Web Tekno Haber

Vodafone Herkes Bağlantıda Fırsat Kampanyası!

26.03.2021
336
Vodafone Herkes Bağlantıda Fırsat Kampanyası!

Vodafone herkes bağlantıda fırsat kampanyası ile 15 farklı ülkede 1 milyar insana ulaşma hedefi ile hareket edilir. Vodafone herkes bağlantıda fırsat kampanyası ile toplumda geride kalanları göz önüne çıkarmak adına toplumun daha hızlı faaliyetlerle dijitalleşmesine zemin hazırlamak amacıyla oluşturulan bu kampanya ile geniş kitlelere ulaşmak hedeflenir. Özellikle son 1 yılda yaşanan pandemi süreci ile birlikte haberleşmenin, online bağlantıların öneminin daha çok anlaşılması üzerine Vodafone herkesin dijitalleşebileceği bir kampanya hazırlar.

Vodafone Herkes Bağlantıda Fırsat Kampanyası Nedir?

Vodafone herkes bağlantıda fırsat kampanyası; tüm dünya insanlarının online platformlarda aktif halde var olabilmelerini sağlamak adına 15 farklı ülkede başlatılan bir dijitalleşme kampanyasıdır. Vodafone herkes bağlantıda kampanyasının sloganında da yer aldığı gibi; öğrencilerin, hemşirelerin, kadınların, mültecilerin, çocukların, büyükannelerin, dedelerin, kızların ve daha birçok grup ve statüdeki bireylerin dijitalleşerek internet bağlatışını aktif halde kullanabiliyor olmalarını sağlamak amacıyla harekete geçilen bir kampanyadır. Bu kapsamda 2025 yılına kadar tüm dünyada 1 milyar insan hayatını dijitalleşmeye uygun hale getirmek hedeflenir.

Vodafone Herkes Bağlantıda Kampanyasının Aşamaları Nelerdir?

vodafone herkes baglantida kampanyasi asamalari

Vodafone herkes bağlantıda kampanyası, Vodafone operatör firması tarafından 15 farklı ülkede sosyal medya üzerinden hayata geçirilen bir kampanyadır. Ekonomi ve toplum odaklı hizmet veren Vodafone, her adımda bir amaç doğrultusunda hareket etmeyi hedefler. Herkes bağlantıda kampanyaları ile 2025 yılına kadar 1 milyar insan hayatına dokunmak temel hedefken 3 farklı aşama ile bu hedefe ulaşmak amaçlanır. Vodafone herkes bağlantıda kampanyasının aşamaları şu şekildedir:

 • Toplumun büyük oranda dijitalleşmesine yardımcı olmak,
 • Yapılan çalışmaların herkes için kapsayıcı nitelikler taşıması ile toplum sınıflandırılmalarında geride kalan grupların öncelik sıralarına dikkat ederek çalışmalar sürdürmek,
 • Tüm bunları yaparken de çevresel sürdürülebilirliğe dikkat ederek yapıcı projelerle Dünya’yı koruma çalışmalarının bir parçası olmak gibi 3 farklı aşama ile “herkes bağlantıda” projesinin temelleri atılarak çalışmalar sürdürülür.

Vodaofne mobil ödeme playstation kazandırıyor! Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Vodafone Herkes Bağlantıda Kampanyasının Özellikleri Nelerdir?

Vodafone herkes bağlantıda kampanyası için çalışmalar sosyal medya üzerinden devam eder. Kampanya kapsamında hazırlanan kısa filmin oluşturulmasında ünlü fotoğrafçı Misan Harriman’ın katkıları büyüktür. Vodafone herkes bağlantıda kampanyasının detayları şu şekildedir:

