Turkcell Yaani Arama Motoru Uygulamasını İndir Kullan Bedava İnternet Kazan!

  20.05.2022
  2.484
  A+
  A-
  Turkcell Yaani Arama Motoru Uygulamasını İndir Kullan Bedava İnternet Kazan!

  Turkcell Yaani arama motoru uygulamasını indirip kullanan Turkcell abonelerine 1 GB hediye cepten internet hakkı sunulur. Uygulama mağazaları üzerinden Yaani uygulamasını indirip kullanan Turkcell kullanıcılarına sadece Yaani arama motoru uygulaması içeriğinde 1 ay geçerli 1 GB hediye cepten internet kazanma fırsatı sunulur. Kampanya sınırsız olarak tüm Turkcell kullanıcıları için geçerlidir.

  Yaani Nedir?

  Yaani; Türkiye merkezli bir arama motorudur. Turkcell telekomünikasyon şirketi tarafından geliştirilmiştir. Altyapısı tamamen Türkçedir. Bu özelliği ile Türkçe aramalarda kullanıcı istekleri büyük oranda karşılanır. Dil bilgisi yapısını algılama hızı oldukça yüksektir. Yaani arama motoru yerel içeriklere öncelik verir. Piyasaya ilk sunulma aşamasında mobil platformlar üzerinden kullanıma başlanmıştır. Yaani mobil uygulaması android cihazlarda 5.0, iOs cihazlarda 10 sürümü ve üzeri işletim sistemleri tarafından desteklenerek kullanımı mümkündür. Mobil uygulamanın ardından web tarayıcısı üzerinden de kullanıcıların erişimine açılarak internetteki bilgilerin erişimine kolaylık sağlar. İlk kullanıma başlanan tarihten itibaren toplamda 125 milyon arama yapılmıştır. Mobil uygulaması da 5 milyondan fazla kullanıcı tarafından indirilerek yaygın bir kullanıma sahiptir.

  Yaani Mobil Tarayıcı Nasıl Kullanılır?

  yaani mobil tarayici nasil kullanilir

  Yaani mobil tarayıcısını kullanmak için mobil cihaza uygulamayı indirmek gerekir. Bunun için Google Play veya App Store üzerinden arama yapılarak Yaani uygulamasını indirmek mümkündür. Cihaza kurulum sağlandıktan sonra, birçok arama motorunun tanımlı olduğu Yaani üzerinden arama yapmaya başlayarak istenilen bilgilere erişim sağlamak mümkündür.

  Yaani Arama Motoru Nasıl Kullanılır?

  Yaani arama motoru kullanımı için öncelikle, mobil veya tarayıcı üzerinden https://yaani.com.tr adresine gidilmelidir. Araştırılmak istenen konu arama motoruna yazılarak istenilen bilgiye erişim sağlanır.

  Turkcell pasajda 150 TL bonus fırsatı bilgilerine de bakabilirsiniz.

  Yaani Arama Motorunun Kolaylıkları Nelerdir?

  Mobil veya tarayıcılar üzerinden erişimi mümkün olan yaani arama motorunun kullanım kolaylıkları şu şekildedir:

  • Anahtar kelime araması; merak ettiğiniz konu ile ilgili anahtar kelime araması yapmak işinizi kolaylaştırır. Anahtar kelime aramaları, konu ile ilgili tüm bilgilere erişiminizi sağlar.
  • Arama tavsiyeleri; merak ettiğiniz konu ile ilgili anahtar kelimelerinizi arama çubuğuna yazarken alt kısımda size konu ile ilgili tavsiye aramaları sunulur. O seçeneklerden bir veya daha fazlasını tıklayarak da istediğiniz bilgilere erişmeniz mümkün.
  • Güvenli arama seçeneği; Yaani güvenli arama seçeneği +18 ve şiddet içerikli resim, video, metin sonuçlarını filtrelemeye yarayan bir özelliktir. Bu seçenek etkinleştirildiği zaman uygunsuz içeriklerin karşınıza çıkması minimuma indirilir. Güvenli arama seçeneğinin aktifleştirilmesi için sağ üst köşede bulunan buton üzerinden “güvenli arama” seçeneğine tıklamak yeterlidir.

