Web Tekno Haber

Vodafone Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır?

06.12.2020
391
Vodafone Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır?

Diğer operatörler gibi Vodafone da abonelerinin çoğu etkinlik veya indirim için en az bir yıllık taahhütte bulunmasını şart koşar. Ayrıca, telefon faturası veya elektronik ürün faturası satın aldığınızda, sizden Vodafone özel hattını bir süre kullanacağınıza dair söz vermeniz kesinlikle istenecektir. Vodafone, kullanıcılara 12 veya 24 ay hizmet vermeyi vaat etmektedir. Vodafone, genellikle pahalı yazılım paketlerini indirimli fiyatlarla kullanabilmeniz için bir taahhütte bulunmanızı gerektirir. Söz verirken bu indirimlerden yararlanabilirsiniz. Elbette taahhüdünüzü erken iptal ederseniz, o aya kadar olan indirim Vodafone tarafından geri çekilecektir. Bu ücret bir sonraki faturanıza yansıtılacaktır. Cayma bedeli olarak da taahhüt, yüksek ücretler ödemenize neden olabilir ve bazen can sıkıcı olabilir. İadeli tarife indirim oranı olarak adlandırılan cayma bedeli, size indirim ve fayda sağlayan yasal bir süreçtir. Bir taahhüdü iptal etmeden önce dikkat edilmesi gereken konulardan biri de cayma fiyatıdır. Bu yazımızda, taahhüt cayma bedelini nasıl sorgulanacağı ve cayma bedelinin nasıl öğrenileceği gibi sorularınıza cevap vereceğiz.

Vodafone Taahhüt Cayma Bedeli Ne Anlama Gelmektedir?

vodafone taahhut cayma bedeli

Kelimenin tam anlamıyla, bu bir şey yapma sözü anlamına gelen taahhüt cayma bedeli, müşteri ile satıcı arasındaki karşılıklı bir anlaşma yoluyla yapılır. Vodafone’dan faturalar ile indirimli fiyatlar kullanacağınıza veya ekipman satın alacağınıza söz vermelisiniz. Genellikle, numara satın alan veya yeni faturalı hat satın alan aboneler, ücrete geçerken taahhütte bulunarak indirimden faydalanırlar. Takip eden zaman diliminde, müşteri taahhüt süresi dolmadan başka bir taşıyıcıya geçerse veya müşteri faturadan faturaya geçerse, cayma ücreti faturaya yansıtılacaktır. Bu, belirli bir taahhüt ücreti için indirimin geri çekilmesi olarak adlandırılır. Açıklamak için bir örnek verecek olursak; Vodafone, kontratlı 100 TL’lik paket kullanırsanız 60 TL’lik paketi 12 ay boyunca kullanabileceğinizi belirtti. Ancak 12 aydan önce çıkış yaparsanız, taahhüt cayma bedelini ödersiniz. Örneğin, bu yazılım paketini kayıt bazında 5 ay kullandığınızı varsayalım ve fatura kesilmemiş bir hatta geçtiğinizde faturaya göre toplu ödeme yapacak ve 5 ay indirim yapılacaktır. Bu 5 x 40 = 200 TL yapar.

Vodafone Taahhüt Sorgulama İşlemleri Nelerdir?

Vodafone’un taahhüt ücreti veya taahhüdün ne zaman sona ereceği konusunda kafanız karışmadan müşteri hizmetlerinden en doğru bilgileri alabilirsiniz. Gerekirse Vodafone Yanımda uygulamasının “Faturam” bölümünden de taahhüt edilen son ödeme tarihini kontrol edebilirsiniz. Bir Vodafone bayisine giderseniz, yeni bir çalışanla tanışırsanız, size eksik bilgi verilebilir. Müşteri temsilcisi yardımı ile taahhüt çıkış süreci tamamlanmıştır. Bu nedenle 542 müşteri hizmetlerini aramanız ve işlem yapmanız gerekir. Genellikle insanlar ilk söz verdiklerinde para çekme ücretini öğrenirler ancak müşteriler genellikle bu kısmı unutur. Vodafone taahhütünü iptal etmeden önce, cayma bedeli ücretini derinlemesine araştırmak gerekir. Vodafone MT’den bilgi alabilirsiniz Ön ödemeli bir hatta geçtiğinizde veya başka bir operatöre geçtiğinizde taahhüt sürenizde ne kadar süre kaldı ve ne kadar ödemeniz gerekiyor sorularının cevaplarını buradan bulabilirsiniz. Fatura üzerine bir akıllı telefon satın alıp taahhüt bitmeden çıkış yaparsanız, cihazın kalan bedeli fatura üzerinde toplu olarak ödenecektir.

Vodafone Red’e Arkadaşını Getir 15 GB Bedava İnternet Kazan! Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Vodafone Cayma Bedelini Öğrenmenin Yolu Nedir?

Vodafone’un cayma bedeli ücreti müşteri hizmetleri aranarak kontrol edilebilir. 0542-542-0000 ve 542’yi arayarak ve müşteri temsilcisine bağlanarak en net bilgiyi alabilirsiniz. Ayrıca taahhütlü bir cihaz aldıysanız, cayma bedeli ücreti ve toplam borcu anlamak için “Fiyat Listem ve Paketlerim” bölümünde yanımdaki Vodafone uygulamasına detaylı olarak bakabilirsiniz.

Vodafone Taahhüt Sorgulama Kodu Nedir?