 • Vodafone herkes bağlantıda kampanyasının temel amacı; internetin birleştirici gücüne dikkat çekilerek, dünya üzerinde 1 milyardan fazla kişiye dijital bağlantı sağlamak olarak hareket edilir.
 • Vodafone Grubu’nun, herkes bağlantıda kampanyası ile internetin önemine dikkat çekerek internetin, mesafelere rağmen birleştirici olma özelliğine vurgu yapma çalışmaları kampanya kapsamında önemli çalışmalardır.
 • Herkes bağlantıda kampanyası kapsamında 1 milyar insana ulaşmak için dünyanın birçok noktasında altyapı çalışmaları ve iyileştirilmeleri yapılmaktadır.
 • Vodafone herkes bağlantıda kampanyası kapsamında projeye katılım sağlayan kullanıcılar “#bendevarım” etiketi ile sosyal medyada desteklerini göstermek adına postlar paylaşır.
 • Kampanya kapsamında dijitalleşen dünyada hiçbir kesimin geride kalmaması için erişim noktalarının ulaşılabilirliğini arttırmak adına çalışmalar düzenlenir.
 • Vodafone herkes bağlantıda kampanyası ile internet erişiminin lüks değil ihtiyaç olduğu ve herkesin bu haktan yararlanması gerektiği vurgulanır.

Vodafone Herkes Bağlantıda Kampanyasının Kısa Filminde Ne Anlatılır?

Vodafone herkes bağlantıda kampanyasının slagonunda belirtilen kadın, erkek, yaşlı, genç, doktor, mülteci, öğretmen, çiftçi gibi her statüden bireyin, dijitalleşerek aktif bağlantıda kalması gerektiği savunulur. Kampanya sloganına ek olarak herkes bağlantıda kapsamı altında bir de kısa film çekilmiştir. Vodafone Grubu’nun herkes bağlantıda kampanyasının kısa filminin ayrıntıları şu şekildedir:

 • Vodafone herkes bağlantıda kısa filmi Misan Harriman taafından çekilmiştir. Misan Harriman; Nijerya doğumlu, İngiliz asıllı bir fotoğrafçıdır. Black Lives Matter hareketinin en çok paylaşılan fotoğrafçısı olarak adından söz ettirirken girişimci ve sosyal aktivist yönüyle de dikkat çeker.
 • Vodafone herkes bağlantıda kampanyası çalışmaları “What We Seee” ile birlikte yürütülmüştür.
 • Vodafone herkes bağlantıda kampanyası için çekilen kısa filmde 12 farklı insan ile yapılan röportaj yer alır.
 • Kampanyanın kısa film çekiminde kadın ve erkeklerden oluşan farklı grup insana “internet bağlantısız bir hayatı düşünebiliyor musun?” sorusu yöneltilerek kişilerin cevaplarına yer verilir. Kısa videoda yer alan kişiler de toplumun büyük bir çoğunluğu gibi internetsiz bir hayatı hayal etmek istemediklerini, internetin hayatımızda ne kadar kolaylaştırıcı bir unsur olduğunu, daha çok iyileştirilme çalışmaları yapılması gerektiğini vurgulayarak çekimi sürdürmüşlerdir.
 • Vodafone Grup tarafından evrensel çaplı bir proje olarak hazırlanan herkes bağlantıda kampanyası sosyal medya platformları üzerinden yürütülür. #herkesbaglantıda ve #bendevarım etiketleri ile daha çok kişiye erişim sağlayıp projeyi büyütmek hedeflenir.

Herkes Bağlantıda Kampanyası Kapsamında Vodafone Ne Gibi Çalışmalarda Bulunmuştur?

herkes baglantida kampanyasi kapsami

Dünyaca yaşanan salgın hastalık ve sağlık sorunları çerçevesinde tüm insanlık adına internetin önemi son yıllarda ekstra değer kazanarak hayatlarımızın merkezi haline geldi. Vodafone Grup tarafından toplum sorunlarını iyileştirerek daha çok dijitalleşmenin sağlanması adına “herkes bağlantıda” kampanyası adı altında projeler hayata geçirilmiştir. Fırsat eşitliği, her yaş, cinsiyet, grup ve statüde yer alan insanın sadece çevresi ile değil tüm dünya ile bağlantıda kalabilmesini sorunsuz halletmek adına çalışmalar yapılır. Herkes bağlantıda kampanyası kapsamında yapılan çalışmalar şu şekildedir:

