Web Tekno Haber

Vodafone Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

25.03.2020
901
Vodafone Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

Vodafone ödemeli arama yapmak isterseniz cep telefonunuzdan sizi aramak isteyen kişinin numarasını girin. Numaradan önce yıldız 149 yıldız tuşlarına basmayı unutmayın. Ardından arama tuşuna basın. Dilerseniz SMS göndererek de Vodafone ödemeli arama yapabilirsiniz. Bunun için numarayı başında 0 ile birlikte yazdıktan sonra mesajın 8090’a ücretsiz olarak gönderilmesi yeterli olur. Mesaj göndermek tamamen ücretsizdir. Bu uygulama sayesinde TL’niz bitmiş olsa bile telefon görüşmesi yapabilirsiniz. Görüşme ücretini karşı taraf öder. Bu servisten bütün Vodafone Bireysel abonelerinin faydalanması mümkündür.

Vodafone Ödemeli Arama Servisinden Faydalanmak için Taahhüt Vermem Gerekir mi?

Vodafone ödemeli arama servisinden faydalanmak için taahhüt vermek gerekmiyor. Yalnızca Vodafone ödemeli arama talebi kabul edilirse, kabul eden kişi servis ücreti ödemiş oluyor. Talebi gönderen kişiler herhangi bir ücret ödemiyor. Ücret talebi kabul eden kişi tarafından tahsil ediliyor. Bu ücret ya faturaya yansıtılıyor ya da ön ödemeli hat bakiyesinden düşürülüyor. Eğer arama alan kişi aramayı kabul etmezse, herhangi bir ödeme yansıtılması olmuyor. Servisin kullanılması için herhangi bir cihaz ayarı yapılması gerekmiyor.

Vodafone beni kim aramış nasıl öğrenirim? Yazımıza da bakabilirsiniz.

Vodafone Ödemeli Arama Servisinden Gelen Talepleri Nasıl Reddedebilirim?

vodafone odemeli arama red etmek

vodafone odemeli arama reddetmek

Vodafone ödemeli arama servisinden gelen taleplerin reddedilmesi için tek bir SMS göndermeniz yeterli olur. Bunun için hayır yazdıktan sonra mesajı 8090’a gönderin. Bu şekilde size diğer aboneler ödemeli arama talebinde bulunamaz. Dilerseniz bu servisi tamamen kapatmayabilir yine de istemediğiniz aramaları kabul etmeyebilirsiniz. Bunun için gelen arama talebine yanıt vermemeniz yeterli olur. Böyle bir durumda herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz. Mesajların size ulaşmadan direk reddedilmesini isterseniz telefonlarınızdan yıldız 149 yıldız tuşlayın ret yazın ve mesajı 8090’a gönderin. Bu şekilde size gelecek olan bütün Vodafone Beni Ara mesajlarını bloklamış olacaksınız. Dilerseniz engeli listesi oluşturabilir, bu listeye eklediğiniz numaralardan asla mesaj almayabilirsiniz. Engelli listesinde en çok 20 adet numara bulunur.

Vodafone Ödemeli Arama Servisinden Gelen Talepleri Reddettim, Nasıl Geri Açabilirim?

Vodafone ödemeli arama servisinden gelen taleplerin reddedildikten sonra açılması için telefonunuzun mesaj kısmına gelin ve ekle yazın. Mesajı 8090’a ücretsiz olarak gönderin. Dilerseniz yıldız 149 yıldız yazın 1 ve kare tuşlarına sırasıyla basın ve arama tuşuna basın. Bu şekilde Vodafone ödemeli arama taleplerin almaya başlarsınız. Servis açıldıktan sonra aynı numaraya bir kere beni ara mesajı gönderildikten sonra bir ay içinde en çok 10 kere beni ara mesajı gönderebilirsiniz.

Vodafone Ödemeli Arama Servisinden Kimler Faydalanamaz?

Vodafone ödemeli arama servisinden faydalanamayacak kişiler şu şekilde sıralanabilir:

  • Türkiye’de olup Vodafone Telekomunikasyon şebekesinde roam eden yurt dışı operatör aboneleri,
  • Diğer şebeke aboneleri,
  • KKTC Vodafone aboneleri,
  • Kurumsal Vodafone abonelerinin bu servisten faydalanması söz konusu değildir.

Vodafone Arayan Kim Servisi ile Sizi Arayanları Kaçırmayın!

Vodafone Arayan Kim Servisi aylık yenilenen bir hizmettir. Bu hizmete abone olmanız halinde, telefonunuz ne zaman ulaşılmaz olursa olsun sizi kimin aradığını öğrenebilirsiniz. Sizi kimin, ne zaman ve kaç kere aradığı bilgisine Arayan Kim Servisi sayesinde ulaşacaksınız. Bu bilgiler tarafınıza SMS olarak gönderilecektir. Bütün bireysel ve kurumsal abonelerin bu servisten faydalanması mümkündür. Servisin iptal edilmemesi halinde her ay yenilecektir. Kişiler diledikleri zaman servisi iptal edebilirler. Servis ücreti içine bütün vergiler dahildir. Bu ücret faturanıza yansıtılabilir ya da bakiyenizden düşürülür. Bakiyenizin yeterli olmadığı durumlarda, hattınıza TL yüklediğiniz zaman hattınızdan ücret otomatik olarak tahsil edilir.

Vodafone Arayan Kim Servisini Nasıl İptal Ederim?