  Turkcell Yaani Kullanım Kampanyası Nedir?

  Turkcell tarafından geliştirilen Yaani arama motoru kullanım kampanyası kapsamında 1 GB hediye cepten internet sunulur. 1 GB hediye internet sahibi olmak için Yaani mobil uygulamasını uygulama marketleri üzerinden indirerek giriş yapmak yeterlidir. Giriş yapıldıktan sonra hatta tanımlanan 1 GB internetin bilgilendirme mesajı telefonunuza gönderilir. Bunun ardından 1 ay boyunca 1 GB internet hakkından yararlanabilirsiniz.

  Turkcell Yaani Kullanım Kampanyası Nasıl Yapılır?

  Turkcell Yaani arama motoru kullanım kampanyası için App Store veya Play Store uygulama mağazaları üzerinden Yaani uygulamasını indirip kullanmak gerekir. Uygulamayı indirip, giriş yapıldıktan sonra hattınıza 1 GB internet tanımlanır. Turkcell tarafından size gönderilen SMS ile paketin aktifleştiği bilgisi size ulaşır. SMS ile bilgilendirmenin ardından 1 ay boyunca geçerli olan 1 GB hadiye internet sadece Yaani uygulamasında geçerlidir. Turkcell abonesi Yaani uygulamasını silmediği sürece paket hakları kullanımı devam eder. 1 GB hediye internetin kazanılması için en az bir defa Turkcell data bağlantıları olan LTE, 3G, Edge, GPRS üzerinden uygulamayı kullanma şartı aranır.

  Turkcell Yaani Kullanım Kampanyasından Kalan Haklar Nasıl Sorgulanır?

  Turkcell aboneleri, Yaani arama motorunun mobil uygulamasını cihazlarına indirip kullanmaya başladıkları andan itibaren hediye 1 GB internet kazanırlar. Yaani indir kullan internet kazan kampanyasından kalan hakların sorgulanması için uygulanan adımlar şunlardır:

  • SMS ile sorgulama; büyük harfler ile “KALAN” yazıp 2200’a ücretsiz SMS göndererek Yaani arama motoru uygulaması kullanım kampanyasında geçerli data haklarınızı sorgulayabilirsiniz.
  • Arama ile sorgulama; telefonunuzun arama kısmından *159# tuşlanarak kampanya kapsamında kalan kullanım haklarınızı sorgulayabilirsiniz.
  • Uygulama ile sorgulama; Turkcell dijital operatör uygulaması üzerinden tarife bilgilerinize girerek kampanya kapsamında kalan kullanım haklarınızı sorgulayabilirsiniz.

  Turkcell Yaani Kullanım Kampanyasının Özellikleri Nelerdir?

  Turkcell tarafından geliştirilen arama motoru Yaani’nin mobil uygulamasının cihaza indirilip kullanılmaya başlanması sonucu 1 GB hediye cepten internet imkânı sunulur. Yaani kullanım kampanyasının özellikleri şu şekildedir:

  • Kampanyaya katılım SMS’i ücretsizdir.
  • Uygulama mağazaları üzerinden Turkcell Yaani arama motoru uygulamasını indirip kullanan tüm Turkcell aboneleri kampanyadan faydalanabilir.
  • Kampanya kapsamında sunulan 1 GB hediye cepten internet paketi sadece Yaani uygulaması içeriğinde geçerlidir.
  • Uygulamaya giriş yapıldıktan sonra aktivasyon mesajı ile size iletilen SMS’i aldığınız süre itibari ile kampanya kullanmaya başlanır.
  • Kampanyada geçerli 1 GB data hakkının tamamının kullanılmaması sonucu kalan datalar bir sonraki aya devretmez. Üçüncü kişilere aktarılmaz veya paylaşılamaz.
  • Kampanya kapsamında size sunulan 1 GB hediye internetiniz bitince SMS ile bilgilendirme mesajı alırsınız.
  • Kampanya süresini kapsayan 1 ay içinde hattınızı başka bir operatöre yönlendirirseniz kullanım hakkınız iptal edilir. Kampanya kapsamında sunulan 1 GB internetten yararlanamazsınız.
  • Kampanya stoklarla sınırlı değildir. Tüm Turkcell abonelerinin kullanımına sunulur.
  • Kampanya kapsamında Turkcell kullanıcısının kazandığı haklar başka bir hatta taşınamaz. Kampanya hakları sadece ugulamanın yüklü olduğu cihazda geçerliliğini korur.
  • Yaani uygulamasını indirip kullanan kullanıcıların kampanya sürelerinin geçerliliği 1 aydır. Kampanya tekrar etmez.