 • Öğrencilerin sorunsuz iletişimleri için üniversitelilere hediye internet kampanyaları düzenlenirken, MEB bünyesinde eğitim alan öğrencilere de EBA kampanyaları uygulanır.
 • Evde kalmayı teşvik edici kampanyalar ile mobil ödemeyi kullanan abonelere ek GB hakkı sunularak, faturalı müşterilere Vodafone TV hediye avantajı verilir.
 • Vodafone ev internetleri kampanyaları ve Vodafone Online Mağaza platformu ile Vodafone kullanıcılarının kesintisiz iletişim ile evde kalmaları desteklenmiştir.
 • Vodafone dMags Dergi Paketleriyle evden eğlenceli okumalar yapma fırsatı sunularak bir başka hattın faturasını evden ödeme hakkı tüm Vodafone kullanıcılarına sunulur.
 • Çoğu insan evde kalırken sokak hayvanları unutulmayarak #BuMamaBenden etiketi ile tweet atan kullanıcılar ile sokak hayvanlarına destek kampanyasına katılma hakkı verilir.

Vodafone Agile Kültürü Nedir?

Vodafone Agile kültürü; dijitalleşme sürecini hızlandırmak adına atılan bir iyileştirme çalışmasıdır. Agile; çevik yazılım geliştirme olarak adlandırılan, anlaşılması ve uygulanması kolay unsurlara dayalı yazılım geliştirme metotlarının gruplandırılması yöntemidir. Vodafone Agile çalışma şeklinin tecrübe, öğreti ve kazanımlarını çalışanlarının ve ACM’in desteği ile kitaplaştırmıştır. Vodafone Agile kitabını PDF olarak indirip incelemeniz mümkün.

Vodafone Pay ile 2 GB hediye internet fırsatlarına da bakabilirsiniz.

Vodafone Agile Kitabı Nedir?

Vodafone Agile kitabı ile Vodafone Grup tarafından gerçekleştirilen dijitalleşme sürecinin aşamaları paylaşılır. Kitapta dijitalleşme sürecine neden ve nasıl başlanıldığı, girişim süreci, kurumun değişen yapısı, çalışanların rolleri gibi genel bilgilere erişim sağlanarak bilgi edinmek mümkün.

Vodafone Grup yapmış olduğu Agile kültür çalışmaları ile hizmetlerini kamuoyuna sunarken hedef kitlesini her geçen gün arttırmayı planlar. Vodafone Agile kültürü ile ilgili yapılan çalışmaları yakından takip ederek anında haberdar olmak için Vodafone resmi internet sitesinde yer alan formu kişisel bilgileriniz ile doldurmanız sonucu tarafınıza etkinliklerin bildirimleri gönderilir.

Agile kültüründe başarılardan ziyade yaşanan başarısızlıklara da Agile kitabında yer verilir. Agile kitapta bahsedilen konular şu şekildedir:

 • Kitap 3 farklı bölümden oluşurken birinci bölümde; Agile kültürünün neden seçildiği ve Agile kültür işleyişinin nasıl ilerleyeceği açıklanır.
 • İkinci bölümde; Squad, Product Owner, Scrum Master, Chapter Lead, Tribe Lead, Agile Koç kimlere denir, hizmet ve görev tanımları nedir gibi kavramların üzerinde durulur.
 • Üçüncü bölüm kullanıcı yorumlarına göre şekillenir.

Vodafone herkes bağlantıda kampanyası kapsamında oluşan Agile kültürüne ve 123 sayfalık Agile kitabının PDF dökümüne Vodafone internet adresinden ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayımlanan içeriklerin tamamı webteknohaber.net'e aittir. İzinsiz kopyalanması halinde hakkınızda yasal işlem başlatılır.