Vodafone Arayan Kim Servisini iptal etmek için telefonlarınızın mesaj kısmına gelin ve iptal arayan kim yazdıktan sonra mesajı 8000 SMS olarak gönderin. Tarafınıza talebin alındığına dair mesaj geldiği anda servisiniz iptal edilmiş olacaktır. Servis faydalarında yurt dışında faydalanmak mümkün değildir. Eğer yurt dışına yaşıyorsanız, ya da sürekli yurt dışında bulunuyorsanız bu servisi iptal etmek isteyebilirsiniz.

Vodafone Arayan Kim Servisini Nasıl Aktif Ederim?

vodafone arayan kim

vodafone arayan kim ogrenme

Vodafone Arayan Kim Servisini aktif etmek için bulunduğunuz yerden tek bir SMS göndermeniz yeterli olur. Telefonların mesaj kısmından abone arayan kim yazın ve mesajı 8000’a gönderin. Gelen SMS’i onayladıktan sonra bu servisten faydalanmanız mümkün olur. Eğer Arayan Kim servisine aboneliğiniz carsa, Abone Asistan yazdıktan sonra mesajı 8000’a göndermeniz halinde, Arayan Kim servisi iptal edilecektir. Bu durumda Abone Asistan aboneliği geçerli olacaktır. Ancak o ana kadar Arayan Kim servisi haklarından kalan haklarınızı kullanım süresi çerçevesinde kullanmaya devam edebileceksiniz. Eğer hali hazırda kim bu servisini kullanıyorsanız da, aynı zamanda arayan kim servisine abonelik başlatamazsınız. Arayan Kim servisine ilk defa aboneliğin başlatılması halinde ilk 10 gün boyunca ücretsiz kullanabileceksiniz. İptal işlemi yapılmaması halinde, aylık olarak servis yenilenir.

Vodafone Arama Asistanı Servisi ile Sizi Arayanlardan Haberdar Olun!

Vodafone Arama Asistanı Servisi sayesinde sizi arayan ama size ulaşamayan kişilerden haberiniz olacak. Telefonunuz kapalı ya da ulaşılamaz olsa dahi sizi kimin ne zaman kaç kere aradığını kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bu servisten faydalanmak isteyen kişilerin son 30 gün içinde numaralarını Vodafone’a taşımış olmaları gerekmektedir. Kurumsal ya da bireysel Vodafone müşterisi iseniz Arama Asistanı servisinden faydalanabilirsiniz. Dilediğiniz zaman servisi iptal edebilirsiniz. İptal işlemini gerçekleştirmediğiniz sürece, servisten aylık olarak faydalanmaya devam edersiniz. Servis ücreti içine bütün vergiler dahil edilmiş olup bu ücret faturanıza yansıtılır. Eğer yeterli bakiyeniz yoksa, bakiyeniz olduğu anda otomatik olarak ücret tahsil edilir.

Ayrıca Vodafone aran kazan bedava internet nasıl yapılır? İçeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Vodafone Arama Asistanı Servisi Aboneliğini Nasıl İptal Ederim?

Vodafone Arama Asistanı Servisi aboneliğini iptal etmek için telefonlarınızdan iptal arama asistanı yazdıktan sonra mesajınızı 8000’a göndermeniz yeterli olur. Hattınızın numaraya yönlendirmediği durumlarda servisten faydalanmanız mümkün olmayacağından aboneliğinizi iptal etmek isteyebilirsiniz. Eğer SMS almak istediğiniz durumlar için numara 0542 7543 000 numarasına yönlendirilirse, servisten faydalanabilirsiniz. Servisi kullanabilmek için gerekli olan cihaz ayarı budur. Dilerseniz karşı taraf ile ulaşılabilir olduğunuza dair bilgiyi paylaşmayabilirsiniz. Bunun için yasakla yazdıktan sonra mesajı 8000’a göndermeniz yeterlidir. Bu mesajı gönderdikten sonra hiçbir numara sizin ne zaman ulaşılabilir olduğunuzu öğrenemeyecektir. Daha sonra dilediğiniz zaman yeniden ulaşılabilir olduğunuza dair bilgiyi açabilirsiniz. Bunu yapmak için ac yazdıktan sonra 8000’a mesaj atın. Numaranız yeniden paylaşıma açılacaktır.

Vodafone Arama Asistanı Servisinde Hangi Numaraları Yasakladığımı Nasıl Öğrenebilirim?

Vodafone Arama Asistanı Servisinde yasaklanan numaraları öğrenmek için telefonlarınızın mesaj kısmına gelin. Ardından büyük harfler kullanarak listele yazın. Mesajı 8000’a gönderin. Karşınıza o ana kadar engellediğiniz bütün numara bilgileri çıkacaktır. Engelli listesinde en çok 20 kişinin numarası bulunabilir.

Vodafone Güvenli Depo Servisi ile Mobil İnternetinizi Güvenceye Alın

Vodafone Güvenli Depo Servisi sizi alışveriş ve bankacılık işlemleri sırasında dolandırıcılardan korur. Bu işlemleri yaptığınız sırada bilgilerinizi koruyabilir, internetten gönül rahatlığı ile faydalanabilirsiniz. Vodafone ödemeli arama servisinde olduğu gibi bu servisten faydalanmak için de Vodafone müşterisi olmanız gerekiyor. Online Self Servis üzerinden servisi aktif hale getirebilir, güvenli depodan faydalanmaya başlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayımlanan içeriklerin tamamı webteknohaber.net'e aittir. İzinsiz kopyalanması halinde hakkınızda yasal işlem başlatılır.