Web Tekno Haber

Turkcell Tarife Değişikliği Nasıl Yapılır?

08.12.2020
505
Turkcell Tarife Değişikliği Nasıl Yapılır?

Turkcell tarife değişikliği işlemleri, abonelerine ne hızlı hizmeti sunan Turkcell ile artık çok kolaydır. Her zaman aboneler tarafından çekinerek bakılan bir konu olan tarife değişikliği işlemleri, hat aboneleri tarife değişikliği yapmak istediklerinde anında gerçekleştirilmeme korkusu ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Bu yüzden aboneler çoğu zaman bu işlemden vazgeçmek durumunda kalmakta veya ortaya çıkan karmaşık işlemleri yapmaktansa ve hatlarının bir süre kapalı olmasını istemedikleri için tarife değişiklik işlemine başvurmamaktadır. Turkcell tarife değişikliği, diğer operatörlerin aksine aboneler için oldukça basit yollar ile ve anında gerçekleşmektedir. Turkcell’in yaptığı kampanyalar ile her zaman aboneler için ilgi odağı olmayı başarmaktadır. Böylece geniş abone kitlesine sahip olup her zaman en iyi kaliteyi sunmak için elinden gelen bütün çabayı göstermektedir. Türk Telekom, müşterilerinin her zaman memnun olmasını isteyen ve bunun için çok çalışan bir operatör olmuştur. Turkcell, gerek yeni abonelerine gerekse eski abonelerine her zaman çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Sunulan kampanyalar faturalı hat tarifleri ve faturasız hat tarifeleri şeklinde ayrı ayrı abonelerin tercihine bırakmaktadır. Turkcell herkese ve her bütçeye uygun fırsatları sunmayı temel amacı olarak görmektedir. Ayrıca resmi internet sitesi üzerinden detaylı bilgilere ulaşmak mümkün olacaktır.

Turkcell Tarife Değişikliği Yöntemleri Nelerdir?

turkcell tarife degisikligi yontemleri nelerdir

Turkcell hattınızın faturalı veya faturasız kullanımı sırasında sorun yaşıyorsanız, müşteri hizmetlerini arayarak veya online işlemler yaparak diğer tarifelere geçiş yapabilirsiniz. Çevrimiçi ticaret yoluyla sınırlı bir seçenek listesiyle karşılaşabilir ve sizi memnun etmeyebilirsiniz. Daha kapsamlı bir işlem yapmak istiyorsanız, Turkcell müşteri hizmetleri departmanını arayarak kullandığınız tarifeyi değiştirip kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu işlem için önce 532 veya 0532532 00 00 müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Ardından ihtiyaçlarınıza göre kullanmak istediğiniz paketleri söyleyebilir ve ardından müşteri hizmetlerinden kaç adet paket kullandığınızı ve en çok nerede sorunla karşılaştığınızı söyleyebilirsiniz. Bu nedenle internet paketiniz yeterli gelmiyor ise rapor etmenizi ve gerekli bilgileri sağlamanızı öneririz. Müşteri hizmetleri üzerinden yaptığınız değişiklikler tarifinizi anında etkileyecek ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Turkcell Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Turkcell İle Kullanılan Tarifelerin Karşılaştırılması Nasıl Yapılmaktadır?

Turkcell aracılığı ile tariflerin karşılaştırılması aboneler tarafından kolaylıkla yapılmaktadır. Öncelikle Turkcell resmi internet ana sayfasından hesabınıza giriş yapın. Farenizi menünün altındaki “İşlem Merkezi” seçeneğinin üzerine getirin. Açılan ekranda “Paketler ve Tarifelerim” kategorisine tıklayın. Görünen sayfada kullandığınız yazılım paketini görebilir ve altındaki “Değiştir” butonuna tıkladığınızda “Paketler ve Tarifeler” sayfası açılacaktır. Bu, sayfanın altındaki mavi alanda bulunan mevcut pakettir. Turkcell paketini ve fiyat listesini (sayfada aşağı kaydırın) mavi alandaki mevcut paket ile anında karşılaştırabilirsiniz. Daha uygun olduğunu düşündüğünüz bir paket veya fiyat listesine geçmek isterseniz paket veya fiyat listesinin detaylı bilgi sayfasına gidip satın almak için “Hemen Al” butonuna tıklayabilirsiniz.

Turkcell İnternet Paketlerine Nasıl Ulaşım Sağlanır?

Turkcell resmi internet ana sayfasından yapabileceğiniz kolay bir işlem ile internet paketlerine ulaşım sağlanmaktadır. Öncelikle ana sayfada bulunan  “Ürünler ve Hizmetler” seçeneğinin üzerine farenizi getirin. Açılan menüde “İnternet” kategorisine tıklayın. Yeni açılan sayfada tüm internet yazılım paketlerimizi görebilirsiniz. Hat türünüze bağlı olarak (faturalı veya hazır kart), size uygun İnternet paketini görüntüleyebilirsiniz. Mobil cihazlar, bilgisayarlar, yabancı ülkeler, evler ve fiber optik dahil olmak üzere grup adına tıklayarak özelliklerine göre gruplandırılmış İnternet yazılım paketlerine erişebilirsiniz. Açılan sayfada hat tipine göre internet paketlerini inceleyebilirsiniz. Filtre işlevini kullanarak, veri kullanımınıza uygun internet paketlerine erişebilirsiniz. Ekran çubuğunun altındaki oku kullanarak, kullanmak istediğiniz miktarı seçebilir ve ardından “Güncelle” düğmesini tıklayabilirsiniz. Mavi çubuğun altındaki “Kampanya paketlerini göster” seçeneğini işaretlerseniz, sadece promosyon internet paketlerimize erişebileceksiniz.

