Web Tekno Haber

Turkcell Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır?

05.12.2020
372
Turkcell Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır?

Turkcell, ülkemizin en popüler operatörlerinden biri olup, tarifeleri dahilinde müşterilerinin birçok faaliyetten yararlanmasına olanak sağlamaktadır. Müşterilerin, tarifelerine bağlı SMS, arama ve internet paketlerinden, Turkcell hediye internet haklarından ve operatörlerin sağladığı diğer avantajlardan yararlanabilmek için tarifelerini ve numaralarını belirli bir süre içinde kullanmaları gerekmektedir. Diğer bir deyişle, müşteriler belirli taahhütler karşılığında kendi tarifelerini kullanabilirler. Sözleşmeyi geri çekmek veya sözleşmeyi feshetmek isterlerse, sözleşmede belirtilen tutarda cayma ücreti ödemek zorundadırlar. Bu yazıda Turkcell taahhüt süreci nasıl işliyor, Turkcell cayma bedeli ücreti nasıl öğrenilir, tarzında her zaman abonelerin merak ettiği soruların yanıtlarını sizler ile paylaşacağız.

Turkcell Taahhüt Sorgulama Yöntemleri Nelerdir?

turkcell tahhut sorgulama yontemleri

Tarifelere olan taahhüdünüzü öğrenmenin birçok yolu vardır, yani sözleşmenin süresi dolana kadar, yani tarife haklarından yararlanıncaya kadar sürecek olan zamanı öğrenebilirsiniz. Bu taahhüt sorgulama yöntemleri şu şekilde özetlenebilir:

  • Size en yakın Turkcell bayisine giderek tarife bitiş tarihini, cayma ücretlerini ve tarife sorularına verilecek diğer cevapları kolayca anlayabilirsiniz.
  • Bayiye zaman kaybetmek için gitmek istemedi. Tüm işlemlerinizi akıllı cihazınızda gerçekleştirmek istiyorsanız, akıllı telefonunuzdan 0532 532 00 00 veya 532’yi arayarak müşteri temsilcisine bağlanabilir ve fiyat hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
  • Telefonunuzun mesaj kısmına girebilir, tarifeler yazabilir, 2222’ye kısa mesaj gönderebilir, kullanılan ücretler ve paketler ile ilgili tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.
  • Turkcell resmi web sitesine girmek için kullanıcı bilgilerinizi kullanabilir ve taahhüt sorgulaması ile ilgili tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
  • Son olarak Turkcell’in favori uygulamalarından biri olan “Turkcell Hesabım” uygulamasına giriş yaparak sözleşmenin sona erme tarihini öğrenebilirsiniz. Akıllı cihazınızda Turkcell Hesabım uygulaması yoksa bu uygulamayı Google Play Store veya App Store’dan akıllı cihazınıza indirmeniz önerilir.

Elektrik Faturaları Turkcell Mağazalarında Ödenebilecek! Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Turkcell Cayma Bedelini Öğrenmenin Bir Yolu Var Mıdır?

Kullanımdaki hattı kapatmak veya tarife değiştirmek istediğinizde ödemeniz gereken cayma bedeli, anlaşılan taahhüt sürenize ve taahhüt süresi bitmesine kalan süreye bağlı olarak değişebilir. Cayma bedeli ücreti hakkında daha fazla bilgi almak için Turkcell müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Müşteri hizmetlerini arayabilir veya Turkcell’in kendi web sitesinden cayma bedeli ücretine bakabilirsiniz. Turkcell’in resmi internet sitesi veya cep telefonu üzerinden “Hesabım” uygulamasına girdikten sonra “Hesabım” bağlantısını tıklayın. “Hesabım” bölümüne tıkladıktan sonra, “Kullanım Detayları” bölümüne yönlendirileceksiniz. Soldaki “Paketlerim ve Tarifelerim” bağlantısını tıklayın. Açılan sayfanın “Detaylar” bölümünden cayma bedeli ücreti ile ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Turkcell Güncel Fatura Cayma Bedelleri Nelerdir?

Yukarıda da belirtildiği gibi cayma bedeli ücreti; kullandığınız tarifeye göre değişiklik gösterebilir. Örneğin; kampanya kapsamında ayda 70 Türk lirası ödüyorsunuz ve kampanyanın ve taahhütsüz paket bedelinin 90 lira olduğunu varsayalım. Yaklaşık 6 ay sonra üretim hattını kapatmak isterseniz aylık 20 Türk lirası olmak üzere, toplam 120 Türk lirası cayma bedeli ücreti ödemeniz gerekebilir. Bazen bu fiyat vergisizdir. Diğer koşullar eklenebilir ve ödemeniz gereken fiyat artabilir. Bu nedenle, yeni bir tarifeye geçtiğinizde veya kullanılan tarifeden caymak istediğinizde, cayma bedeli ücretini dikkate almalısınız. Faturadaki indirim, Turkcell’in taahhüt ettiği hasar bedeline cevap vermek için kullanılır, faturaya eklenen cihaz ve vergiler de belirleyici faktördür.

Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Nasıl Hesaplanır?