  Turkcell Yaani Kullanım Kampanyasından Kimler Yararlanamaz?

  turkcell yaani kullanim kampanyasi

  İnternet bilgilerine anında erişim sağlayan, Türkçe alt yapılı arama motoru Yaani kullanım kampanyası kapsamında 1 GB hediye internet sunar. Yaani kullanım kampanyasının geçersiz olduğu durumlar şunlardır:

  • Yaani kullanım kampanyasında sunulan 1 GB internet Turkcell kullanıcıları için geçerlidir. Diğer operatör kullanıcıları bu kampanyadan yararlanamaz.
  • Turkcell hattını devreden kullanıcılar bu kampanyadan yararlanamaz.
  • Turkcell müşterileri ödeme tiplerinde değişim yaptıkları zaman bu kampanyadan yararlanamaz.
  • Turkcell kullanıcısının borcu nedeniyle hattı kapanırsa kampanyadan yararlanamaz.
  • Turkcell kullanıcısı kendi isteğiyle hattını kapatırsa veya fatura dönem değişikliği yaparsa kampanya faydaları devam etmez.
  • Turkcell abonesi bu kampanyayı kullanıp başka bir operatöre numarasını taşıdıktan sonra tekrar Turkcell hattına geri dönerse Yaani kullanım kampanyasından tekrar faydalanamaz.

  Aktif olarak kullanılan Yaani kullanım kampanyasının 1 aylık süresi içerisinde tüm bu durumlardan en az biri gerçekleşirse kampanya kullanım hakları iptal olur. Aboneler 1 GB imkânından faydalanmaya devam edemez. Kalan hakları aktarılmaz, taşınmaz, silinir.

  Turkcell gülümseten TL yükle GB kazan fırsatlarına da bakabilirsiniz.

  Yaani Arama Motoru Uygulamasında Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

  Turkcell tarafından geliştirilen ve yaklaşık 5 milyon kullanıcı tarafından tercih edilen Yaani arama motoru uygulamasında arama geçmişini silmek veya kontrol altında tutmak mümkündür. Arama geçmişini silmek için uygulanması gereken adımlar şunlardır:

  • Öncelikle ekranın sağ üst kısmındaki menüyü açın.
  • Açılan menüden “geçmiş” ögesini seçin.
  • Sonrasında “temizle, geçmişi sil” seçeneğini seçin.
  • Önünüze geçmiş arama listenizin dökümü sunulur. Buradan silmek istediklerinizi seçebilirsiniz.

  Yaani arama motoru uygulaması; arama geçmişinizi, şifre kayıtlarınızı kontrol altında tutmanız ve istediğiniz zaman üzerinde değişiklik yapma imkânı sunar. Geçmiş aramalarınıza anında erişerek hatırlayamadığınız bir aramayı size hatırlatır veya hafızanızda kalmayan bir şifreyi size sunar. Bu tür kolaylıklardan dolayı nelerin kalıp nelerin silinmesi gerektiği bilgisine siz karar verirsiniz. Yaani arama motoru uygulamasını indirip kullanan tüm Turkcell kullanıcıları 1 GB hediye cepten internet paketiyle istedikleri aramayı yaparak anında bilgiye erişim imkânı yakalarlar.

  Bir Yorum Yazın
  Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

  Henüz yorum yapılmamış.