Turkcell Avantajlı Yurt Dışı Kullanım Paketlerine Nasıl Ulaşım Sağlanır?

Turkcell resmi internet ana sayfasından yapabileceğiniz kolay bir işlem ile yurt dışı paketlerine ulaşım sağlanmaktadır. Farenizi resmi internet sitesinin ana sayfasındaki “Ürünler ve Hizmetler” seçeneğinin üzerine getirin. Açılan menüde “Yabancı” seçeneğine tıklayın. Görüntülenen sayfada, hat türüne göre seçin (faturalı veya ön ödemeli kart). Satır seçiminin hemen altındaki “Yabancı Ülkeleri Kullan” seçeneğini tıklayın. “Hangi ülkeye / bölgeye gidiyorsunuz” alanında, gitmek istediğiniz ülkeyi / bölgeyi seçip, başlık altında ilgili ses, mesaj ve internet paketini kontrol edebilirsiniz. Başlığa tıkladığınızda, açılır listedeki fiyata ve içeriğe göre listelenen paketlerin yanında sarı düğmeler bulunur. Bu butonlara tıklayarak detay sayfasına ulaşabilir ve “Hemen Satın Al” butonu ile seçtiğiniz paketi satın alabilirsiniz. Ek olarak, paketleri listeleyen şablonun başında “Paket, Konuşma ve Fiyat” başlığını görebilirsiniz. Bu başlıklardan herhangi birine tıkladığınızda, paketler ve tarifeler yine tercihinize göre sipariş edilecektir. Bu şekilde Vodafone tarife değişikliklerinden yurt dışı ile bağlantılı olan paketleri bulabilirsiniz.

Vodafone Yıllık Abonelik Nasıl Yenilenmektedir?

Vodafone aboneliklerinin yenilenmesi için, sabit fiyat garantisi, paket indirimleri, ücretsiz internet erişimi ve dakika indirimlerinden yararlanmaya devam etmek için, yıllık aboneliğinizi yenilemek için Dijital Operatör uygulamasının altındaki Kampanyalarım sekmesine tıklamanız yeterli.

Turkcell Tarife İptali Nasıl Yapılmaktadır?

turkcell tarife iptali nasil yapilir

Turkcell tarifelerini iptal etmek isteyenler öncelikle telefonun kısa mesaj kısmına girmelidir. Bu bölüme girildikten sonra İPTAL büyük harflerle yazılmalıdır. “İptal” kelimesini yazdıktan sonra kişi boşluktan tek karakter olarak çıkmalıdır. Bir kişi tarifeyi iptal etmek isterse, tarifenin adını yazması gerekir. Bu vakaları yazdıktan sonra 2222’ye kısa mesaj göndermeleri gerekmektedir. Örneğin bir Turkcell müşterisi Kolay Paket kullanıyorsa ve bu Kolay Paketi iptal etmek istiyorsa 2222’ye “KOLAY İPTAL ET” yazarak kısa mesaj göndermelidir. Bu durumların yanı sıra tarifeyi iptal eden kişi firma temsilcisi ise Turkcell’in irtibat noktası ile iletişime geçmelidir. Ayrıca Turkcell müşteri hizmetlerini arayarak da Turkcell tarifelerini iptal edebilirsiniz. Tüm bu bilgilere ek olarak Turkcell’in tarife iptali, Turkcell’in resmi internet sitesi Turkcell.com.tr üzerinden de yapılabilmektedir. Bunu yapmak için kişinin oturum açması ve “Hesabım” bölümüne gitmesi gerekir. Daha sonra Turkcell tarife iptali bu bölüm üzerinden tamamlanabilir. Turkcell tarife iptal işlemi talebi kişiye Turkcell’in otomatik mesajı ile bildirilir. Bu noktada dikkate alınması gereken bir faktör var. Turkcell tarife iptali ancak tarifenin süresi dolduğunda onaylanır.

Turkcell Platinum Black ile Her Ay 5 GB Hediye İnternet ayrıntılarına yazımızdan bakabilirsiniz.

Turkcell Tarife Değişikliğinin Bir Cezası Var Mıdır?

Turkcell yazılım paketleri genellikle bir yıllık formdadır. Bir yıllık kur değişiminde, kişinin faturasına kur değişikliği cezası da eklenir. Elektrik faturasının kalan süresi boyunca ödenecek tutar, elektrik faturasındaki değişimden az ise sadece kalan tutarı ödeyerek elektrik fiyatını değiştirebilirsiniz. Tarife değişim cezaları her kampanya, paket ve tarife için ayrı ayrı alınır. Turkcell tarife değişiklikleri için iletişim noktalarından veya müşteri hizmetlerinden de bilgi alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayımlanan içeriklerin tamamı webteknohaber.net'e aittir. İzinsiz kopyalanması halinde hakkınızda yasal işlem başlatılır.