Cayma bedeli ücretlerini hesaplarken, Turkcell taahhüt cayma bedeli ücretini hakkında bazı önemli kriterleri paylaşmak gerekmektedir. Cayma bedeli ücreti aslında size iade edilmesi gereken bir indirimdir. Sözleşme yaparsanız ve bir yıl kalacağınıza söz verirseniz belirli bir süre için indirim alırsınız. İndirimi kullandığınız her ay, indirim ücretini önceden talep etmeniz gerekmektedir. Peki Turkcell’in para çekme ücreti nasıl hesaplanıyor?

  • Verilen indirimin kullanım süresi,
  • Devletin belirlediği vergi bedeli,
  • Var ise cihaz bedeli,
  • Hizmet bedeli.

Yukarıdakiler para çekme ücreti hesaplamasında kullanılır. Sözleşmeyi imzalarken sizden başka ücretler de alabilirler. Örneğin, bazı aboneler sözlerini ihlal ettikleri için cezalandırılır.

Turkcell Dijital Operatör Üzerinden Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılmaktadır?

Turkcell’in taahhüt ücretini öğrenmek isteyenler, kalan taahhüt sürelerini öğrenmek ve ödeyecekleri ortalama cayma bedeli ücretini anlamak için Dijital Operatör uygulamasına giriş yapabilirler. Dijital Operatör uygulamasına giriş yaptıktan sonra kalan ücreti ve kalan taahhütlü sürenin detaylarını Tarifelerim alanında görüntüleyebilirsiniz.

Turkcell Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılmaktadır?

Taahhüt bilgilerinizi Turkcell resmi web sitesinden kontrol edebilmek için, cep telefonu numaranız ve şifreniz ile internet sayfasına giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra tarife işleminden taahhüt süresi hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu ekranda, taahhütünüzün ne kadar sürede tamamlanacağını ve taahhüdün ihlal edilmesi durumunda ne kadar ceza ödeneceğini de öğrenebilirsiniz.

Turkcell Müşteri Hizmetleri İle Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılmaktadır?

Adınıza bulunan taahhüdü, Turkcell müşteri hizmetleri hattı olan 0532 532 00 00 arayarak veya müşteri temsilcisini arayarak kontrol edebilirsiniz.

Turkcell Taahhüt Bitiş Süresini Nereden Sorgulayabiliriz?

turkcell taahhut bitis tarihi

Turkcell taahhüt bitiş zamanını öğrenmek için kolay bir yöntem kullanılmaktadır. Genellikle Turkcell ve abone tarafından imzalanan 12 aylık veya 24 aylık sözleşme uyulması gereken bir zorunluluktur. Yüksek cayma bedeli ücreti ödememek için ve tarih olarak kaç aylık taahhüt süresi kaldığını görebilmek için, “Hesabım ” uygulamasında “Faturam ” butonuna tıklayabilirsiniz. Vaat edilen son tarihe sadık kalmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. Turkcell’in erken iptal ücreti bazen hesapladığımızdan daha yüksek olabiliyor ve herhangi bir kaza ile karşılaşmak istemiyorsanız, Turkcell’in taahhüt için verdiği son kullanma süresini mutlaka bilmelisiniz. Genellikle, Turkcell’in taahhüdü sona ermeden numara taşımak yüksek ücretlere neden olabilir. Bu nedenle numara aktarmak veya hatları kapatmak isteyenlerin ödeyecekleri para çekme ücretlerini bilmeleri gerekir.

Turkcell Platinum Black ile Her Ay 5 GB Hediye İnternet ayrıntılarına yazımızdan bakabilirsiniz.

Turkcell Cayma Bedeli Ödememek Mümkün Müdür?

Cayma bedeli ücretleri pek çok insanı mağdur etmiş, faturalara yansıyan kampanya iptal ücretleri gibi harcamalar ise insanların yüksek bedeller ödemelerine neden olmuştur. Bu ücreti ödemek istemeyen birçok kişi, cayma bedelini ödememenin bir yolunu aramaktadır. Ancak maalesef taahhüt edilen faturaya veya etkinliğe katıldıktan sonra cayma bedeli işlemi gerçekleştirmek ceza ödemenizle sonuçlanacaktır.

Turkcell Cayma Bedeli Ücreti Ödenemezse Neler Meydana Gelir?

Taahhüt yapıldıktan sonra Turkcell, kayıtlı paketi kullanmak için fatura kesmemiş olanlara başka bir operatöre geçmesi veya hattını sonradan ödemeden devretmesi durumunda cayma ücretini ödeyecektir. Cayma bedeli ücretleri ve son faturayı birlikte talep edilecektir. Cayma bedeli ücretini ödememek konusunda ısrar ederseniz aleyhinize yasal işlem yapılır ve hakkınızda ilgili yerler tarafından icra davası açılır. Sizlerin bilgilenmesi ve aklında soru kalmaması için araştırdığımız ve oluşturduğumuz yazımızda, Turkcell’in taahhüt cayma bedelleri hakkında neler ile karşılaşacağınız ve neler yapmanız gerektiği konusundaki soruların cevaplarını verdik. Yazımız sizlerin soruları için yardım edici olmuş olması dileğiyle…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayımlanan içeriklerin tamamı webteknohaber.net'e aittir. İzinsiz kopyalanması halinde hakkınızda yasal işlem başlatılır.