Vodafone sonradan ödemeli hat aboneleri, kısa bir kod yazarak kaç aylık taahhütlerini bıraktıklarını öğrenebilirler. Kaç aylık taahhüdünüz kaldığını kontrol etmek için 7000 sesli yanıt sistemini arayabilir veya * 7000 # tuşlayarak arama düğmesine basabilirsiniz. Sorgu kodunu kullanarak mevcut faturayı ve kaç aylık taahhüt kaldığını sorgulayabilirsiniz. Yukarıdaki taahhüt sorgu numarası da faydalı bilgilerden biridir.

Vodafone Üzerinden Kaç Ay Taahhüt Kaldığını Nasıl Öğrenebiliriz?

Faturalı aboneler genellikle kaç ay Vodafone’u kullanacağıma söz verdiğimi bilmek isterler. Sonradan ödemeli hat ve kayıt yardım hattı genellikle 12 veya 24 ay boyunca kullanılacaktır. Kaç aylık kontrat kullanım süresi kullanmanız gerektiğini bilmek istiyorsanız bu bilgilere Vodafone Yanımda uygulamasından veya müşteri hizmetlerinden ulaşabilirsiniz.

Vodafone Taahhüt Bozma Bedeli Nasıl Öğrenilmektedir?

Taahhütleri bozmanın maliyetini (yani cayma ücretleri) belirlemedeki en büyük faktör, sözleşmede öngörülen kullanım ayı sayısı ve ekipmanın faturada tanımlanıp tanımlanmadığıdır. İndirimli bir tarife kullanıyorsanız, kullanım ayına göre indirim, vergi veya hizmet bedeli adına yasal olarak ücretlendirileceksiniz. Vodafone’un para çekme ücretini nasıl hesaplayacağınızı öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki başlıklara göz atabilirsiniz.

Vodafone Cayma Bedeli Hesaplama Yöntemi Nedir?

vodafone cayma bedeli hesaplama

Vodafone’un cayma bedeli ücreti nasıl hesaplanır sorusunun yanıtı için; taahhüdünüzü ihlal etmeniz durumunda ödeyeceğiniz ücretleri anlamak ve hesaplamak için size aşağıda bazı basit bilgiler sunuyoruz. Buradaki bilgilere dayanarak, alınan faturayı ve cihaz fiyatında bir indirim bulunuyor ise bu indirimi hesaplamanız gerekir. Bunun için bakılması gerekenler şunlardır:

  • Yapılan indirimlerin bedeli,
  • Kalan taksitler,
  • Bulunan aktivasyon ücret, (aktivasyon ücreti yok ise bu dahil edilmez.)
  • Başvuru ücreti,
  • Hizmet ücretleri,
  • Ödenmesi gereken vergiler.

Son faturanızda yukarıda belirtilen tüm hizmetlerin bedeli faturanıza yansıyacaktır. Bu masrafları bir fatura ile ödemelisiniz.

Vodafone İle Taahhüt İptal Etme İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Taahhüt süresini Vodafone taahhüt süresinin tamamen dolmasından önce iptal etmek isterseniz, bu, cayma bedeli ücretlerini ve cezai takibatları ödemenize neden olacaktır. Bu ücretler yasal ücretlerdir ve taahhütte bulunduğunuzda bunları kabul etmiş olursunuz. Vodafone taahhüdünüzü iptal etmek isterseniz 0 850 542 0 542’yi arayarak iptal talebinde bulunabilir ve ne kadar ödemeniz gerektiği konusunda bilgi alabilirsiniz.

Vodafone Taahhütü Bittiğinde Ne Olacaktır?

Vodafone tarifelerine taahhüt verdiyseniz ve taahhüt süresi dolduysa herhangi bir taahhütte bulunmadan kullanabilirsiniz. Örneğin 100 Türk lirası tarifesini 70 liraya indirirseniz ve taahhüdünüz biterse artık 100 lira ödersiniz.Cihaz satın aldığınızı varsayarsak, sadece cihazın taksitle ödenmesinden sonra tarifeyi ödemeniz gerekir. Müşteri hizmetlerini arayarak sözleşmeli indirim paketine geri dönebilirsiniz.

Vodafone Mobil Ödeme ile 20 TL ve Üzeri Alışveriş Yapanlara 2 GB İnternet Hediye! Ayrıntılarını yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Vodafone Taahhüt Bitiş Tarihini Öğrenmenin Yolu Nedir?

Vodafone’un taahhüt ettiği son kullanma tarihini kontrol etmek için, Vodafone Yanımda uygulamasından giriş yaparak kalan süreyi öğrenebilirsiniz. Ayrıca 7000 sesli yanıt sisteminden de sorgulama yapabilirsiniz. Gerekirse bu bilgilere 542 Müşteri Hizmetleri aranarak ulaşılabilir.

Vodafone Cayma Bedelinin Ödememenin Bir Yolu Var Mıdır?

Çoğu kişi caya bedeli ücretini ödemek istemeyebilir. Ama sözleşmeye imza attığınız vakit bu durumu kabul etmiş oluyorsunuz. İndirimden yararlanır ve taahhüt süresinden önce cayarsanız, indirim ve var ise vergileri toplu olarak ödemeniz gerekir. Vodafone üzerinden yaptığınız sözleşmelerde taahhüt cayma bedelini ödememe gibi bir durum söz konusu değildir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayımlanan içeriklerin tamamı webteknohaber.net'e aittir. İzinsiz kopyalanması halinde hakkınızda yasal işlem başlatılır.