için 3 GB bedava internet kampanyası hakkında bilinmesi gerekenler ayrıntılarıyla birlikte verilmektedir:

 • 13 Mart 2020 tarihinden sonra 3 GB bedava internet paketi 6 GB olarak öğrencilerin hatlarına yüklenecektir.
 • Bununla birlikte tanımlanan paketin maksimum hız limiti 7,2 Mbps olarak belirlenmiştir.
 • Aynı zamanda Turkcell öğrenciler için 3 GB bedava internetin kullanım durumunu öğrenmek isteyenler cep telefonlarının mesaj bölümüne “KALAN” yazıp 2222’ye kısa mesaj gönderebilir.
 • Bunun yanı sıra hatta yüklenen paket sadece yurtiçinde kullanım için uygundur. Ayrıca internetin kalması durumunda kalan internet bir sonraki aya kesinlikle aktarılamaz.
 • Bunun dışında öğrencilerin bu kampanyaya katılabilmesi için BİP uygulamasına üye olmaları gerekir.
 • Bununla birlikte Turkcell öğrenciler için 3 GB bedava internet kampanyasında internet bir başkasına aktarılamaz.

Turkcell Öğrenciler İçin EBA Paketi

EBA paketi öğrenciler ve öğretmenlerin eğitimleri için kullanabilecekleri bedava internet paketidir. Turkcell öğrenciler ve öğretmenler için EBA paketi 3 GB olarak hatlara tanımlanmaktadır. Fakat 13 Mart 2020 tarihinden sonra internet 6 GB olarak yüklenecektir. Vodafone kullanıcılarının 6 GB bedava internet kampanyasından yararlanmaları sadece Mart sonuna kadar sürecektir. Turkcell öğrenciler için EBA internet paketinden yararlanmak için “eba.gov.tr” internet adresinden veya EBA mobil uygulaması üzerinden giriş yapılması gerekir.

Turkcell Öğrenciler İçin GNÇ Paketleri

Turkcell 25 yaşın altında olan öğrencilere GNÇ paketleri sunmaktadır. Bu paketler hakkında detaylar aşağıda yer alır:

 • Turkcell Faturasız GNÇ Hoşgeldin 5 GB Paketi: Bu paketin içerisinde 2 GB internet, 3 GB sosyal medya için internet, 500 dakika konuşma yer almaktadır.
 • Turkcell Faturasız GNÇ Hoşgeldin 6 GB Paketi: Bu paketin içerisinde ise 6 GB internet, 3 GB sosyal medya için internet ve 750 dakika konuşma bulunmaktadır.
 • Turkcell Faturasız GNÇ Hoşgeldin 15 GB Paketi: Sunulan paketin içerisinde 5 GB internet, 10 GB sosyal medya için internet yer almaktadır.
 • Turkcell Faturasız GNÇ Süper 6 GB Paketi: Bu paketi 26 yaşından küçük olan müşteriler kullanabilmektedir. Paketin içerisinde 500 dakika konuşma, 1000 SMS ve 6 GB internet vardır. Paketten yararlanmak için cep telefonlarının mesaj bölümüne “GNC 6GB” yazılarak 2200’a SMS gönderilmelidir.
 • Turkcell Faturasız GNÇ Süper 8 GB Paketi: Paketin içerisinde 500 dakika konuşma, 1000 SMS, 8 GB internet ve BİP uygulaması için 5 GB internet, sosyal medya için 1 GB internet yer almaktadır.
 • Turkcell Faturasız GNÇ Süper 10 GB Paketi: Turkcell tarafından ortaya koyulan bu paket ile öğrenciler 1000 dakika konuşma, 1000 SMS, 10 GB internet, BİP uygulaması için 5 GB internet ve sosyal medya için 1 GB internet kullanabilme imkanını elde eder.
 • Turkcell Faturasız GNÇ Süper 12 GB Paketi: Bu paket ile Turkcell müşterileri 1000 dakika konuşma, 1000 SMS, 12 GB internet, BİP için 5 GB internet ve sosyal medya için 1 GB internet alabilme şansına sahiptir.
 • Turkcell Faturasız GNÇ Süper 14 GB Paketi: Turkcell müşterilerinin bu paketten yararlanabilmeleri için öncelikle cep telefonlarının mesaj bölümüne “GENC 14GB” yazıp 2220’ye kısa mesaj göndermeleri gerekir. Mesaj gönderildikten sonra hatta müşterilerin kullanabilecekleri 1000 dakika konuşma, 1000 SMS, 14 GB internet, BİP uygulaması için 5 GB internet ve sosyal medya için 1 GB internet tanımlanmaktadır.

Turkcell Öğrenciler İçin 15 GB İnternet Paketi

turkcell bedava internet firsatlari

turkcell bedava internet nasil alinir

Özellikle hazır kart kullanan öğrenciler için 15 GB internet paketi 30 gün boyunca kullanılabilir. Bu paketten yararlanacak öğrenciler 15 GB internetin yanında her yöne 500 dakika konuşma, her yöne 1000 SMS, Dergilik uygulaması için 5 GB internet ve BİP uygulaması için 5 G internet kullanabilecektir. Turkcell öğrenciler için 15 GB internet paketi sadece yurtiçinde kullanılabilir. Aynı zamanda paketi sadece faturasız hatta sahip olanlar kullanabilir.

Öğrencilerin 15 GB internet paketinden yararlanabilmeleri için cep telefonlarının mesaj bölümüne “CANIMKENDIM15GB” yazıp 2220’ye kısa mesaj göndermeleri gerekir. Mesaj gönderildikten hemen sonra paket hatta yüklenecektir. Bir ay sonra paket kendiliğinden yenilenmez. Bir ay sonra paketin iptalini yapmak isteyen faturasız hat sahipleri “IPTAL CANIMKENDIM15GB” yazıp 2220’ye kısa mesaj gönderebilir.

Turkcell Upcall İle 1 GB Bedava İnternet Kazan! Yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Turkcell 10 GB Hediye İnternet Paketi

Turkcell 10 GB hediye internet paketi ile müşteriler 6 ay boyunca bedava internet kullanımı sağlayabilecektir. Bu uygulamadan yararlanılması için 4.5G uygulamasına hattın uyum sağlaması gerekir. Aynı zamanda ses hattına sahip olmak gerekir. Aşağıda Turkcell 10 GB hediye internet paketi hakkında detaylar anlatılmaktadır:

 • Kampanya Aralık 2020 yılına kadar devam edecektir.
 • Bununla birlikte Turkcell 10 GB hediye internet kampanyası sadece yurtiçinde kullanılabilmektedir.
 • Bunun yanı sıra hatta aktarılan Turkcell hediye 10 GB paketi bir başka hat ile paylaşılamaz.
 • Bunun dışında paket kullanımı esnasında internet aşımı olduğu zaman ücretlendirme kişinin kendi hattı üzerinden yapılmaktadır.

Turkcell 1 GB Hediye İnternet Paketi

Turkcell 1 GB hediye internet paketinden yararlanmak için öncelikle BİP uygulamasının cep telefonlarına indirilmesi gerekir. Uygulamanın indirilmesinden sonra BİP kanalı üzerinden “#senyapdiye” kanalının takip edilmesi gerekir. İşlemlerin yapılmasından sonra hatta 1 GB hediye internet tanımlanacaktır. Aşağıda Turkcell 1 GB hediye internet paketi hakkında bilinmesi gerekenler detaylarıyla açıklanmaktadır:

 • Bu kampanya 30 Mart- 5 Nisan tarihleri arasında sunulmaktadır.
 • Bununla birlikte Turkcell 1 GB hediye internet kampanyasından yararlanacaklar sadece 24 saat içerisinde interneti ücretsiz olarak kullanabilecektir.
 • Bunun yanı sıra kampanyadan sadece bir kere yararlanabilme imkanı vardır.
 • Aynı zamanda hatta tanımlanan 1 GB internet bir başkası ile paylaşılamaz.
 • Turkcell 1 GB hediye internet kampanyasından faturalı hat ve hazır kart sahipleri yararlanabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayımlanan içeriklerin tamamı webteknohaber.net'e aittir. İzinsiz kopyalanması halinde hakkınızda yasal işlem başlatılır.